Pirini krofki za otroke

šlaka  

član od: 18.12.2012

sporočila: 2

tema odprta - 28. feb 2014 13:47 | ogledi: 4.577 | odgovori: 5

lep pozdrav, zanima me če ima kdo recept za pirine krofe, kajti moja 2 letna hči ima strogo dijeto in bi ji rada spekla domače krofe vendar nevem ali je potrebno kaj več kvasa... prosim za na svet

šlaka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

28. feb 2014 13:50

pa še na hitro, če kdo ve, ali se dajo dobiti pirini krofi v MBju?
Odkar mi je HAPPY PEK odšel "vija vaja ven" sem na suhem...kar se pirinih tiče!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

JaLo  

član od: 9.10.2010

sporočila: 14

28. feb 2014 14:16

šlaka,

lahko zamenjaš kar navadno moko z pirino belo in zadeva funkcionira.

Če bi rada uporabila temno pirino, pa nevem ali bi bilo potrebno dodajat kvas.

 

Pečem jih pa po naslednjem receptu:

1kg moke (bele, bele pirine, kamutove bele)

10dag sladkorja

6dag kvasa

6 rumenjakov

7,5dag margarine

4žlice ruma

2 vanilin sladkorja

4 dcl mlačnega mleka + 1dcl za kvas posebej

2 mali žlički soli

1 pomaranča - lupinica in sok

 

Najprej si pripravim kvasec (kvas, 1dcl mleka, žlica sladkorja, žlica moke). Moko presejem in naredim jamico. Po robu posujem vanilin sladkor in sol. V jamico pa zlijem kvasec.

Medtem, ko čakam, da kvas naredi svoje si pripravim zmes in rumenjakov, sladkorja in ruma - penasto stepem. To zlijem h kvasu, dodam še ostale sestavine in z mikserjem gnetem tako dolgo, da nastane gladko testo, ki se lepo loči od posode.  Ko prvič vzhaja, oblikujem kroglice (vsaka 80g) in jih dam drugič vzhajat na rjuho. Med vzhajanjem imam krofe pokrite.

Cvrem jih v olju cca.170°C, 3-4minute na vsaki strani. Ko jih dajem v olje, jih obrnem.

Nafilam pa z domačo marelično marmelado. :)

 

Tako...vsem želim uspešno peko, jaz jih grem ravno delat!

 

JaLo

JaLo

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. feb 2014 14:32

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1359

In pri receptu Tanje Kocjan je nekje v tistih 17ih straneh komentarjev omenjena tudi polnozrnata moka, če se ne motim, lahko pa da je pri miškah, oboje sem delala v zadnjih dneh, zdaj ne vem na pamet, v kuharski knjigi (imena niti ni treba omenjati) je pri enem ali drugem receptu napisano v "oblačku" (mnenja in izboljšave). Nisem doma, pa ne morem pogledati.

Loni Makaroni

bučmanka  

član od: 11.4.2013

sporočila: 1793

28. feb 2014 14:52

šlaka je napisal/a:

lep pozdrav, zanima me če ima kdo recept za pirine krofe, kajti moja 2 letna hči ima strogo dijeto in bi ji rada spekla domače krofe vendar nevem ali je potrebno kaj več kvasa... prosim za na svet

 

šlaka

 

pozdravljena.

Krofov iz pire še nisem delala. V vseh ostalih receptih pa pšenično moko enostavno zamenjam z pirino in vedno se je obnesno. Rabi pa po mojih izkušnjah polnozrnata pirina moka malo več vlage.

bučmanka

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

3. mar 2014 7:57

Za MB ne vem, v LJ pa se dobijo v Kalčku.

Šlaka, izberi belo pirino moko in bodo čisto lepo ratali.

 

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti