Celiakija - skupinski nakup brezglutenske moke

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

17. feb 2014 18:28

Jaz pa javim, kako bo kruh iz kruhomata

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

18. feb 2014 11:14

eno vprašanje glede bg testa za pico - ali pustim vzhajati ali ne? ker sem na netu našla dva podobna recepta, vendar pri enem pustiš stati v hladilniku 2 uri pri enem ga daš direktno na pekač in v pečico?

Sunny09

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

18. feb 2014 21:51

Sunny09, skor bi si upala trdit, da ti v hladilniku tako ali tako ne bo vzhajalo testo. Ne vem pa za točno to moko, saj si jo ti tudi naročila, ane? Je le malo drugačna, kot kaže, sploh tudi na moje izkušnje peke kruha v kruhomatu včeraj zvečer. Torej, pekla sem s te moke, recepta pa nisem prirejala ali delala po njihovih navodilih, temveč sem pustila istega kot za Schärovo moko. Masa je prišla precej bolj tekoča, pri 3. vzhajanju ni zgledalo, kot da je kaj vzhajalo, sem si že mislila, da bo polomija- a je imel kruh potem vseeno en volumen (ne ful, malo pa le), bil je "zračen" in menda tudi po okusu drugačen in okusnejši od Schära. Tako da nisem totalno sfalila, danes ponovim z nekaj manj tekočine. Slikat nisem uspela, ker ga je partner zjutraj prej po rezinah v skrinjo spravil.

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

19. feb 2014 21:02

Ja, tudi jaz imam to moko - sem vzela plain white in brown.

Sem naredila testo, kot bi delala navadnega, le da sem vzela polovico bele moke, polovico temne, dodala več tekočine + 1 jajce. Je bilo dokaj mehko testo (lahko bi ga namazal na kruh), pokrila s folijo in pustila na sobni temperaturi 2 uri. Testo je normalno vzhajalo, ni bilo videti, da je bilo na začetku v skoraj tekočem stanju.

Naši imajo radi tanko pizzo, tako da sem ga nato razvaljala kar v pekaču. Tudi med peko je testo malo vzhajalo. Je bilo prijetnega okusa in ni se tako drobilo, kot ko sem pripravljala iz Scharove moke.

Če bi povzela, skoraj ni bilo razlike med navadnim in tem bg.

Meni osebno je zaenkrat ta moka bolj všeč od Scharove. Bomo pa poskusili še kakšne druge jedi, pa sporočim.

 

 

Sunny09

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

20. feb 2014 12:45

Jaz sem pa včeraj spekla še 3. rundo v kruhomatu, da sem porabila še tisti ostanek od prvega kg rjave moke. Tako sem dala 100 g te omenjene, ostalo (350 g) pa Schärovo, pa je prišel malenkost višji in z večjimi zračnimi luknjicami kot prejšnja dva dneva, ko sem pekla samo z rjavo moko. Bom v prihodnje tudi mešala, vendar z belo moko od te iste firme. Res je pa tudi čisto druga konsistenca kot Schärova moka, tale je bolj sipka, Schärova kar ostane v grudicah in popije občutno več tekočine. Tako da moja ocena - mi je bolj všeč, ker se lepše obnaša :) Se še pridružim skupinskemu nakupu, ampak za kakšna dva meseca imam zdaj zalogo.

Baje pa zdaj po novem Nama v LJ ponuja nekaj izdelkov od Dove's Farm, če bi kdo sprobal (meni je povsem s poti in predaleč trenutno):

* pecilni prašek (200g) = 2,30 evra
* Cereal flakes in Fibre flakes  sta nekaj čez 4 evre
* riževa moka ( 1 kg)= 2,50 evra



Sporočilo je spremenil(a) rag_doll dne 20. 2014 12:49

silver12  

član od: 1.7.2013

sporočila: 51

20. feb 2014 14:38

Mi še zmeraj nismo spekli...nas ni skoraj nič doma...mi ne uporabljamo kruhomata, saj smo razočarani nad njim. Tako, da klasika je ziher...morda bi bilo fajen dodati vitamin c?

silver12

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

20. feb 2014 14:49

silver12 je napisal/a:

...morda bi bilo fajen dodati vitamin c?


silver12

 

To sem zasledila, da dodajajo vitamin c in pa tudi ksantanski gumi... jaz imam doma sicer Wiltonov Gum tex (karajski gumi), pa sem ga mislila enkrat dodati.. namesto vitamina C se da mogoče dodati žličko kisa?

Drugače je pa moja mama enkrat spekla bg kruh iz Scharove moke, dodala je tudi jajce, testo je bilo pa tako tekoče, da ga je nalila v pravokotni pekač. Kruh je bil super, precej mehek in nič se ni drobil..

 

Sem pa bolj nova v bg peki, ampak do zdaj sem ugotovila, da moram dodati precej več tekočine kot ponavadi pa kar dobro uspe. In ja, kakršnokoli testo mora odstati.

Sunny09

silver12  

član od: 1.7.2013

sporočila: 51

20. feb 2014 14:55

Bomo mi probali z in brez vitamina C...da vidimo razliko, naj bi bil večji volumen in dalj časa zdržal...

silver12

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

20. feb 2014 23:46

Menda tudi radensko dodajajo  - verjetno za isti efekt?

silver12  

član od: 1.7.2013

sporočila: 51

21. feb 2014 18:14

Piškotki iz moke: plain white...kompaktni, res dobrega okusa...super...

 

silver12

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti