Novi pralni stroj

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

7. mar 2014 10:14

To da konstrukcija ne zdrži več kot 1000 obratov, hm, ne vem. Čisto običajni pralni stroji imajo sedaj 1200 obratov in bi se težko reklo, da se bistveno več kvarijo.

trac

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. mar 2014 20:15

Prvotno število obratov je bilo 400. Nato so se obrati povečevali. Pritisk na kontrukcijo, ki ni nekajkrat močnejša, vsekakor pa je izboljšana, je pri nekajkrat več obratih zelo velik.

Podatkov testiranja ne poznam, kot sem že rekla, je to informacija ljudi, ki se poklicno ukvarjajo s polseidcami višanja vrtljajev. 

Koliko se kvarijo, bodo vedeli oni, kaz samo vem, da smo enega odpeljali na smetišče, ker je zvilo ohišje na dnu. To je moja izkušnja v živo.

F r i n a

PIARA1  

član od: 21.11.2011

sporočila: 30

15. apr 2014 10:43

Fora, a lahko vprašam, kateri PS si kupila, ker sem v tej poplavi PS tudi sama v dilemi.

 

Hvala in lp

PIARA1

Fora  

član od: 28.12.2012

sporočila: 136

15. apr 2014 13:17

Piara1

Da ne bom delala t.i. reklame za razne firme po forumu, ti pisem na ZS.

Lp

Fora

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

15. apr 2014 18:25

Se strinjam, da je konstrukcija za višje obrate brezhibna samo pri dražjih strojih. Preverjeno se nam je to zgodílo pri Samsungu- 1400 obratov- od ohišja- so ga posebej šraufali že v prvih dveh letih, do ležajev, amortizerjev.......in ravno te dni je mami isti stroj za malo ceno prodala za dele serviserju,  ki je to potrdil.in tudi rekel, da. na žalost danes delajo aparate za nekje življenjsko dobo 7 let....

 

Bi pa rada uporabnice sušilcev vprašala, če res ne piše, da se posteljnina ne sme sušiti v sušilcu? Mi imamo sušilec kot samostojni aparat,  kjer piše, da se ne sme nobenih rjuh, posteljňine in odej sušiti v sušílcu! 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

15. apr 2014 18:28

Trixi jaz jo sušim v sušilcu. Je pa res, da ne čisto do konca, ker se "zgužva" v eno veliko kepo, ki je na sredini še malo mokra. Tako da potem za par uric še na stojalu posušim.

tamara

Fora  

član od: 28.12.2012

sporočila: 136

15. apr 2014 18:56

Vso posteljnino susim v susilcu. Ves cas, od kar je susilec pri hisi. Kombiniram sicer z manjsimi kosi, da ne pride o teh zguzvanih kep, ampak ... v susilcu.

Fora

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

15. apr 2014 19:34

Jaz vse sušim v sušilcu.

jade

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

15. apr 2014 20:11

Vso posteljnino že več kot 15 let sušim v sušilcu, skupaj z vsemi ostalimi opranimi kosi perila, preverjeno brez problemov. To, kar pišeš, Trixi, slišim prvič, jaz bi tak stroj peljala nazaj v trgovino, v bloku namreč posteljnino težko posušim kje drugje (razen poleti, seveda).

marjja

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

16. apr 2014 8:58

Tudi jaz prvič slišim to.Od kar imam sušilni stroj,vse sušim v njem,od posteljnine do vsega ostalega.Sem ga pa dve leti nazaj,menjal in kupil tega z Toplotno Črpalko.Super sušilni stroj.Porabi malo elektrike,na cikel komaj 1,50 kw.Prejšnji kondenzacijski mi je porabil na cikel 3.92 kw.Posuši mi v cca 60 minutah.In na koncu rahlja do 120 minut,da ni zmečkano perilo.Do danes zelo zadovoljen z njim.Tud volno sušim v njem,ker ima posebej program,pa se mi do danes še ni noben pulover skrčil.Pa tud program za sušenje sintetike in svile imam.Sem zadnjič dal posušit zaveso.Ker je takšno blago da se vedno zmučka.Tud če jo operem v mrzli vodi.Sem probal dat v sušilca,da neb rabil likat zavese.In ko jo vzamem ven,je bila popolnoma ravna.Nisem mogu verjet.

 

Je pa tale model :http://www.ideo.si/a/kondenzacijski_susilni_stro

 

Lp

Miele

Miele

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti