Zamašena wc školjka

lann  

član od: 8.11.2012

sporočila: 54

tema odprta - 20. feb 2014 15:12 | ogledi: 11.986 | odgovori: 11

Zdravo!Naša hči ko je bila na mali potrebi preden je vodo splahnila ji je wc obešanka padla v školjko.Tako da je voda odnesla tudi wc obešanko. Ko sva z ženo hodila na stranišče tisti dan je nama bilo čudno kako to da slabo potegne.Vprašala sva hčer in je nama povedala kaj se je zgodilo.Točno kaj je delala ne me vprašati.Školjka niti vode noče za prov potegnit.Ne vem kako naj se izrazim.Vlili smo v školjko takoj ko smo izvedeli kaj se je zgodilo hčeri cel liter mister muscolo,pustili čez noč in vlili čez vročo vodo.Ni pomagalo.Smo brez idej kaj narediti.Za vodovodarja ni denarja.

lann

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

20. feb 2014 15:21

Dolga žica in zbezat ven? Nobena mišica ne pomaga, če je zakočkana plastika.

Oreo

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

20. feb 2014 15:27

Svetujem, da ne vlivate vroče vode, zdeva je keramična in lahko poči. Žica in samo žica.

 

srečno

marjanaj

Wariss  

član od: 2.9.2012

sporočila: 1

20. feb 2014 15:27

Moja mami zamašitev vedno reši tako, da v veliko vrečko (npr. šparovo) nalije vodo, prime za ročke in to vrečko z vodo "potopi" v WC, da se naredi vakuum, potem pa sunkovito potegne ven. To ponovi parkrat, dokler se ne odmaši - in do sedaj se je vedno.

Res pa je, da vprašanje, kako se je to vam zagozdilo, plastike ni kar tako lahko dobiti ven. Predvidevam, da boste dejansko potrebovali vodovodarja ali "vodovodarja", ki ima to za hobi in za to ne bo računal (skoraj) nič (prijatelj/sosed?).

Wariss

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 284

20. feb 2014 16:57

Plastiko se ujame in potegne ven.

Nikita

SMARTYCA  

član od: 1.2.2011

sporočila: 5

20. feb 2014 17:28

točno tako Nikita,

sem bila v isti situaciji, in ni pomagala nobena topla voda niti kaj drugega,

ampak, vrečko na roko, roko v školjko in išči račko,

SMARTYCA

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

20. feb 2014 17:47

lann, ta plastična obešanka se je verjetno nekje zagozdila, še posebno verjetno, če imate še tiste stare betonske kanalizacijske cevi, ki so se včasih polagale. Če ne boš uspel z žico, pri nas je možu enkrat pred leti uspelo s šlaufom in vodo pod pritiskom. Najprej je spustil skozi WC školjko, potem pa je odprl še pokrov kanalizacije in spustil vodo še iz drugega konca. Delo je bilo umazano, ampak mu je uspelo.

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

20. feb 2014 18:12

Nič ne pomaga, kot rokavica na roko, roka v školjko in išči, seveda, če dosežeš. Ali pa "zajla" in porini v globino in vrti... vrti...

Moram rečt, da se pri nas še nikoli ni zgodilo, da se odtoki zamašijo oz. se ni moglo, ker moj  mož skrbi za odtoke. Takoj ko zasluti, da ne požira lepo, odšravfa tisto stvar spodaj, očisti, kakšenkrat tudi "zajlo" uporabi. Se mi zdi, da nikoli ni uporabljal teh agresivnih sredstev. 

Od zdaj mu bom rekla "Mister Musculo"!!!! 

 

Pozdravček!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. feb 2014 20:43

Princ na konju, ups, princ na wc školjki. Še več takšnih. 

Loni Makaroni

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

21. feb 2014 5:54

Ojoj, kriza, ne vem, če ti preostane kaj drugega, kot da vzameš školjko dol in poiskušaš ven poloviti! Za kaj takega pa upam, da ne boš rabil vodovodarja!

kvačkarica

lann  

član od: 8.11.2012

sporočila: 54

23. feb 2014 16:06

Ja stare betonske kanalizacije imamo.Tudi blok je starejši. Smo zrihtali.Hvala vsem za nasvete.Rokavice gor in iskat,neprijetno a ni bilo druge možnosti. Zdaj po novem uporabljamo samo še wc polnilo ki se ga da v kotliček.Wc obešanka pri nas ni več dobrodošla.

lann

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti