Čokolada za valentinovo

tjash89  

član od: 10.2.2014

sporočila: 1

tema odprta - 10. feb 2014 19:54 | ogledi: 4.551 | odgovori: 8

Živjo, pregledala sem že marsikatero spletno stran, vendar nisem našla odgovora na to kar iščem. Bliža se valentinovo in zamisliala sem si, da bi fanutu naredila čokoladne srčke iz temne ali mlečne čokolade, ter z belo čokolado še kaj nanje napisala. Pa če bi se dalo, da bi bil recept tak, da se v trgovini kupljena čokolada malo dodela, brez ustvarjanja z mlekom v prahu itd. Problem nastane, ker ne najdem nobenega enostavnega in dobrega recpta (komentarji so večinoma o tem, da se čokolada ne strdi). Zato se obračam na vas, če mi pomagate z vašimi nasveti in delite vaše recepte.

Hvala in lep pozdravček, Tjaša

tjash89

Lupinica  

član od: 30.11.2013

sporočila: 51

10. feb 2014 20:32

Na tupperwarovi spletni strani imajo posebaj za valentino en katalog not pa je en recept meni se zdi ok! Drugače še nisem sprobala. Zgledajo enostavni

 

Lupinica

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

10. feb 2014 22:36

Ko sem delala pecivo in piškote za poroko moje sestre, sem za popestritev naredila še čokoladne kupčke z lešniki, mandeljni in orehi. V trgovini sem kupila belo čokolado, navadno mlečno in temno čokolado (lidl), stopila sem jih v mikrovalovki (vsako posebej) i

n nato dodala v vsako druge oreške in naredila kupčke na peki papir. Pustila da se je lepo strdilo in to je to.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. feb 2014 7:19

Draga tjash, lepo, da praznuješ valentinovo, ampak...word of advice od malo starejše gospe (meni so ga tudi dale starejše gospe in so imele nazarensko prav) ne trudi se preveč.  V tvojem poskusu so srčkaste oblike tisto, kar spada v kategorijo preveč

Čokoladna torta je oke in tu se zadeva pri moških tudi ustavi. Če dobi tortico je srečen. Če jo serviraš v zelo minimalnih oblačilih, je srečen še bolj.

 Pri srčkastih oblikah bo pa večini korenjakov postalo malo neprijetno, če boš pa še kaj napisala, boš pa s posopeškom brcnila mimo.  Srčkaste oblike so girlie girlie girlie. Jih tudi punce vseh starosti rade vzamemo za darilca - ampak ne pa dajati srčkov fantom, no......to je tak testosteronski killer (dokonča tam, kjer je DDT odpovedal, prosto po BMZ)

Vendelina jr.

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

11. feb 2014 7:36

Babka je včeraj objavila zanimivo slikco v temi kosila. Primerno tudi za valentinovo. Ni v obliki srčka.

 

naor

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

11. feb 2014 8:49

Tjash, kako velike srčke pa hočeš narediti? V stilu malo večjih 'pralinej' ali malo manjših čokoladnih tortic?

Hočeš čokolado samo preoblikovati v drugo obliko in nanjo nekaj  napisati, ali želiš vanjo dodati kaj drugega?

Need...moar...info... =P

 

 

Life is war against boredom~

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

11. feb 2014 9:12

podpisem pod Vendelino. Kar se tice pa cokolade - receptov ni, ker vzames kupljeno cokolado, jo temperiras in naredis kar mislis. Tole cisto lepo pase v tvoj okvir razen ene same samcate malenkosti, temperiranje ni popolnoma enostavno, vsaj za zacetnika ne.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

11. feb 2014 13:08

kot so ti že zgoraj punce napisale, je za čokoladne bonbone (pralineje) potrebno temperirati čokolado, da ostane taka "hrustljava".

Sem jih pa že delala brez temperiranja pa so bili čisto ok. Občasno, za barvne pralineje, pa uporabim sladkorne oblive (Candy melts, Clasen in podobno) - teh ni potrebno temperirati... ampak imam vseeno raje okus čokolade

Sunny09

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

14. feb 2014 8:17

Veselo, zaljubljeno Valentinovo!

Danes goduje tudi Valentin, ki ima ključ od korenin. Vse najboljše vsem Valentinam, Velentinom, Tinetom in Tincam!

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti