Sir iz pločevinke sofra

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 26. feb 2014 11:52 | ogledi: 6.078 | odgovori: 5

Kupila v lidlu sir sofra (prvič) porabila sem 2 kom. sedaj pa me zanima če ostalega lahko zamrznem.

Koliko časa zdrži odprta pločevinka v hladilniku?

 

L.P.

mijamarija

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. feb 2014 12:31

Relativno dolgo. No, pri nas zmanjka v treh tednih, ziher. Sir, ki je ostal v pločevinki, moraš obtežiti, da ne splava na vrh in ostane pokrit s slanico. Jaz uporabim za to kar čisto kavno skodelico, ki jo poveznem na kolesce sira, da se to potopi, pa je :) Pokrijem s pokrovom in hranim v hladilniku.

(enak sir, pod drugimi imeni, dobiš za primerljivo ceno tudi v Hoferju in Evrospinu, za informacijo)
Lahko ga pa tudi dobro odcediš, narežeš na kocke, naložiš v stekleni kozarec in zaliješ z dobrom olivnim oljem. Po želji dodaš česen, poper v zrnu in še kaj, pa imaš lepo pripravljen prigrizel pri roki. Sir v olju lepo zdrži nakaj časa, tudi brez hladilnika, v hladnem prostoru.

Mojca

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

26. feb 2014 12:46

Super - hvala!

L.P.

mijamarija

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

26. feb 2014 16:58

Ali pa posamezen kos vakumsko spakiraj pa se tudi odlično ohrani.

 

l.p.

tedyka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

26. feb 2014 21:28

Sir pustiš v njegovi vodi, pokriješ s pokrovom, ki je zraven. Ni problema ohraniti tudi 3 tedne. Samo..., pri meni ni te bojazni.

 

Pozdravček!

P.S. Šele zdaj sem dobro prebrala od mamaF, tako kot je napisala.

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

27. feb 2014 8:02

Ne pustit sir v že odprti pločevinki.

Mi ga prestavimo v drugo posodo in prelijemo s tekočino. Včasih jo zamenjamo s svežo vodo, da je potem malo manj slano.

Je pa ta sir super za parmigiano (tule sem našla en recept: http://www.kulinarika.net/recepti/6752/zelenjavne-jedi/), pride veliko boljše kot z mozarelo.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti