Folija za rob torte

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

tema odprta - 16. feb 2014 8:36 | ogledi: 8.404 | odgovori: 6

V Pekiju sem si kupila nekaj teh folij za rob torte na katere se da čokolada in potem obložiš rob torte. Ali katera ve točen postopek kako se to naredi (...ali je potrebno rob torte kaj namazati in potem dati čokolado gor da se prime, ali se samo prisloni na biskvti, ali se mora čokolada kaj strditi preden daš na torto,...) Prosila bi za natančno navodilo? Hvala.



tej_a

Temo je spremenil(a) tej_a dne 16. feb 2014 8:44

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

16. feb 2014 9:26

Ja hvala. Ampak še me vedno zanima ali se mora čokolada preden jo daš na folijo s čem mešati npr. z maslom, oljem? Ali se uporabi samo čokolada? Koliko časa pa se mora čokolada strjevati na folijo preden jo daš na rob torte? To moraš kar stisniti na rob torte? Se pravi, da se lahko uporabi katerakoli krema za rob preden daš to folijo na rob (smetana, maskarpone, maslena krema,...) ??? Hvala.

tej_a

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

16. feb 2014 9:46

tej_a, ne moreš verjet, albumi niso le za slikce gledat, najde se tudi kaj napisanega, v pitončičinem celo veliko tega, če ne kar vse, kar te zanima.

lp

mzm

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

16. feb 2014 13:53

še nikoli nisem delala,sem pa zastopila da gre tako..folijo nareżeštoliko kot rabiš,stopiš čokolado,brez dodatkov,vliješ na folijo in pustiš okoli ene ure ,ta čas namaži toro s smetano .....čokolada mora biti še mehka ko jo oviješ okolo roba...

lp goga

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

17. feb 2014 9:29

gospodična/gospa tej_a je dobila vse odgovore preko privat pošte, vključno z linkom

 

sicer pa, bi lahko vprašala tudi v pekiju, kako in kaj - če že prodajajo, bi vrjetno imeli tudi kaka navodila?

 

kakorkoli mislim, da so navodila lepo napisana,tako da nebi smelo biti težav!

Pitončica

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

18. feb 2014 9:09

No je uspelo v prvo. Ob priliki pa še pošljem sliko. Hvala za vašo pomoč.



tej_a

Sporočilo je spremenil(a) tej_a dne 18. 2014 09:09

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti