Luštrek

kuharica1  

član od: 18.1.2009

sporočila: 70

tema odprta - 12. feb 2014 12:57 | ogledi: 3.824 | odgovori: 8

lp,bi imela katera gospodinja za prodat ali  da odstopi suhi luštrek,ker ga nažalost nisem imela lansko leto nič,da bi si ga posušila-ga pa zelo pogrešam za govejo juho-brez njega ni prava juha!Hvala!

kuharica1

honestsoul66  

član od: 16.9.2007

sporočila: 47

13. feb 2014 7:53

Pozdrav.

Tudi zame ni prave goveje juhe brez luštreka. Žal se luštreka v trgovinah ne dobi (vsaj jaz ga nisem nikjer zasledila). Se pridružujem prošnji kuharce1 in že vnaprej Hvala.

 

honestsoul66

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

13. feb 2014 8:36

Hm, vidim, da prodajalec začimb in dišavnic ima luštrek v svojem programu:

http://www.austriansupermarket.com/de/gewuerze-wuerze/klassische

Kaj, če bi kdaj pa kdaj zatežili v kakšni trgovini in vprašali po luštreku, morda bi ga trgovci naročili...

Meni se je že zgodilo, da sem vztrajno povpraševal po kakšnem izdelku, ki ga niso imeli in so ga potem naročili.

Miroslav Vulović

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

13. feb 2014 9:59

sarabande je napisal/a:

 

Kaj, če bi kdaj pa kdaj zatežili v kakšni trgovini in vprašali po luštreku, morda bi ga trgovci naročili...

Meni se je že zgodilo, da sem vztrajno povpraševal po kakšnem izdelku, ki ga niso imeli in so ga potem naročili.



Miroslav Vulović

 

Malce izven konteksta, pa vendar: običajno oz. največkrat je že tako, da potem, ko trgovec tak izdelek nabavi, po njem ne vpraša nihče več - govorim iz lastnih izkušenj.

 

Sicer pa je mož videl luštrek na tržnici v BTC-ju.

rrr

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

13. feb 2014 10:15

Podjetje Evergreen pakira začimbe (tudi luštrek) v zelene vrečke po 100g, prodajajo pa jih v vseh Sparih, Intersparih in Mercatorjih, samo ne povsod vsega; večinoma ga je najlažje dobit v hipermarketih, jaz osebno pa grem po potrebi najraje v Maximarket v Lj, ko imam pot tam mimo. Kvaliteta je na dovolj visoki ravni, da ni dvomov v "natur" pri- in predelavo.

Drejček

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

13. feb 2014 22:44

Imam kar slabo vest...Lani ga je imela moja mami in babica v takšnem izobilju, da sem rekla dovolj...Ampak, bil je zgodnji luštrek ( junijski)  in do zime smo ga ogromno porabili, tako da smo na ostankih....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

luckym  

član od: 24.2.2009

sporočila: 5

17. feb 2014 13:22

Posušen luštrek imajo skorajda vedno na zalogi v Hoferju, med začimbami, v steklenem lončku s plastičnim pokrovčkom. Zraven imajo v enaki embalaži tudi suho jušno zelenjavo in peteršilj. Ponavadi je to nad zamrzovalnimi skrinjami. Sicer ni primerjave z domačim, a luštrek vendarle je :)

luckym

kuharica1  

član od: 18.1.2009

sporočila: 70

17. feb 2014 13:46

Hvala lepa vsem za informacije!



kuharica1

Sporočilo je spremenil(a) kuharica1 dne 17. 2014 19:25

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

17. feb 2014 22:28

Kuharica1, pošlji mi naslov, nekaj mi ga je še ostalo, ti pošljem.

Tudi tebi honestsoul66, dobita vsaka pol.

 

LP! Galja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti