Repa

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

tema odprta - 24. mar 2004 11:38 | ogledi: 8.803 | odgovori: 10

Ali ima kdo kakšno idejo, kaj lahko pripravim iz navadne repe (ne kisle)?

Hvala!

LP!

Darja

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

25. mar 2004 6:19

1 kg repe,5 žlic masti,3 žlice moke,4 dl mleka,malo kumine ,sol V 2 litrih vode skuhamo svežo na kocke narezano repo.Dodamo kumino in sol in kuhamo pol ure. Napravimo svetlo prežganje iz masti in moke in dodamo kuhani repi.Dodamo nezavreto mleko.Kuhamo še 5 minut. 2.način:Repo skuhamo,odijemo vodo,pretlačimo,potresemo z moko in zalijemo z mlekom.Pokuhamo zaradi moke,nato pa dodamo še 2 do 3 žlice kisle smetane. DOBER TEK! Vesna Leben

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

26. mar 2004 8:12

Repo olupimo ,narežemo na kocke ,skuhamo v vodi ,ki smo ji dodali sol in malo mleka .Kuhano ocedimo .Na maslu prepražimo drobtine ,lahko dodamo tudi seme sezama ,sončnično, bučno... dodamo kuhano repo ,malo potresemo posodo in dober tek . Marta

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

26. mar 2004 10:54

Marta! A to se je kot priloga k mesu, na primer? Meni se zdi tale repa ena hecna stvar. Pri nas jemo vsake toliko kislo, s tole surovo, ki sem jo dobila, pa ne vem, kaj bi... Najbrž bom poskusila tole zadnjo varianto in dodala kakšna semena. Hvala! LP! Darja

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

26. mar 2004 14:20

Ja kot priloga ! Marta

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

1. jul 2008 14:59

-da nadaljujem kar pri tej temi: Se svoj ziv dan nisem sejala repe, letos sem se pa odlocila, da jo posejem-baje je naslednji teden pravi cas za to. Imam nekaj vprasanj in upam, da mi boste pomagale: Kako gosto jo sejemo, jo redcimo, se lahko presaja?Je treba zalivati, gnojiti? Pa recimo,, da mi uspe, jo lahko skisam kot zelje( lani mi je po vasi zaslugi uspelo krasno kislo zelje!!!),ali je postopek isti? Nekje sem" pobrala" tudi moznost, da se ju lahko skisa v isti posodi,plast zelja, plast repe? Imate kake izkusnje,nasvet? Hvala in lep dan vsem! Lp lucka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

1. jul 2008 15:05

Posej jo ne pregosto in ne preredko. posebne negeg ne rabi, samo 1x-2x jo okopaš, ob izredni suši zaliješ. Kisaš pa jo drugače kot zelje. Jaz jo kisam tako, da naribano repo skladam po plasteh v kanto, zalivam z mlačno slano vodo in tako do konca. Repa namreč ne spusti vode. Na vrhu dam sveži kvas, ki ga drugi dan odstranim, lahko pa kos belega kruha brez skorje. Čez nekaj dni je skisana in jo dam v 1l steklenice in dobro zaprem in hajd v hladno klet z njo. Kyara

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

1. jul 2008 15:19

Repa se kisa ločeno od zelja, ker je okus čisto drug ko se kisa sama. Soseda repo daje kar direkt v kozarce. naribajo v večjo posodo, malo posoli, premeša, da v kozarce in na temen in hladen prostor. Repa je lepe barve, je pa res, ko se kozarec odpre ima en duh(plin od kisanja), preden se da kuhat se spere in duh izgine. Repa ne napenja tako kot zelje, zato je primerna tudi za diete. anitram1

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

1. jul 2008 15:56

med seme dam malo mivke,da gre lažje setev od rok in ko jo seješ se moraš na debelo zlagati,ker baje le tako lepo uspeva če bo pregosto jo še vedno lahko prepuliš anaeva

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. jul 2008 18:19

lucka52, posej 2 sorti, recimo okroglo in podolgovato, vsaj ena ti bo dobro obrodila. Repa je bila vedno strniščni posevek, po pšenici, meni se zdi še prezgodaj za sejanje.

 

rimljanka - zasebno mnenje

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

1. jul 2008 18:22

Zelo okusna je tudi mlada repica, ki jo uporabiš v juhah ali celo spečeš. Super dober pa je gratin iz repe in rumene buče ter parmezana. Sicer nekoliko bolj jesensko zimska jed, ampak zres zelo okusna. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti