Soči 2014 in naši junaki

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

19. feb 2014 8:06

"Prav je, da smo ponosni na naše športnike. Čeprav se Mazejevi gladko žvižga za navijače, tega se menda zavedate."

 

Ne vem, če bi se Črnjani s tem strinjali, moja sodelavka-Črnjanka, Tinina vrstnica in soseda, bi znorela, če bi to brala.

Od kod taka informacija?

Dopuščam vse možnosti, ampak jaz pač nimam takega občutka. Malo zvezdništva si pa verjetno lahko privošči, sploh ob butastih novinarskih vprašanjih.

 

marjja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

19. feb 2014 8:11

MiriBon, kaj če bi zavili v temo "Slovenski jezik". Je res, kar si napisala in mogoče bi se še kaj naučili, saj obnavljanje znanja ni nikoli odveč.

 

naor

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

19. feb 2014 9:14

Maybe...one day...maybe.

;)

Life is war against boredom~

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

19. feb 2014 9:32

mamaF je napisal/a:

limnol je napisal/a:

Ob mojem globokem nepoznavanju umetnostnega drsanja se mi vseeno presežek zdi borba Plušenka in Jagudina v njuni zlati dobi, zlasti pa na zadnjem "skupnem" svetovnem prveenstvu. Šmrc.

Plušenko je tudi moj junak!

Mojca

 

Eeeemmmmmm...... jaz sem bila v Jagudinovem taboru.

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. feb 2014 11:45

   Res so se proti močnejšemu nasprotniku borili skrnobno kot risi (prosto po Janezu Jalnu - Bobri).

lp

cervus

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. feb 2014 12:14

MiriBon je napisal/a:

@Vendelina, z veliko začetnico se pišejo tudi svojilni pridevniki na -ov, -ev in -in, ki so izpeljani iz lastnih imen.

naor je napisal/a:

MiriBon, kaj če bi zavili v temo "Slovenski jezik". Je res, kar si napisala in mogoče bi se še kaj naučili, saj obnavljanje znanja ni nikoli odveč.

 naor

 

Vendelina je govorila o pridevniku "slovenski" (sicer ga ni ravno navedla, a je letelo na dotično besedo. Je pa res, da je lahko marsikateri pridevnik (ne samo tisti, ki so izpeljani iz priimkov), ampak vsi, ki stojijo za osebnim imenom (samo primer), ki označuje lastnost dotične osebe, pisan z veliko začetnico, npr. Karel Veliki je bil veliki zaradi svojih dejanj, po rasti bi bila mali pravilnejša oznaka, da ne omenjam še številke čevljev.

naor je napisal/a:

MiriBon, kaj če bi zavili v temo "Slovenski jezik". Je res, kar si napisala in mogoče bi se še kaj naučili, saj obnavljanje znanja ni nikoli odveč.

 naor

 

Sicer sem zavila s teme, ampak da to takoj popravim. Pravkar je Žan Košir dobil prvo od dveh voženj v boju za bron.

 

Loni Makaroni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. feb 2014 12:24

Popravek. Danes bo v Tržiču veselo, someščan je dobil bron.

Loni Makaroni

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

19. feb 2014 12:30

MiriBon je napisal/a:

Maybe...one day...maybe.

;)



Life is war against boredom~

 

Ne vem zakaj,toda meni je slovenščina tako lep jezik.....

Vrtejbenka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

19. feb 2014 12:41

Loni, dobro si se zmazala. Hecam se, itak. Tudi mene je že velikokrat zaneslo.

Bravo naši, saj ne moreš niti tako hitro štet kot oni nizajo medalje.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti