Slaščičarski tečaji za odrasle

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

tema odprta - 6. mar 2014 13:06 | ogledi: 8.798 | odgovori: 20

Zelo si želim obiskati kakšen slaščičarski tečaj. Zanima me ali bodo kakšni slaščičarski tečaji v Mariboru in v Ljubljani npr. za izdelavo tort,...  Prosila bi za podrobne informacije. Za odgovor se zahvaljujem.

tej_a

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. mar 2014 14:46

V Ljubljani se obeta tečaj okraševanja tort. Ker ne vem, če ne bi zvenelo kot reklama, če bi navedla kje bo in kdo ga bo imel, ti bom odgovorila na zasebno pošto.

 

 

mamamia

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

6. mar 2014 17:11

Sama mislim da ni nič narobe ,če katera objavi kdaj in kje bo kakšen tečaj ,mislim kar se tiče kulinarike.Z prijateljicami si občasno prvoščimo kakšne tečaje...malo da se kaj naučimo,malo za družbo,pa še pohajat gremo..in se imamo luštno.Ravnokar smo se prijavile na tečaj k Janiju in Teji iz prve oddaje Gostilna išče šefa (tema morske ribe)(če je kakšna bila pri njiju naj napiše kako je bilo..na tečaj k šefu Binetu pa še malo omahujemo.

Vrtejbenka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. mar 2014 20:59

Nedavno sem bila na tečaju za pripravo plave ribe, učil nas je Igor Peresson. Šest udeleženk, nič nagnetene, okolu velikega pulta smo bili, malo smo me pomagale, dogajanje v Miele centru v Črnučah, kjer je bilo že veliko tečajev (lani sem bila na Šparglji in jagode, Tomaž Vozel je vodil tečaj), še prej so bili tečaji tajske, indijske in španske kuhinje, pa še mnogi drugi (sladice z Alenko Kodele na primer).

 

 

Tečaji potekajo sproščeno, kuharje sproti sprašujemo, on lepo razlaga, kakšen trik pove.

Plava riba - razen tartarja iz tune smo delali fileje skuše na zelenjavi, ta pa na podlagi iz krompirja in topinamburja, vse v zaprtem steklenem kozarcu in prirpavljeno na pari. Odlično. Pa bavete s sardelami in češnjevim paradižnkom, mečarica v začinjenih drobtinah na krompirjevem pireju z limono .... 

Vse ob vinski spremljavi seveda.

Super je bilo.

Tako kot na prejšnjih.

 



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 06. 2014 21:47

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

7. mar 2014 6:18

Vrtejbenka, mogoče veste, če se kaj dogaja tudi na naših koncih (Goriška)?

Nomen

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

7. mar 2014 7:28

Nomen,ti napišem na ZS.

Vrtejbenka

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

7. mar 2014 7:34

Mamamia prosila bi, da mi napišeš na zasebno sporočilo kdaj in kje je ta tečaj okraševanja tort. Hvala.

tej_a

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

7. mar 2014 8:08

Ok, kaj pa mi na Štajerskem koncu! Kdaj bo kaj v Mariboru ali okolici..?

kvačkarica

Titikaka  

član od: 13.9.2008

sporočila: 128

7. mar 2014 8:15

Tudi jaz bi lepo prosila za info na zs.

 

Hvala!

 

Titikaka

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

8. mar 2014 20:35

Tečaj makronov pod vodstvom slaščičarskega mojstra Naser Gashija bo 6.4. od 14-18ih v Senožečah. Več na zs, da ne bojo rekli, da delam reklamo, ker je v naši slaščičarski delavnici kot gost. je pa še 5 prostih mest, dopoldanska skupina je pa že polna.

 

 

http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/ Več mojih slikic si lahko ogledate na FB strani - Slaščičarstvo Babuška

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. mar 2014 20:48

Aaaa vrtejbenka a boš ti njiju učila al onadva tebe? 

Za makrone pa tudi mislim, da je treba pač probat par receptov in na netu pogledat kakšna more biti konsistenca, kako sejati sladkor in mandlje... Tako kot ti tudi njegov recept lahko da ne rata. Moraš probat svojo pečico ipd. Na netu je nasvetov in trikov polno, univerzalnega pa ni. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti