Krst pri savici

ringaringaraja  

član od: 2.3.2014

sporočila: 4

tema odprta - 2. mar 2014 17:20 | ogledi: 5.747 | odgovori: 43

živijo! v šoli obravnavamo Krst pri Savici. Označiti moramo Črtomira in oznako razložiti. Poleg tega da je čustven, ponosen in problematičen, bi potrebovala še eno oznako... bi mi znal kdo pomagati? Hvala že vnaprej.

ringaringaraja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

2. mar 2014 17:58

Ringaraja,

pa le se potrudi, da boš "svojo" oznako znala tudi utemeljiti, se pravi, da boš vedela, kaj pomeni. Lahko se zaneseš, da učiteljice poznajo ta link.

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. mar 2014 19:32

Takole, draga najstnica (tisti ringaringaraja je vseeno preveč otročji)...

- Učiteljice poznajo tako link iz drugega posta in seveda vedo tudi to, da na Med.over.net in na kulinarika.net vedno sprašujejo za obnove literature in ostalih težav pri reševanju domačih nalog, skratka, ne plonkaj s portala, ki ga pozna pol Slovenije

- Saj je staromodno, ampak edino učinkovito. Beri in razmišljaj. Glava, ki jo nosiš na vratu je za to, da razmišljaš (tisto, kako bi drugega organizirala, da dela domače naloge, to ne spada v razmišljanje).

- Krst pri Savici ni tako nepopisno težek tekst, da se ga brez branja in študija Paternuja ne bi dalo razumeti - vsak s 100 pikami  IQ to zmore.

 

 

 

 

Vendelina jr.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. mar 2014 19:55

Matr, kolk ste ve neusmiljene!!!! Pa dajte no, mal punci pomagajte!!!! Ringaringarajamucapanagaja (pardon, mal me je zaneslo, se mi zdi), mirne duše lahko napišeš tudi, da Črtomir ni bil samo problematičen ( - dobr, da vem), ampak tudi rahlo bedast, ker je mislil s ta narobno glavo. Najprej je nesel glavo naprodaj in žrtvoval celo svojo vojsko, potem pa zarad ene kikle totalka spremenil mišljenje in si pljunil v obraz (prosto po Saši Lendero).

lp

cervus

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. mar 2014 8:36

Elči, izvrstno

Vendelina jr.

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

3. mar 2014 9:13

Tole me spomni na faco, ki jo je naredila moja bivša profesorica za slovenščino, ko sem ji na maturitetni komisiji jasno razložil in celo psihološko utemeljil, kolikor sem pač butelj znal, da je bil Prešeren zafrustriran babjek in brezupna pijandura, ki je tipično slovensko v alkoholu utapljal svoje življenske težave.

Drejček

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

3. mar 2014 10:00

Tole mi pa ni všeč. Sori Drejček, če bi bila jaz tvoja profesorica, bi tudi imela tako faco. Ne glede, kaj je bil v privatnem življenju, zanj govorijo njegova dela. Marsikdo je zafrustriran, zapit babjek, pa je to vse kar je ali bo, naredil s svojim življenjem. Prešeren pa se je postavil ob bok Goetheju, Petrarki, da ne naštevam. Kako nas bodo drugi cenili, če se sami ne?

Priporočam recital ob obletnici Prešernove smrti na kulturni dan na Prešercu. Vse starosti državljanov pridejo.

 

naor

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

3. mar 2014 11:58

Sori Naor, ni treba, da Ti je všeč - tako je. Velik umetnik gor ali dol, to ne spremeni dejstva, kaj je dejansko bil, kot človek; to je bil del njega, kar precej velik, in tudi ta del je potrebno upoštevati, ko se postavlja oceno o posamezniku. Je pa napisano nalašč iztrgano iz celotnega konteksta, ker sem želel dodatno zasoliti debato, ki jo je začinila elaphus. Brutalno in brezobzirno, vse s kontekstu odprte teme.

Drejček

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

3. mar 2014 12:02

Saj veš, vsak ima pravico do svojega mnenja. Tvoje mnenje proti mojemu. Bova preživela.

 

naor

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

3. mar 2014 13:05

Res je.

Drejček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti