Kruh na policah v trgovini

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

20. feb 2014 9:13

hehehe, pa ce ostanemo pri kruhu - in gremo zelo v detajle, kako je sele ta ogaben saj je v njem pravo stranice (kot tudi v ostali hrana/pijaca, kjer sodelujejo kvasovke): Ce le-te jedo, dihajo, se razmnozujejo potem tudi lu**jo in ka**jo

"Stressed is desserts spelled backwards!"

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

20. feb 2014 15:05

Super ste  sicer pa je ogabnost stvar okusa. Jaz naravnost obožujem čebelje bruhanje

JJ

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

20. feb 2014 19:44

Ti3je fantje pa besede "ogabno" verjetno še nikoli niso slišali

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

20. feb 2014 20:46

Mogoče so pa samo lačni?

Gabi

nina8  

član od: 21.2.2014

sporočila: 13

21. feb 2014 10:53

Vidim, da imate ogromno znanja glede kruha in dodatkov njem. Tudi jaz se že nekaj časa sparavljam, da bom spekla sama kruh ampak imam kar en rešpekt, ker mi ponavadi testo razpade, se preveč lima, v glavnem ne rata kot bi moralo. Glede, na to da kruh kupim v trgovini ali mi lahko svetujete kater od kruhov na polici je najmanj škodljiv, pa seveda, da nima nekega izrazitega okusa, zaradi otrok ker ga že tako malo pojesta. Do sedaj sem kupovala v Merkatorju Krjavla in v Šparu Jelena.

 

Hvala, Nina

nina8

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. feb 2014 11:07

O kristus, kam smo prišli - kateri kruh je najmanj škodljiv????????? Pa saj to ni za verjet.Vsak je škodljiv, če ga poješ preveč, in nobeden, če ga poješ ravno prav (redki patološki primerki z alergijami ali posebnimi boleznimi so seveda izvzeti, ampak po tem, kar pišeš, vi ne sodite mednje).

Ostani pri krjavlju in jelenu, nobeden od njiju ni smrten. Kako je z domačim kruhom, pa ne boš vedela, dokler se ga enkrat ne lotiš. Par poskusov, pa boš dobila kar dober občutek, koliko je za kako moko treba dati vode, pa koliko soli, pa kakšno mora testo biti na otip, da je kruh potem ravno prav mehek.  Tega se ne da opisati, to moraš čutiti pod prsti in če boste za pridobivanje občutka kako kilo domačega nadrobili v mleko, ker bo presuh, pač vzemi na znanje, da se šola pač plača. Pa seveda koliko časa in pri kaki temperaturi ga moraš peči - vsaka pečica ima malo svojega karakterja. Bolj dolgo bo ostal sočen, če daš v testo kako žlico pretlačenega krompirja. Pojma nimam, zakaj, ampak preskušeno deluje.  Ostali dodatki - otrobi, semena, čebula, olive, suho sadje, kar vam pade na pamet - so pa seveda stvar okusa in volje do eksperimentiranja.

 



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 21. 2014 11:07

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. feb 2014 11:11

.....in slivovi cmoki je imela občutek, da se bo tema izgubila......

lp

cervus

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

21. feb 2014 11:15

Res je, še sama bom rekla: o kristus, kam smo prišli - kateri kruh je najmanj škodljiv?!?!

 

Moj bog, kako smo/ste zaplankani... ne vidimo dlje od nosa. Milijoni ljudi lačnih, tukaj se pa nosimo z mislijo - kaj je tako in kaj onako. Zgleda, da bi nas moralo nekaj fajn prizadet, da nam se v glavi naredi "klik" in nehamo s takimi in podobnimi traparijami.

Torej, naj cel svet pomre, samo jaz naj preživim  , ker bom jedla "zdrav" kruh.

Pozdravček!

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

21. feb 2014 11:20

berny je napisal/a:

Ne samo ti trije ampak 1 milijarda lačnih ljudi po vsem svetu.
berny

Sem prav to imela v mislih, pri vsem tem "preseravanju" okrog kruha in druge hrane

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

21. feb 2014 11:24

Haha, je problem, ko je na trgu preveč (nepotrebne) izbire, kajne.

Samo 'zminanje' se mi ne zdi tako grozno s prehranjevalnega vidika (prej iz gospodarskega, ker je na policah milijon znamk za eno in isto živilo), vendar pa samo, dokler se hrane ne meče stran - če nekaj kupiš, to pojej, ali pa ne kupuj. Metanje hrane stran je nesprejemljivo v vsakem pogledu, vendar pa je lepljenje slik lačnih otrok iz Azije tako zelo klišejsko..še posebej, ko ni potrebno iti vse do Afrike/Azije, da najdeš lakoto v pravem pomenu besede.

Če se večina foruma zgraža že zato, ker nekateri selektivno izbiramo živila, bi verjetno okamneli, če bi videli pravo zminanje, če ne že igranje, s hrano po šolah in pa obseg (zlasti sveže pripravljene) hrane, ki se vsak dan zavrže.

 



Life is war against boredom~

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 21. 2014 11:58

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti