Celiakija - skupinski nakup brezglutenske moke

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

27. mar 2014 17:50

Hvala bom poskusila.

patka

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

28. mar 2014 20:40

Saj ne, da bi bla s Schärom  nezadovoljna, sem jo lepo usvojila v teh letih in generalno kar večino stvari rata. Moti me predvsem, da ima toliko enih sestavin.

Kje se dobi ta moka Senza?

Silver12, za Finax pa razmislim in javim. Če se kaj prav spomnim, se jo dobi tudi v Avstriji, in ker gre moj v kratkem gor, ga bom poskušala nasrat, da jo gre mimogrede iskat za probo kak kg. Če imam prave info, je v naših spletnih trgovinah kar visoka cena?

vida-lara  

član od: 30.11.2009

sporočila: 101

29. mar 2014 7:18

ta Senza je v Merkatorju, pa Šparu na istih policah kot Shar, v rjavi pakungi z rdečim napisom ;)

vida-lara

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

29. mar 2014 23:43

Ma očitno hodim slepa ali s plašnicami na očeh v trgovino :)

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

31. mar 2014 23:52

rag_doll je napisal/a:

Ma očitno hodim slepa ali s plašnicami na očeh v trgovino :)


Tudi jaz je še nisem zasledila... :)

Sunny09

silver12  

član od: 1.7.2013

sporočila: 51

1. apr 2014 8:37

rag_doll je napisal/a:

Saj ne, da bi bla s Schärom  nezadovoljna, sem jo lepo usvojila v teh letih in generalno kar večino stvari rata. Moti me predvsem, da ima toliko enih sestavin.

Kje se dobi ta moka Senza?

Silver12, za Finax pa razmislim in javim. Če se kaj prav spomnim, se jo dobi tudi v Avstriji, in ker gre moj v kratkem gor, ga bom poskušala nasrat, da jo gre mimogrede iskat za probo kak kg. Če imam prave info, je v naših spletnih trgovinah kar visoka cena?



 

Pri nas se jo dobi 20kg/91,5EUR. Mi smo jo kupovali več let pri g. iz Vuzenice, imel je res ugodno ceno, pa jo sedaj več ne prodaja...Če je možnost, jo takoj vzamem 25kg (fina mešanica), jih je več vrst...v Avstriji je po cca 90-100eur žakelj. Sporoči...

silver12

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

2. apr 2014 21:41

silver12 je napisal/a:

Pri nas se jo dobi 20kg/91,5EUR. Mi smo jo kupovali več let pri g. iz Vuzenice, imel je res ugodno ceno, pa jo sedaj več ne prodaja...Če je možnost, jo takoj vzamem 25kg (fina mešanica), jih je več vrst...v Avstriji je po cca 90-100eur žakelj. Sporoči...

silver12

 

PRavi moj celiakaš, da zaenkrat ne. Če se kaj premisli, ti pa javim. Vsekakor ti hvala za zdaj!

 

SEm pa uspela predvčerajšnjim naredit zares zelo solidno testo za pico iz te naročene moke Dove's Farm, sledila navodilom - torej z jajcem in z nekaj kisa, testo je uspelo, lepo vzhajalo, se lepo speklo in je bilo tudi okusno. Zdaj bom še en dan kruh spekla po receptu z embalaže (ne tako kot zadnjič, ko sem sledila receptu samo z enim očesom in dobila ven opeko, ni čudno ) , javim. Mi je pa zdaj jasno, zakaj je ta moka malo bolj komplicirana - v bistvu sploh nima pšenice - no, po mojem je to vzrok. Za "rokovanje" je pa super, sploh ni primerjave s Schärom.

a_j_d_a  

član od: 15.2.2014

sporočila: 11

10. apr 2014 23:42

Trenutno ima Spar 20% popust na blagovno znamko Senza. Moram reči, da poznam moko in je zares odlična! Res da sem iz nje delala le palačinke, vendar se še nobena ni obnesla tako dobro kot ta, okus je pa itak popolnoma identičen navadni pšenični.

Pa piškote obožujem, tiste z vanilijo...

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

11. apr 2014 20:58

Še kruh iz kruhomata iz moke Dove's Farm: po receptu na embalaži pride res super kruh. Možu sicer po okusu ni tako zelo všeč z jajci (po receptu dve, sem poskusila eno rundo tako in drugo z enim jajcem), pravi, da je preveč biskviten/piškotast okus, ampak štručka pa pride take prave konsistence. V glavnem - se da naredit tak kruh, kot je treba, če slediš receptu (čudno, ane:)), vse ostale variante moram pa še nagruntat.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti