Kruh na policah v trgovini

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. feb 2014 14:36

Vedno, ko naletim na preseravanja v stilu takih, ki se postijo po tri tedne in potem razglašajo naokrog, kako so polni energije, poskočni in oh in sploh (še dobro, da ne napišejo, da fotosintetizirajo), veganov, vegetarijancev, presnojedcev, travojedcev in še kup enih -jedcev ter takih, ki vedo, da je v hrani, ki jo jemo, kup enih nagraužnosti, me ima, da bi jih poslala naravnost - ne, ne k , ampak v Somalijo. Za eno leto. Me zanima, kaj vse bi jedli, ko bi nazaj prišli.

Jejte, kar vam paše, samo, prosim, ne svoje zveličavnosti stresati tukaj in po drugih medijih.

lp

P.s. Upam, da se ve, da so alergiki in ostali, ki imajo dieto zaradi resnih težav z zdravjem, izvzeti.

cervus

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

19. feb 2014 14:44

Pa dejte no elaphus, rimljanka, limnol, rebecca....očitno nimate pojma, no in zadnji čas je, da tiste svoje diplomske, magistrske, doktorske naloge odnesete v primeren kontejner . Ma niti ne vem, kaj ste državi stroške delale s šolanjem.

Ognjič

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

19. feb 2014 15:47

elaphus je napisal/a:

Vedno, ko naletim na preseravanja v stilu takih, ki se postijo po tri tedne in potem razglašajo naokrog, kako so polni energije, poskočni in oh in sploh (še dobro, da ne napišejo, da fotosintetizirajo), veganov, vegetarijancev, presnojedcev, travojedcev in še kup enih -jedcev ter takih, ki vedo, da je v hrani, ki jo jemo, kup enih nagraužnosti, me ima, da bi jih poslala naravnost - ne, ne k , ampak v Somalijo. Za eno leto. Me zanima, kaj vse bi jedli, ko bi nazaj prišli.

Jejte, kar vam paše, samo, prosim, ne svoje zveličavnosti stresati tukaj in po drugih medijih.

 


cervus

Zadnjič je moja draga v službi malicala sveže kumare. Pa pravi ena zgoraj omenjenih, "kok pa te kumare smrdijo, fuj!". Pa vpraša moja, če ne je kumar? "Ja teh trgovinskih že ne!"  :)

 

 

Commis débarrasseur

suziqatro  

član od: 25.4.2011

sporočila: 2526

19. feb 2014 17:49

Vse surovine in dodatki k surovinam oz. aditivi morajo v živilski industriji imet analizni certifikat( prehranska tabela,zdravstvena usreznost,mikrobiološka ustreznost....).Ustreznost ali dovoljeno količino ,ki ni nevarna ali ogroža zdravje je predpisana v statutu.Ne vem če bi si živilska proizvodnja privoščila uporabljat surovino,kateri parametri presegajo dovoljeno količino.Živila katera kupujemo v trgovini (surova in končni izdelek) se kontrolira in se jih analizira(zdravstvena ustreznost).En sam izdelek (šarža) ima kar nekaj kilogramov papirja ,preden pride na polico v trgovino.

 

 

Lepo je imeti vrtiček in čim več pridelat doma,ker je domače najbolj okusno.Se pa vprašam kdaj ,če je kdo dal v analizo(prehranska tabela,zdravstvena ustreznost) doma pridelano zelenjavo.Ne vemo,koliko vitaminov ima  korenček,rdeča pesa........da ne rečem koliko nitratov in nitritov......pa je zrasel na mojem vrtu.Doma imam vtr in zelo rada jem našo solato,ne vem pa koliko železa ali svinca sem pojedla skupaj z solato.

Delam v živilski industriji in vem da imamo zelo stroge kriterije!

 

 

 

suziqatro

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

19. feb 2014 17:54

Le kdo bi se ga branil ....

kobra 1

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

19. feb 2014 19:32

Tisti, ki dobro pozna HACCAP

marjja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. feb 2014 19:55

Tako pečko imela bom tudi jaz zadaj za hišo, samo pssssssssssst, moj mož o temu še nič ne ve. Pol leta sem ga prepričevala, da rabimo šporget na drva v kuhinji, pa se ni pustil, potem je pa ujma prišla in adijo elektrika, je takoj pristal na to. Zdaj se kregava o tleh v kuhinji.

No, pravzaprav sem hotela tja pod Elaphus napisati, da jaz spadam med tiste, ki se postijo dvakrat letno, ampak priznam, da se mi v tistem času tudi govoriti ne da, kaj šele početi kaj drugega. 

Aja, spadam med tiste, ki pojedo izredno malo kruha tudi tistih 351 dni v letu, ko jem vse po vrsti. Pa tisto o domači zelenjavi in sadju - glede na to, da prihajam iz slovenske živosrebrne prestolnice, sem se s tem že leta nazaj nehala ukvarjati. Raje jem tisto, kar mi paše, domače, samo rahlo obogateno. Morda sem pa zato malo posebne sorte.

Loni Makaroni

kuhinja.slo  

član od: 26.6.2010

sporočila: 108

19. feb 2014 20:25

Pozdravljeni,

po vsem tem branju moram na WC. Kaj mi priporočate : papir z rožicami ali popolnoma beli? Kaj pa če je v papirju z rožicami še kakšno seme?

Kje bi najlažje najdel odgovor. Lp vsem

kuhinja.slo

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. feb 2014 20:57

V Palomi ... 

mamamia

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

19. feb 2014 22:04

Ja to je pa tako marsikaj naredim doma.A polizdelke kupim v trgovini.Moka,kvas ,olje...Nimam možnosti pridelati doma.A je to sedaj domače,če sem sama naredila iz kupljenih sestavin al ne?

Glede kruha enkrat en kupljen kruh,ne ni bil plesniv,se včasih zgodi,v bistvu je bil roza plesniv.Na rezinah je bila snov roza barve.Še danes se sprašujem, kaj je bilo to?

dari

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti