Kišmiš rozine?

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

tema odprta - 10. feb 2014 7:50 | ogledi: 22.697 | odgovori: 2

Pozdravljeni,

v petek smo s prijatelji gostili znanko iz Rusije. Ko smo gostom ponudili tudi nekatere od domačih žganjic, smo odprli tudi žganjico, ki jo je gostja prinesla v dar. Šlo naj bi za 'kišmiš' žganje, v njem naj bi bile namočene rozine tipa kišmiš, ki naj bi bile (vsaj tako sem razumela) neke vrste rozin brez pešk. Le-te namakajo v votko. To naj bi bila za njih ena od priljubljenih domačih žganjic.

Ali mogoče kateri/katera od vas ve kakšne so te rozine oziroma če veste povedati ali jih pri nas mogoče prodajajo pod drugim imenom?

Lahko pa da sem razumela narobe in kišmiš sploh niso rozine kot jih poznamo pri nas...

V vsakem priemru se za odgovor zahvaljujem.

Lep dan vsem skupaj,

Matisa

 

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. feb 2014 9:00

Vse rozine so take, da nimajo pešk. Kišmiš so pa rozine, ki jim pri nas rečemo sultanine.

(citiram): Velike sladke rozine iz svetlih zlato rumenih grozdnih jagod brez pečk so sultanine . Prvi so jih začeli sušiti Turki. Izvažali so jih iz Smirne, zato so jih dolgo imenovali smirnske rozine. Turki in Grki so še vedno pomembni izvozniki sultanin, a so jih že daleč presegli v Kaliforniji in Avstraliji, kjer pridelujejo sultanine iz belega grozdja sorte Thompson seedless. (konec citata) c/p od tukaj: http://recepti.najdi.si/enciklopedija/rozine

lp

cervus

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

10. feb 2014 9:07

Hvala. :)

Lep dan!

matisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti