Palačinke & steklokeramična plošča

slitkx  

član od: 30.1.2014

sporočila: 19

tema odprta - 1. feb 2014 14:44 | ogledi: 6.244 | odgovori: 33

Torej, stvar je sledeča...

 

Do nedavnega sem kuhal na ognju oz. navadni električni plošči.

Ob selitvi v drugo stanovanje sem se moral sprijazniti, da bom po novem ustvarjal na steklokeramiki.

Ploščo je možno segreti na 1-6 (6 je največ, zelo hitro segreje).

 

Zanima me, na katero stopnjo in za koliko časa je najbolje vliti v ponev (ta je primerna za steklokeramiko) maso za palačinke, da bo posamezna stran palačinke ravno prav zapečena? Podlaga bo/je kokosova mast.

 

Lp.

slitkx

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

1. feb 2014 15:17

Jaz delam na najvišji stopnji, a uporabljam sončnično olje, tako, da za kokosovo mast ne vem kako in kaj.Sicer pa se boš hitro navadil na steklokeramiko,meni je super.

dari

majaos  

član od: 14.5.2012

sporočila: 510

1. feb 2014 15:28

Jaz imam na stekloker. plošči dve indukciji in dve obični plati. Tefalova ponev mi ne dela na indukciji, zato postavim na področje brez indukcije ter s posebno funkcijo povečam obseg kuhališča (ne poznam strokovnih izrazov). Pečem na največji stopnji - 9.

Problem je pri meni, ker ne naredim dobre mase in se mi palačinke trgajo.

 

Srečno 

majaos

slitkx  

član od: 30.1.2014

sporočila: 19

1. feb 2014 15:29

Prva palačinka je bila polom, povsem raztrgana.

Druga boljša, a še zmeraj oblikovno deformirana.

Tretja ok.

 

Sem pa opazil, da je trenutna ponev pregloboka (ali pa obračalka ni ukrivljena pod "pravim" kotom), zato je kar nekaj težav pri obračanju. Si pomagam z leseno mešalko ter dodatnim krožnikom.

slitkx

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

1. feb 2014 15:40

Še malo vaje, slitkx, pa jih boš "u luftu" obračal, . Malo pomoči: tehnika je v zapestju. Srečno.

Ava

jgoren17  

član od: 8.1.2012

sporočila: 73

1. feb 2014 15:50

Ne razumem zakaj se vam trgajo palačinke.,men se nikol. Treba je ponev segreti na največji temperaturi,nato si jo lahko znižate in pa prava masa. Mogoče bi poiskusil s tem receptom: 50 dkg mleka. 4 jajca, 20dkg moke 5-10 dkg margarine (stopljene) lahko pa tudi olje,ščep soli in žlička pecilnega praška. Vse skupaj zmesaš z mikserjem in pustiš maso cca 30 min, da počiva, da se moka napne in lahko delaš palačinke tanke kod las.

Jaz ponev premažem z oljem kar s zvitim peki papirjem imam kar narejeno kod jurčka in pomakam v olje in namažem ponev, če ne bo ponev dosti vroča se ne delajo dobro in menim, da je to problem pri vaši peki.

 

lp.

klari

slitkx  

član od: 30.1.2014

sporočila: 19

1. feb 2014 15:57

V prihodnje bo moja masa. Tokrat sem pa delal z že narejeno maso. (Mama je pred nekaj dnevi delala palačinke (na ognju), pa ji je ostalo (, palačinke niso bile natrgane).)

slitkx

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

1. feb 2014 16:06

Meni se že kot po pravilu, prva vedno sfiži.Ja in temperatura mora biti visoka,vsaj po moji praksi je tako bolje.Masa pa no, jaz imam vedno tako penasto maso,tašča pridejo palačinke kot podplati.Pri meni je problem, če delam kanelone,ker imam luknjice na palačinkah,pa pol teče ven.Sicer pa praksa.Me je ne dolgo nazaj sin,ki živi sam klical, da bi si palačinke naredil naj mu malo povem kako in kaj.In on tudi uporablja kokosovo maščobo,jaz sem mu povedala,kako jaz delam.Sedaj pa pač večkrat prakticira in mu že gre.

dari

slitkx  

član od: 30.1.2014

sporočila: 19

1. feb 2014 16:22

V štartu je bil problem to, da nisem vedel, koliko časa in nakateri jakosti naj pustim segrevati ponev, da bo primerna za začetek. Se je pa izkazalo, da je povsem ok, da sem najprej na le malo segreto ponev (na stopnji 1) dodal kokosovo maslo, ga razlil, na ponev vlil maso in jo zaokrožil po ponvi. Šele zatem sem dal na 6. stopnjo in pustil posamezno plast na kurjenju cca minuto.

 

Najbrž bo šlo v prihodnje hitreje.

slitkx

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

1. feb 2014 16:25

Pa sigurno bo šlo.Praksa.Volja.

dari

jgoren17  

član od: 8.1.2012

sporočila: 73

1. feb 2014 18:33

dari-masa je prveč penasta ker predolgo mešaš, če pa želiš, da ni luknjic v palačinkah pa ne daš pecilnega in namesto mleka vodo, navadno. Take so bolj za polnjenje kod so kaneloni.

 

Lp,

klari

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti