Novi pralni stroj

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

15. feb 2014 23:50

Mi imamo Hoover, za vsak program lahko nastaviš poljubno obratov, je super silent, garancija 5 let. Super!

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. feb 2014 8:27

Pri nakupu je seveda pomembno, kakšne so potrebe: je veliko pranja majic in trenirk, za male in velike športnike recimo, je veliko volne in finih tkanin ...

Jaz gledam na to, da lahko čim več programov nastavljam sama: temepraturo, dolžino pranja in število obratov. Da lahko torej poleg tovarniških nastavitev malo kombiniram po čisto svojih potrebah. To pri Gorenjevih strojih gre, a gotovo tudi pri drugih. 

 

Ko se poleti perejo majice in bluze na primer, uporabljam program na 40 stopinj, centrifugo zmanjšam na 1000 do 1200, čas nasatvljenega programa pa lahko skrajšam skoraj za polovico. Kar se mi zdi smiselno pri prilu, ki ni umazano, ki ga je v bistvu potrebno le malo osvežiti, ker poleti bluze res ne moreš nositi dva krat zapored. Ali pa perem na programu za občutljivo perilo in še tam skrajšam čas pranja.

 

Res pa je tudi, da višje število vrtljajev hitro zviša ceno stroja.

mamamia

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

16. feb 2014 9:29

Sama imam pralni stroj nov kake3 mesece in sem zelo zadovoljna, ker kot pravi mamamia lahko vse sama nastavim. Najbolj pa mi pride v poštev kratek program 15 min, če perem na 30 st., ali 20 min, če perem na 40.st, ker imam veliko športnih majic in sicer tudi dnevno se ne umažejo stvari jih pa preplahneš in s tem tudi prišparaš na elektriki, tisti, ki na to gledajo.

branka

Fora  

član od: 28.12.2012

sporočila: 136

16. feb 2014 9:56

O, vsem res še enkrat hvala za pomoč. Pri nas je majic veliko (fitnes sistem, pa faks, pa šport, pa...), pa vsega stalega tudi, in da ne povem, da imam še enkrat tedensko "pasje žehte", ... tako, da je res pametno, da premislim kaj bi rada, in če bo prijatelj pralni stroj, tako delal, kot njegov predhodnik, bom lahko le zvizgala. S pomočjo vaših nasvetov bom prodajalca lahko vsaj malo bolj "pametno vprašala", kaj sploh hočem.

Fora

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. feb 2014 11:41

Fora, ni treba biti pameten za vprašanja. Pomembno je le, da veš, kaj potrebuješ in kakšni so finančni okvirji. Jaz se včasih naredim, da nimam pojma, pa mi lepo vse razložijo, oziroma iskreno povem, za katere oznake na napravah ali kaj podobnega se mi ne sanja, kaj so. In sem še vedno dobila odlična pojasnila, tako kot v priemrih, ko prodajalce prosim, naj mi povedo prednosti in slabosti posameznih aparatov oziroma jih prosim za priemrjavo, zakaj je eden boljši od drugega oziroma kakšne so prednosti posameznih. Je pa res, da te podrobnosti sprašujem, ko izberem dva ali tri favorite in se potem posevtujem, preden se dokončno odločim. 

mamamia

Fora  

član od: 28.12.2012

sporočila: 136

16. feb 2014 20:00

Pozdravljene

V tem trenutku imam pralnih strojev cisto na vrhu glave. Se mi pa, tudi z vaso pomocjo, malo bolj sanja kaj je sploh na trgu in kaj bi rabila. Vsem se enkrat hvala. Lep zacetek novega tedna.

Fora

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

16. feb 2014 21:39

Pred tednom dni sem bila v isti situaciji kot ti. Po ponesrečenem nakupu v HN, ko mi je hotel prodajalec prodati dvakrat dražji stroj kot sem ga želela kupiti, sem povsem po nakljucju videla Mercatorjevo akcijo -25% na Gorenjev pralni stroj na Pika kartico. Kupila in več kot zadovoljna. Še garancije je 5 let, kar je pri pralnih strojih redko. Mogoče se ti splača it pogledat. LP

Anja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

16. feb 2014 22:19

Trgovina GA ima 5 letno garancijo za stroje.

 

naor

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

17. feb 2014 9:18

Sedaj ima Bosch subvencionirane nakupe gospodinjskih aparatov do konca aprila, mogoče kaj najdeš. Nisem tam zaposlena-sem upokojenka, ampak sem pristašica teh aparatov, ker imajo zelo varčne aparate kar je dandanašnji zelo potrebno. Če greš v kako trgovino poglej porabo elektrike in vode v navodilih določenega aparata.

branka

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

17. feb 2014 9:22

Jaz imam Kortinga in sem z njim zadovoljna, tašča pa Bekota za 200€ s 5letno garancijo, dela pa super že dlje časa.

nasploh mislim da je ta Beko in sušilec enako zapostavljena znamka samo zato ker je poceni, tudi sama sem jo podcenjevala, sedaj pa poznam ogromno ljudi ki jo ima in vsi so zelo zadovoljni.

testeninca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti