Palačinke & steklokeramična plošča

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

4. feb 2014 22:52

Jaz dam na eno jajce 100g gladke moke in 2dl mleka, ter malo soli. Na hitro zmešam in pustim malo stati. Ponev namastim s papirnato brisačko namočeno v olje. Vedno uspejo. Pečem pa na plinu.

Vesnuska

MARTAQ  

član od: 1.2.2008

sporočila: 120

5. feb 2014 9:20

Jaz delam palačinke tako kot urssa. Da najprej daš vso moko in nato počasi dodajaš mleko in pridejo res dobre palačinke, me je naučila ena starejša kuharica. Nikoli, mi je zabičala, se ne dodaja moke, ampak samo mleko oz. voda ali radenska.

Lp Marta  

nataska2  

član od: 12.7.2011

sporočila: 42

5. feb 2014 12:30

Tudi jaz sem mogla tuhtat,kaj delam narobe,ko sem prešaltala iz ognja na steklokeramično. Z vztrajnostjo sem ugotovila,da je najboljše,če stepam z metlico,pustim stati vsaj pol ure v hladilniku,al pa mal pozabim :). Potem pa fajn segrejem ponev na najvišji stopnji in z njo tudi pečem do konca.Pa se mi niso samo parkrat sfižle,ampak prek desetkrat.Še dobro da sem mal trme in vztrajna :D

nataska2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti