Priprava sojinih medaljonov (količina vode/juhe)

slitkx  

član od: 30.1.2014

sporočila: 19

tema odprta - 1. feb 2014 19:15 | ogledi: 5.470 | odgovori: 9

V navodilu je navedeno, da naj se 100 g sojinih medaljonov namoči v 1,2 l (4 kratna količina) juhe ali slane vode.

Predvidevam, da je s tem mišljena količina za 4 osebe? Za 1 osebo se mi zdi 1,2 l mnogo preveč. (Torej velja tudi četrt vrečke za eno osebo?)

 

Kombiniral jih bom sicer z njoki ter po kuhi nekaj mešane zelenjave ter paradižnikove omake z dodatkom smetane.



slitkx

Temo je spremenil(a) slitkx dne 1. feb 2014 19:16

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. feb 2014 19:31

Sojini medaljoni? Verjetno misliš, da se namakajo sojini kosmiči, iz katerih potem narediš medaljone? 

Vzami eno pest kosmičev za en malo večji medaljon, to namakaj v toliko tekočine, da so kosmiči prekriti za kak cm. Če je potem masa še vedno presuha, dodaj še tekočine. 

 

mamamia

slitkx  

član od: 30.1.2014

sporočila: 19

1. feb 2014 19:44

slitkx

slitkx  

član od: 30.1.2014

sporočila: 19

1. feb 2014 19:46

Torej naj bo gladina vode/juhe 1 cm nad kosmiči na dnu posode?

slitkx

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. feb 2014 23:21

Men pa računica pri temle ne gre: 

1,2 litra vode je 1200g (v povprečju ) 100 g sojinih kosmičev (ali česarkoli drugega) je pa 100g.

Od kod so pobrali 4 kratno količino? Ker 4 kratna količina od 100 je 400 in ne 1200. 

 

Vanja

preprost  

član od: 25.1.2014

sporočila: 168

1. feb 2014 23:46

Sem si skorj vrat zvil pa obracal prenosnik, da sem uspel prebrat deklaracijo. Meni že sama vrčka in ti polpeti delujejo vec kot 100 gramov. To je 10 dek oz.dkg. Moja mačka komot v 2 minutah poje 100 gramov tistih piščančjih prsi. Ka pa vem, kolikor je vidno in je globoko zamrznjeno in že oblikovano verjetno res morš dat v vročo vodo. No, jaz bi glede navodila naredil tako, da bi vzel od oka pol litra vode, vrgel notri jušno kocko zelenjavno in pač to 5 al pa 3 minute povre in imaš osnovo. Pol malo pustil, da se ohladi na kakih 60 cca in namočil tele polpete za 15 min al kolikor že piše, da vpijejo tekočino. Nato bi jih s penilko pazljivo pobral ven, dal na nek prtiček in nato kot piše al paniral al karkoli že. Glede omake. Jaz bi jih na hitro popekel, omako bi pripravil posebej. In jih nato na hitro popečene dal v omako ter na zelo malem oz. najnizjem ognju pustil se kake 10 do 15 minut.

 

Jaz delam nekaj podobnega z mesnimi kroglicami. Mleto meso začinim s poprom,soljo ali -joj spet Vegeta- in dodam suha zelišča, gorčico pa eno do dva jajca na pol kile. Pa res drobno sesekljano čebulo, česen. Za omako vzamem liter pasiranega paradižnika. Na malo olja preprazim na hitro žličo sladkorja ali dve, dolije mezgo, dodam začimbe po okusu in to kohljam 10 minut. Kroglice na hitro ocvrem na malo olja. Ko dobijo tisto barvo jih pa preložim v omako in tam dokuham še kake 20 minut.

Mislim,da bi tako šlo tudi s temi sojinimi polpeti. Morajo se samo napit te tekočine, nato jih odcedis in delaš naprej kakor pač želiš.

 

Lp

preprost

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

2. feb 2014 10:40

Preprost, to niso zamrznjeni sojini polpeti, pač pa sojini koščki.  V vrečki je dejansko 100g teh koščkov, ker gre za suh, zelo lahek produkt, navidez podoben suhemu kruhu. Ko se namoči dobiš take rahlo gumijaste kose ''sojinega mesa''. Količina se močno poveča.

To niso tisti sojini medaljoni, ki ti jih v vsaki kvazi restavraciji  zraven pohanega sira in pomfrija podturijo za vege meni

Meni te zadeve niso všeč, sem pa v preteklosti izdelek enkrat kupila, tako da vem kako izgleda.

Glede 1,2 litra vode, pomoje se 4 kratna količina nanaša na volumen teh koščkov. Če bi jih vsuli v merilno posodico, bi jih verjetno bilo nekje 3dl.

 

Vesnuska

preprost  

član od: 25.1.2014

sporočila: 168

2. feb 2014 14:31

Ja, maš prav. Sem pol še šel enkrat gledat. To je dehidrirano pa zmrznjeno. Ko namočiš pa po moje iz 100 gramov dobiš 400 do 500 gramov teh zrezkov. Če bi kolega kot je napisal skuhal še njoke in omako je to kosilo za 3 ornk lačne ali pa za 4 do 5 srednjih jedcev.

Sicer se ne vidi koliko kosov je, po moje eno 10. Pa njoki, omaka, solata. Kosilo za 4.

 

Jaz sem res najprej pomislil na one kvazi sojine medaljone al zrezke. Ker približno tako izgleda.

Tudi meni to ni ravno všeč. Ampak ok. Saj to ni point. Jaz sem sicer mesojed, mi pa večkrat zapaše dan, dva ali tri brez mesa. Edini problem je, ker ne znam naredit dobre omake brez vsaj malo mesa. Saj potem jem samo makarone al riž ali krompir s to omako. Meso dam mački. Pa solato poleg mi paše. Zelenjavne omake so mi super. Samo ne dajo tistega okusa.

 

Sem sprobaval že uf in oh teh omak  kockah kao za pečenko, pa prelivov. Ni to, to.

Imam pa eno frendico, nisva se sicer videla že 10 let. Je s primorskega. In je veganka. Tistih 10 let nazaj me je povabila na kosilo. Jaz sem bil zadolžen za skuhat pašto. Pol sem pa cel čas bil poleg in opazoval kaj dela. Ona je nasekljala ogromno česna,čebule, pomidorov,pora,bučke, melancane,paprike. To je šlo ck ck ck. Vse na izjemno drobno. Pa neko najbolj poceni olino olje. Dodala je sol in poper in čisto nič drugega. Kolikor sem jaz videl. In ta omaka je bila najboljša kar sem jih kdaj jedel. Ne vem, jaz sem šel za tri minute proč. Če je takrat kaj dodala. Imelo je v glavnem tisti okus kot bi dodal malo soka od pečenke v omako. Pa sem jo vprašal, če je goljufala. Sveto mi je zatrdila,da ni. Jaz sedaj že 10 let poskušam in ne rata. Pa bilo nobene zaljubljenosti al emocij vmes.

Upam,da nisem ponovno šel preveč off-topic

 

Lp



preprost



Sporočilo je spremenil(a) preprost dne 02. 2014 14:36

Sporočilo je spremenil(a) preprost dne 02. 2014 14:56

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

3. feb 2014 12:41

Preprost: saj veš kako pravijo, sosedovo je vedno boljše Pa veliko česna pripomore k dobremu okusu zelenjavnih omak.

pehtranka  

član od: 9.10.2006

sporočila: 163

3. feb 2014 13:11

Pri nas tudi kupujemo te zreščke. Namočim jih v vodi, tako da so prekriti, vodo tudi rahlo solim. Večkrat jih tudi obrnem. Namakam jih lahko tudi 2 uri in več, da so lepo mehki. Pred uporabo iz njih stisnem vodo. Vedno jih paniram.  Med azijsko hrano kupim (sedajle se ne spomnim kako se reče) nek škrob v rdeči vrečki, ki se samo z vodo zmeša, da dobiš tako tekočo gostljato maso v katero pomakaš zreščke in ocvreš. Jaz pojem dva, sin pa pet komadov. Zraven pa rizibizi in solato, npr.

pehtranka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti