Balzamični kis

bani  

član od: 25.5.2008

sporočila: 99

tema odprta - 8. feb 2014 13:15 | ogledi: 3.526 | odgovori: 10

  Pozdravljeni vsi skupaj.Mene pa zanima,če kdo v kulinariki kdo uporablja balzamični kis in zakaj ga uporabljate?

bani

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

8. feb 2014 13:21

Balzamični kis je vedno v moji kuhinji, uporabljam ga podobno kot jabolčni... za solato, za marinado.

 

Pozdravček!

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

8. feb 2014 13:28

Jaz dejansko uporabljam samo še balzamični kis, razen za hobotnico v solati in krompirjevo ter jajčno solato.

Pri nas je jabolčni samo za rezervo če bi slučajno zmanjkalo balzamičnega.

Če pa pozna kdo kakega domačega pridelovalca pa bom zelo vesela, ali pa kako ugodno varianto, saj ga ogromno potrošimo in liter stane skorajda 5€.

testeninca

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. feb 2014 13:48

Na solati vsak dan uporabim tistega bolj kislega, npr ponti. Drugače imam pa še enega bolj gostega in sladkega za preko pečene zelenjave, za piščanca, za marinade...

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

8. feb 2014 14:16

Po kapljicah ga občasno uporabljam za pečeno, včasih tudi za dušeno zelenjavo, za meso, za testenine, sladice, za prigrizek s kruhom...za solate pa ne, morda kdaj pa kdaj za kakšno kombinacijo s sadjem, a res poredko.

lp

mzm

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

8. feb 2014 14:42

Jaz ga tudi za sebe veliko uporabljam in to temnega, naj bo Aceto Balsamico di Modena ali pa Renski hram, balzamični s karamelom, mož pa slišati noče zanj. Ni problem, naredim pač dve ločeni solati 

Največkrat je zame v hladilniku skleda dušene mešane zelenjave, prelite z balzamičnim kisom, priporočam vsem, se dobro obnese pri napadih lakote

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. feb 2014 17:49

Jagode z rdečim in zelenim poprom, poškrošljene z nekaj kapljicami balzamičnega kisa, a s tistim res, res pravim (sem enkrat dobila za darilo stekleničko 2,5 dl, gost, da komaj kaplja, in tako aromatičen; tisti res ta pravi iz modene, zorjen ... res ga uporabljam samo po kapljicah in za kake res izredne prilike). 

Kaj cenejšega pa uproabljam vsak dan za k solati, ampak bolj kot dodatek jabolčnemu ali vinskemu. 

Pa seveda za razne marinade.

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. feb 2014 18:39

Uporabljam - za vse. Navadnega sicer tudi imam v kuhinji, ampak gre le tu in tam v kislo juho, večina pa, odkrito povedano, služi odstranjevanju vodnega kamna. Belega imam raje kot temnega, ampak tudi temen je dober - eni prisegajo pač na temnega. Še posebej nam tekne na solatah z oljčnim in bučnim oljem.  Se moraš pa zavedati, da je v balzamičnem kisu precej sladkorja. Če imaš probleme na tem področju, se ga pač raje izogni, saj smo prav lepo živeli tudi, ko ga še nismo poznali oz. se ga pri nas pač ni dobilo.

Sonja

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

8. feb 2014 18:44

Balzamični kis je pri nas čarobni dodatek , da sta najamlajša vnuk in vnukinja sploh začela jesti zeleno solato. Sploh za 8-letno vnukinjo, ki izjemno rada je vse, samo da ni sadje ali zelenjava. Drugače pa uporabljamo domač jabolčni in vinski kis. (Ja, tudi meni izjemno ugaja okus balzamičnega kisa).

BABI 2+2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti