Soči 2014 in naši junaki

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

17. feb 2014 17:20

Glede zgodovinskih posnetkov umetnostnega drsanja: zame nepozabna sta bila tudi Oksana Grišuk in Jevgenij Platov sredi devetdesetih (vilinski rdeči lasje in Albinonijev Adagio, roba da non credere). http://www.youtube.com/watch?v=opvciYuz2sw Tisto, da so zmagovalci že zdavnaj pozabljeni, vsi se pa spomnimo Phillipa Candelora, velja pa tudi za Suryo Bonaly (približno v istem obdobju). http://www.youtube.com/watch?v=SaHjAC6Rcn8 lp, proxima

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

18. feb 2014 1:17

Oh, drsanje! Še ko smo imeli ČB televizor, se spomim, kako je znala legendarna komentatorka Milka Babovič, pričarati vse odtenke "krasne ljubičaste haljinice sa blistavim šljokicama", moj oče je kar iz dnevne sobe ušel, jaz pa sem prikovana na ekrat spremljala takratne zvezde (se spomnite Hrvatice  Sandre Dubravčić?), da olimpijadi v Sarajevu sploh ne govorim. Torvill & Dean, pa princesa Katarina Witt!

Letos pa drobni, petnajstletni čudež, Julia LIpnitskaja, najmlajša olimpijska prvakinja v zgodovini ... da, da, ruska šola ni zatajila tudi tokrat! Perfekcija, tale deklica je "čist nora" 

Posnetek lanski iz Kanade, koreografija pa je prinesla zmago na letošnjem EP in seveda tudi na OI:

http://www.youtube.com/watch?v=jH9pt4xWAbE


http://www.mnenra.com/archives/361

 

Danes pa velik aplavz naši moški skakalni ekipi in biatlonki Teji Gregorin!

 

 

Mojca

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. feb 2014 7:22

mamaF je napisal/a:

Oh, drsanje! (se spomnite Hrvatice  Sandre Dubravčić?),

 

  Mojca

Ohjej, mamaF, jaz se spomnim še Helči Gazvode (sicer ne z OI, pa nič zato), pa časov, ko so vse imele štumfe tako, kot se šika, ona reva pa take, ojačene po bedrih. Pa Ljudmila Belousova in Oleg Protopopov, ojej, kje so tist cajti!!!!!(na, sam jamram!!!)

trenutno Tina vodi, držim peswti, da bolj ne morem,  včeri je Robi presegel samega sebe (čeprav se na šport čisto nič ne spoznam), matr, res jih je vse za občudovat!

lp

cervus

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

18. feb 2014 9:30

Ojej, Ljudmila Belousova in Oleg Protopopov! Nepozaben dogodek v mojem otroštvu je bil ogled njunega nastopa v Hali Tivoli na evropskem prvenstvu, prvi obisk večje prireditve. In čez tri leta na svetovnem, prav tako v Ljubljani, še nastop Ondreja Nepele, moje prve nesmrtne ljubezni (mimogrede, bil je ena izmed prvih svetovno znanih žrtev AIDS-a)

Saj se spomnim tudi Ljudmile Pakhomove in Aleksandra Gorškova, pa Irine Rodnine in Alexea Ulanova, a prej omenjeni so mi nesnovni, znabiti, ker so prvi

Zadnjih nekaj let bolj malo spremljam umetnostno drsanje, en od vzrokov je zagotovo nenehno ropotanje med nastopi in to na vseh meni razpoložljivih programih, očitno si moram razširiti ponudbo

Drugače pa en velik poklon vsem nastopajočim v Sočiju. Ne pozabimo, ko se poklopijo garanje, znanje in sreča, je medalja, ko se ne, je najtežje prav športniku samemu, zato

lp

mzm

anastazijab  

član od: 17.2.2014

sporočila: 11

18. feb 2014 9:56

Kopitar in Urbas zabila gola Avstrijcem dva nulaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

anastazijab

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. feb 2014 10:37

mišzmoke je napisal/a:

 In čez tri leta na svetovnem, prav tako v Ljubljani, še nastop Ondreja Nepele, moje prve nesmrtne ljubezni .....

mzm

 

No, potem se zagotovo spomniš tudi Gaby Seifert, pa iz tistih in malo poznejših časov tudi malo bolj humornih svetovnih prvakov, recimo Trixi Schuba, za katero je en zloben, a iskren nemški komentator rekel, da skače pod ledom.... je pa obvladala osmice, ni kaj.

Sonja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

18. feb 2014 11:06

Žuuuupuuuuuuu, pa se je Tini še enkrat vse poklopilo 

lp

mzm

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

18. feb 2014 11:07

Bravo Tinaaaa, bravoooo hokej. Pravkar 4:0 SLO : AUS   

 

Pozdravček!

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

18. feb 2014 11:10

juuuheeeej  za Tinco, pa za hokejiste.

Ob teh uspehih se da prebaviti celo pevske vložke Stareta 



Ognjič

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 18. 2014 11:13

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

18. feb 2014 11:15

 - B R A V O!!!!!

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti