Kruh na policah v trgovini

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

21. feb 2014 13:43

MiriBon je napisal/a:

 Metanje hrane stran je nesprejemljivo v vsakem pogledu, vendar pa je lepljenje slik lačnih otrok iz Azije tako zelo klišejsko..še posebej, ko ni potrebno iti vse do Afrike/Azije, da najdeš lakoto v pravem pomenu besede.

Če se večina foruma zgraža že zato, ker nekateri selektivno izbiramo živila, bi verjetno okamneli, če bi videli pravo zminanje, če ne že igranje, s hrano po šolah in pa obseg (zlasti sveže pripravljene) hrane, ki se vsak dan zavrže.

 Life is war against boredom~

 Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 21. 2014 11:58

Je žalostno res, če to vsak dan gledaš in v tej smeri nič ne ukrepaš in storiš... najbolj fino je okamneti, nič videti in tiho biti, dokler si sam sit in lačnega v svoji bližini ne vidiš, ali ga ne želiš videti... zberi se, naredi korak naprej in skušaj pomagati, da vsa ta hrana v tvoji bližini, ne bo več pristala v smetnjakih, ni treba veliko tvojega odpovedovanja, z malimi dejanji lahko ljudem znova pričaraš iskrice v njihove oči, oprosti, tu bom jaz končala

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

21. feb 2014 14:46

?? o_O

Kaj naj grem po šolah kluftat zbirčne froce, ker jih starši ne znajo vzgajati? Ko sem še sama grela klopi, sem enostavno prosila, da mi te ali tiste jedi dajo manj, ali pa sploh ne, namesto da nosim nazaj poln ali samo razbrazdan krožnik.

Posameznik že dosti naredi s tem, da sam skrbno ravna s hrano in pa seveda obsoja razmetavanje okrog njega.

Če hočeš, da se takšno ravnanjein pa lakota dejansko vidno zmanjšata, so potrebne večje spremembe tako na politični ravni kot na ravni same družbe, kar se tiče miselnosti.

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 21. 2014 14:59

suziqatro  

član od: 25.4.2011

sporočila: 2526

21. feb 2014 15:58

Sol in kvas sta tudi aditiva.Od kdaj pa ločimo zdrav in nezdrav kruh.Jaz poznam samo bel,polbel,črni,kruh z semeni,koruzni......bela pšenična moka ima najmanj lepka,črna moka pa največ,zato ima več vlage itd..

suziqatro

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

21. feb 2014 17:05

Jaz samo čakam, da začnejo prodajat presnega. Ziher bo šel v promet. 

 

Vesnuska

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. feb 2014 17:39

Prav gotovo, če bo brez aditivov.

Ampak norcem vleči denar iz žepa ni greh. Sem včasih mislila, da je, ampak zdaj pa resnično nisem več prepričana.

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. feb 2014 18:29

Vesnuska je napisal/a:
Jaz samo čakam, da začnejo prodajat presnega. Ziher bo šel v promet. 

Ah, vesnuska, kako pa ti zamujaš, od kdaj je že na trgu, samo, kako dobro gre v promet, pa ne vem. Kar se mene tiče, naj kar bo.

rimljanka

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

21. feb 2014 19:05

MiriBon je napisal/a:

?? o_O

Kaj naj grem po šolah kluftat zbirčne froce, ker jih starši ne znajo vzgajati? Ko sem še sama grela klopi, sem enostavno prosila, da mi te ali tiste jedi dajo manj, ali pa sploh ne, namesto da nosim nazaj poln ali samo razbrazdan krožni

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 21. 2014 14:59

O neee...Bog ne daj, za to so pri nas kar visoke kazni, me pa čudi, da tvoji starši niso znali že v kali zatreti razvajenega froca v tebi. Prav nič me ne moti, če imaš drugačne poglede na zdravo prehranjevanje, uživaj v njem in pusti živeti tudi tistim, ki se s teboj ne strinjajo

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

21. feb 2014 23:59

babka1951 je napisal/a:

O neee...Bog ne daj, za to so pri nas kar visoke kazni, me pa čudi, da tvoji starši niso znali že v kali zatreti razvajenega froca v tebi. Prav nič me ne moti, če imaš drugačne poglede na zdravo prehranjevanje, uživaj v njem in pusti živeti tudi tistim, ki se s teboj ne strinjajo

 

Dober nasvet. Sedaj ga moraš samo še upoštevati :*

 

Life is war against boredom~

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

22. feb 2014 6:57

Hehe, Miri, imaš prav. Da pride in te sklufa, ne bi prav nič pomagalo. Zate so potrebne spremembe na višji ravni.

Dober tek!

Sonja

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

22. feb 2014 21:41

Mogoče jih bom pa našla v Zimbabveju.

Life is war against boredom~

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti