Pravica do krajšega delovnega časa

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

tema odprta - 21. feb 2014 15:14 | ogledi: 7.550 | odgovori: 8

Pozdravljeni,

zanima me, če imamo na forumu kakšnega iz CSD, ali koga ki pozna to področje. Zanima me namreč, ali po novem zakonu, ki je stopil v veljavo 1.1.2014 pravica do krajšega delovnega časa (pol prispevkov plača delodajalec, pol država) še velja, ali ne več. To je pravica do otrokovega 3. leta starosti za enega izmed staršev.

Namreč znanka, ki dela na CSD mi je rekla, da je ta pravica s 1.1.2014 ukinjena, vendar na strani ministrstva in centrov za socialno delo nikjer ne piše, da to ne bi več veljalo. Ali jaz kaj narobe razumem?

Našla sem ta zakon, po katerem če prav razumem ta pravica ostaja:www.doc" target="_blank">http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz.gov.si/pageup

Hvaležna za nasvet.

tamara

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

21. feb 2014 15:28

Najbolje da pokličeš na pristojni urad CSD in ti bodo iz prve roke vse razložilio. LP, Saša

Mir in dobro!

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

21. feb 2014 15:41

Saša, saj to kar sem napisala, je odgovor pristojnega urada CSD (znanka dela tam). Ampak, mi ni jasno zakaj v zakonu piše drugače. Zato še drugje preverjam.

tamara

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

21. feb 2014 15:52

Tudi jaz imam trenutno pritožbo na Ministrstvu, ker so mi v odločbi za vrtec upoštevali dohodke za leto 2011, torej za 3 leta nazaj, kar je čisto nerealno. V zakonu piše drugače.

Ko sem poklicala csd, je pristojni pojasnil, da se zavaja javnost in da ni tako, kot pišejo mediji, da je po novem vse drugače in se upoštevajo dohodki za leto nazaj. In čeprav so odločbo izdali v januarju 2014 so to obravnavali za oddajo v decembru. Problem je v temu, da v januarju za leto 2013 še nimajo podatkov o dohodnini in zajemajo podatke, ki so razpoložljivi. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

21. feb 2014 16:39

Prvič slišim za to; pri nas v rač. servisu eni od strank še vedno normalno obračunavamo samo polovični delovni čas; tudi nikjer ne piše, da bi bilo ukinjeno; sem preletela razne spletne strani Centrov za socialno delo, kjer so tudi še vedno na voljo tudi vloge za uveljavitev pravice do povračila prispevkov....

Lakica

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

22. feb 2014 11:14

hvala Fora, to vse sem tudi sama našla. Glede na to, da na računovodskem servisu prvič slišijo za to verjetno tale csd bolj malo ve. Bom pa še pri drugem preverila v ponedeljek in javim, mogoče še komu pride prav.

tamara

Fora  

član od: 28.12.2012

sporočila: 136

22. feb 2014 11:34

Prilepila si link predloga tega zakona. Pogledala sem v zakonodajo:

http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r00/predpis_ZAKO1430.htm in kolikor vidim še ni sprejet - objavljen - ampak le popravki, ki se nanašajo na različne obračune. Ne vem, mogoče ne znam pogledati, ampak mislim, da mamam tega niso vzeli - namreč te možnosti, da je samo polovični delovni čas v službi. Je pa CSD LJ Šiška zelo ažuren, kar se tiče posodabljanja njihove spletne strani in v glavnem najdeš informacije, ki jih potrebuješ.

Fora

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

22. feb 2014 17:01

To pravico lahko še vedno uveljavljaš (novo odločbo sem dobila konec januarja).

roža

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti