Vino z vonjem in okusom po zamašku

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

14. feb 2014 20:03

joj smola! Drugo kot zakuhančka nardit, ti ne preostane. Pa še tisto, vprašanje kako se bo izcimilo.

Je bolje vino v vinoteki (vinotoču) kupovat, mogoče je dražje, ampak vsaj poskusite ga lahko prej...

Monika7

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. feb 2014 20:10

Ne razumem povezave med Sparom in dvema invinoveritasoma? Eden si s slabim okusom reklamira internetno stran, tadrugi rešuje reklamacije v Sparu? Enkrat invinoveritas sodeluje z domačimi vinarji, drugič uvaža vina...?!

Commis débarrasseur

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

15. feb 2014 13:24

Vonjanje zamaška ima zelo preprosto filozofijo: če plutovinast zamašek diši po vinu, potem vino diši po zamašku, kar je narobe (vino sploh ni pitno). To pa lahko na nosu začuti vsak laik. Plutovinaste zamaške pa se uporablja zato, ker vino v steklenicah s plutovinastim zamaškom "diha" in še spreminja svoj okus (zato ga največkrat uporabljamo za starana vina), kar pa, če uporabimo zamaške na navoj, ni več mogoče. Poleg tega, vsaj meni osebno, naredijo zamaški na navoj vino ceneno.

 

Kar se tiče zamenjave vina, ki diši po zamašku: s trgovinami nimam izkušenj, ker navadno kupujem vino direktno pri vinarju. Doslej še nisem imel negativnih izkušenj, pokvarjene steklenice so mi vedno zamenjali z novimi, saj na to res ne morejo vplivati.

Nomen

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

15. feb 2014 14:04

Čemu naj bi potem steklenice ležale ravno iz razloga da ne bi dihale? In če leži ima vsak zamašek vonj po vinu, saj je v stiku z njim en lep čas.

Commis débarrasseur

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

15. feb 2014 14:13

Zato, da vino ne bi spremenilo okusa, ampak bi ostalo natančno takšno, kot je romalo v steklenice. Če želi vinar vino, ki bo s časom še pridobivalo na okusu, pa steklenice zapre s plutovinastimi zamaški. Če boste naslednjič povonjali čep (zamašek), boste videli, da je prevladujoči vonj po pluti. Če diši po vinu, potem je steklenica pokvarjena.

Nomen

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

15. feb 2014 14:16

Pa tudi to je res: večina se zamaškov na navoj poslužuje iz zelo enostavnega razloga; ker so cenejši.

Nomen

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

26. feb 2014 10:16

INVINOVERITAS123 je napisal/a:

Pozdravljeni rdkapica,

Prisrčno vas pozdravljam in čakam, da mi sporočite, kam vam dostavimo vino


INVINOVERITAS123

Poslala sem sporočilo, a nobenega odgovora.

Koliko je resno vaše gornje sporočilo?

rdkapica

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

26. feb 2014 10:31

rdkapica, zakaj vendar ne greš v trgovino, kjer si vino kupila, pa morda sprintaš to, kar ti je INVINOVERITAS123 (ki je ni bilo na kulinariki že 12 dni in očitno ne spremlja dogajanja vsak dan) napisala in zadevo urediš? A ni brez veze te zadeve tu vlačit, kjer smo skriti za svojimi nicki in v bistvu potem vse skupaj izpade malo grdo do prodajalcev, ki jih imamo v želodcu in še ni nujno, da drži, kar napišemo. Ali pa pišeš trgovcu na mejl in gotovo boš hitro dobila odgovor. In v bistvu se je lahko kdo tudi prav z veseljem pohecal in se predstavil za uslužbenca, pa nima nobene zveze z njimi.

Ognjič

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

26. feb 2014 11:03

Zato pa se vedno več vinarjev odloča za drugačne rešitve, tudi za steklenice na navoj. Zamašek lahko res pokvari še tako dobro vino.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti