Pomarančni poliv

pekoča paprika  

član od: 25.7.2011

sporočila: 50

tema odprta - 7. mar 2014 16:20 | ogledi: 4.014 | odgovori: 6

Rada bi spekla pomarančno torto, kot jo prodajajo v eni kavarni v LJ.

Na njihovi spletni strani piše, da je torta iz čokoladnega biskvita, pomarančne kreme, čokoladne kreme in pomarančnega poliva. Ostalo mi je jasno, kaj je, ta poliv pa ne vem, kako naj naredim. Po okusu me spominja na kak zelo gost pomarančni sirup (za redčit z vodo za sok). Ali pa je pa to nekaj z želatino? Samo ni trdno, morda manj želatine, lih toliko, da je gosto, pa premalo, da zatrdi?

Okusa je pa tudi precej intenzivnega, po moje sveži sok od pomaranče ne da toliko okusa. Barve je pa tudi divje oranžne, barvilo najbrž?

Na sliki zgleda takole (pod čokoladne torte s sadjem)

http://www.zvezdaljubljana.si/kavarna/ponudba/

 

Kako bi ve to naredile?

Hvala!

 

 

 

pekoča paprika

pekoča paprika  

član od: 25.7.2011

sporočila: 50

7. mar 2014 18:33

A pa misliš, da bo imelo dovolj okusa po pomarančah, glede na to,da je pomarančni sok manj izrazitega okusa kot limonin? Ker če bom naredila z jajci, kot lemon curd, bo ta polivka bolj rumena kot oranžna. Barvila pa ne bi rada uporabila, če ni treba. Saj ne, da nikoli ne uporabljam barvil, pač za barvat npr. tičino ja, ampak ta torta bo pa bolj natur ...

pekoča paprika

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

7. mar 2014 18:57

Jaz bi dal še naribano pomarančno lupinico noter.

Pomoje bo barva čist uredu, za bolj intenzivno pa verjetno tudi v slaščičarni dodajo barvilo. Ne bi bilo prvič. 

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

7. mar 2014 19:09

Glede na okus te tortice (sem jo jedla ne dolgo nazaj) bi skoraj gotovo rekla, da je notri tudi lupinica. Točnega okusa preliva se sicer ne spomnim, ampak nekje (morda v kremi), pa je bilo definitivno čutiti okus po lupinici.

fleur

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. mar 2014 20:44

V teh "curdih" so vedno tudi lupinice. Poišči bio pomaranče, uporabi lupino in bo okus izreden. 

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. mar 2014 10:33

Za barvo uporabiš rdeče pomaranče in potem nastane precej oranžna zadeva.

 

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti