Odmrznjeni shranki - kako jih reševati?

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

tema odprta - 4. feb 2014 13:42 | ogledi: 3.512 | odgovori: 16

V teh dneh je ostalo brez elektrike vse preveč domov in marsikje se bodo zamrznjeni shranki odtajali. Več glav, več ve. Verjamem, da bo vsak nasvet bo dobrodošel. Tudi tistim, ki danes še ne morejo pogledati semle, ker jih elektrika še ni dosegla.

 

 

Cila

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

4. feb 2014 13:49

Jaz bi npr. iz odmznjene zelenjave skuhala razne omake in tako obdelano ponovno porcijsko zamrznila (če bi bilo tega v skrinji v večjih količinah). Tudi surovo odmrznjeno meso bi toplotno obdelala, skuhala golaž, kakšne mesne kroglice v omaki in v posodice in zmrznit porcijsko. Najbrž se kako drugače niti ne da rešit tega oz. bo še kdo kakšen predlog napisal.

Ognjič

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

4. feb 2014 13:59

Ravno , danes je ena gospa po radiju povedala ,da se meso lahko da tudi  v olje ali v mast. Tako kot so včasih delali ko ni bilo skrinj. Iz sadja pa marmelade, zelenjavo pa  popražit  in v kozarce  (če je možnost,kdor ima štedilnik na drvaali plin) drugače je pa žalost.

Milži

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. feb 2014 14:21

Ja, v olje ali mast damo prepečeno meso, ne surovega.

 

rimljanka

preprost  

član od: 25.1.2014

sporočila: 168

4. feb 2014 14:23

Če zmanjka elektrike kot sedaj in so temperature 0 al pod minus se vse komot preloži ven. Ker se ne odmrzne. Najhuje je pustit v skrinji da odmrzne. Takoj ven, na balkon al dvorišče in ostane zamrznjeno. Ne na -18 kot v srinji. Ostane pa zamrznjeno. Se ne odledi. Čim pride pa elektrika pa nazaj. Point je,da ostane zamrznjeno in se ne odtali. Čim se odtali je pač treba porabit. Kr ven če je do +1. pol ne odmrzne. Pol pa nazaj ko pride spet v normalo. Čim otipš da je meso se zmehčalo takoj skuhaš golaž al karkoli že. In spet ven na prosto. Drži komot 10 dni na 0. Samo skuhat problem, če maš vse na elektriko . Drugače pa iz skrinj ven in na sneg. Oz.zakkopat v njega. Ker tisti generatorji bodo prostor ogreli, skrinja se bo stopila. Torj cimprej ven in zakopat v sneg al pa vsaj zunaj na minusu pustit.

 

Lp

preprost

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

4. feb 2014 15:30

V olju nekaj dni meso lepo počaka. Jaz navadno, ko dobim sveže meso, ga nekaj shranim v olje in ga potem samo na ponev vržem. Po moje bi v olju šlo vsaj nekaj časa. Ali pa v vakum zapret... Mislim, da je važno, da zrak ne pride zraven.

Lopatka

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

4. feb 2014 20:07

Mesu v masti se reče tünka... izjemno dobro!

Jaz bi naredila joto, golaž, in ostale enolončnice, ter jih zamrznila. Z zelenjavo pa jo blanširaš in nazaj zamrzneš. Kake omake tudi niso slabe zamrznjene in odtajane... Tudi juhe in jušne osnove so dobre odmrznjene. Jaz juho kar s kosom govedine zamrznem, tako imam potem ko odtajam, hrane za celi dan. :)

Monika7

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. feb 2014 20:20

Pod pogojem, da imaš elektriko zagotovo na daljši rok, sicer pa, hmmmmmmmmmmmmmmm tratiš elektriko za to, da skuhaš, kar potem ne moreš shranit. Je treba temeljito razmisliti.

rimljanka

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

4. feb 2014 21:26

Monika7, če želiš imeti meso s tunke, ga moraš najprej nasoliti, nato se ga popeče in šele nato se ga da v zaseko.

Se strinjam, da je izjemno dobro.

 

Monika7 je napisal/a:

Mesu v masti se reče tünka... izjemno dobro!

Jaz bi naredila joto, golaž, in ostale enolončnice, ter jih zamrznila. Z zelenjavo pa jo blanširaš in nazaj zamrzneš. Kake omake tudi niso slabe zamrznjene in odtajane... Tudi juhe in jušne osnove so dobre odmrznjene. Jaz juho kar s kosom govedine zamrznem, tako imam potem ko odtajam, hrane za celi dan. :)



Monika7

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

4. feb 2014 21:40

preprost je napisal/a:

Če zmanjka elektrike kot sedaj in so temperature 0 al pod minus se vse komot preloži ven. Ker se ne odmrzne. Najhuje je pustit v skrinji da odmrzne. Takoj ven, na balkon al dvorišče in ostane zamrznjeno. Ne na -18 kot v srinji. Ostane pa zamrznjeno. Se ne odledi. Čim pride pa elektrika pa nazaj. Point je,da ostane zamrznjeno in se ne odtali. Čim se odtali je pač treba porabit. Kr ven če je do +1. pol ne odmrzne. Pol pa nazaj ko pride spet v normalo. Čim otipš da je meso se zmehčalo takoj skuhaš golaž al karkoli že. In spet ven na prosto. Drži komot 10 dni na 0. Samo skuhat problem, če maš vse na elektriko . Drugače pa iz skrinj ven in na sneg. Oz.zakkopat v njega. Ker tisti generatorji bodo prostor ogreli, skrinja se bo stopila. Torj cimprej ven in zakopat v sneg al pa vsaj zunaj na minusu pustit.

 

Lp



preprost

 

Živim v alpski dolini, kjer imamo snega ohoho. Čez vikend sem dala zamrznjeno sadje na balkon, sile razmer, in sem ga mogla porabit, ker se je zmehčalo. Če bi šla kopat bunker v sneg, pa bi od tega ostalo bore malo se mi zdi.

Oreo

preprost  

član od: 25.1.2014

sporočila: 168

4. feb 2014 22:25

N vem kako e ti je na -9 al koliko je že bilo lahko zmehčalo, če je bilo predhodno že zamrznjeno?

 

 

Ne živim  alpski dolini. Ko sem izvedel, da zmanjkuje elektrike sem za ziher vse zamrznjeno preložil na balkon in je ostalo v takem stanju. Pri nas hvalabogu ni zmanjkalo elektrike. Sem pa to naredil za ziher.

 

LP

preprost

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti