Domača sladka smetana?

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

16. mar 2014 0:24

Jaz sem mislila, da ste doma imeli kravo. Za tale odgovor pa: Bravo, Anitra! Takih se manjka!

Katrca11

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

16. mar 2014 11:09

Anitra, moje globoko spoštovanje do tvojega dela in razmišljanja

Naj ti življenje teče po poti začrtanega

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

16. mar 2014 12:27

Anitra, tudi jaz se pridružujem pohvalam in ti želim še veliko veselja, ki ti ga očitno že zdaj ne primankuje. Počasi se bomo izvili iz težav, če boš imela čimveč posnemovalcev. In ne takih iskalcev dela, ki sem ji zdi 1000 eurov žepnina, ki jo brez dela prejmejo od staršev. ( Saj vem, da ne paše zraven, ampak me takole branje res zrevoltira.)

 

naor

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

16. mar 2014 19:33

Tudi jaz se klanjam. Pri nas doma žal krav nimamo več, dedek in babica sta že pokojna, je pa pri hiši še vedno posnemalnik za mleko in ga ne dam. Čeprav so ga starši hoteli že oddati pa ima zame tako nostalgično vrednost. LP, Saša

Mir in dobro!

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

16. mar 2014 19:55

Anitra, en velik poklon za vaše delo in razmišljanje.

 

Dipsi

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

16. mar 2014 20:20

Bravo ANITRA. Bi rekla, da je to že redkost, na mlečnih kmetijah mleko oddajo, skuto in sire pa kupujejo.

katti

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. mar 2014 20:30

Se pridružujem čestikam in želim, da ji uspe! 

mamamia

Anitra  

član od: 2.6.2013

sporočila: 14

16. mar 2014 22:30

hvala , to bi si res želela, sicer imam diplomo v žepu, in bi lahko delala na visokem položaju, službe za moj foh niti ni tako težko najdti, ampak od jutra do večera biti v zaprtih prostorih, pol pa naj še zakon funkcionira in mati za otroka skrbi. In iskreno rečeno bi  raje delala na kmetiji, zato sem pa šla na deželo, sicer imam eno zelo noro vizijo o razvoju kmetije, ampak to je še vse v povojih.

 

Evo še recept za poltrdi sir.  Tudi zelo enostaven. Surovo mleko, jaz delam vse spet v 5litrskem loncu, in pol dobim vedno sire 20cm premera, za našo družino ravno prav, in sicer kako jaz delam, mleko segrevaš do 40stopinj, dodam sirilo ( naročam ga na srednji kmetijski šoli ), segrevam do 60stopinj, takrat se strdi, in z nožem razrežem vodoravno in navpično čez in čez na kocke, odstavim z  kuhalne plošče, pustim malo da postoji, nato vlijem zadevo skozi cedilo, v katero sem dala prej gazo ( lahko tudi tetra plenice ki jih zgolj v ta namen uporabljamo ), pustim da se odteče, nato pripravim kalup, stlačim notri, in fajn obtežim, tale sir pa pustim celo več dni da se stiska, da se čimveč odteče, ko vzamem s kalupa lahko obrežemo nepravilne oblike, in obrezke takoj uporabimo pri kuhi, imamo hvala bogu eno super klet, kjer na lesenih policah položim stisnjen hlebec na lesene gatrce, mi jih je mož naredu, tako zrak res kroži okoli celega sira in tam se pol vsaj 2-3 meseca zori, je hladen, ravno prav vlažen prostor, vlaga da siru baje svojevrsten okus, sedaj sicer nevem točno za kateri okus mora biti kakšna vlaga, bom se pozanimala, jaz se prilagajam pogojem ki so mi trenutno na razpolago, vsake nekaj dni pa sir prebrišem z vlažno krpo in pazim da se ne začne kje nabirati plesen. Nevem na točno kateri poznan sir ma ta moj sir spominja, mož pravi da najbolj spominja, nekako še na livado. Sir lepo porumeni. No ko sem začela, sta prvi dva sira nažalost bila za v koš, ker nisem dovolj stiskala v kalupu, sedaj pa imam že nekaj prakse.  

 

 

Anitra

silven  

član od: 26.8.2009

sporočila: 130

17. mar 2014 7:53

Tudi z moje strani iskrene česitke za korajžo.

Lp

Silven

silven

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti