Tuna

mmarush  

član od: 4.5.2010

sporočila: 9

tema odprta - 28. jan 2014 15:36 | ogledi: 7.371 | odgovori: 18

Živjo, sem še mlada študentka, ki poskušam čim bolj zdravo jesti (kar se da - seveda :P )

Zanima me, kakšno zelenjavo oziroma bolj stročnice bi dala lahko med tunino omako (omaka je sestavljena le iz tune, malo bazilike, BREZ smetane) s špageti.

Bi bilo dobro, če bi med tuno vmešala mogoče rdeč fižol (lidl - konzerva) ali pa mogoče kakšne kalčke, lečo ?

 

Prosim za nasvet, že v naprej se vam zahvaljujem za odgovore.

 

Lp

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. jan 2014 16:03

Ne z enim ne z drugim ne s tretjim ni nič narobe. Mešaj torej, kar ti je najbolj všeč.

Pa nikar ne pretiravaj z zdravim življenjem. Če ob vsakem grižljaju premlevaš, ali je dovolj zdrav, potem je to znak, da je nekaj hudo narobe. Najbolj zdravo je, če je vsega ravno prav, tudi nezdravih stvari (nimam v mislih alkohola in speeda, pač pa smetano in ocvirke - tudi to dvoje se lepo vklaplja v koncept zdrave prehrane, če ju seveda ni preveč in če poskrbiš, da ju dovolj hitro pokuriš, kar v študentslih letih ne bi smel biti problem).



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 28. 2014 16:07

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

28. jan 2014 16:03

No jaz osebno se tako podrobno z zdravo prehrano ne ukvarjam, a fižol iz konzerve mi k njej pač ne paše. Vsa hrana v konzervah je toplotno obdelana pri 120°C in res ne vem,kaj zdravega  še lahko ostane v njej. Verjetno je boljše, kot če dodaš smetano ali sir, vsaj ne škoduje, a k zdravi prehrani jaz hrane v konzervah ne štejem.

 

patka

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

28. jan 2014 16:20

Grah gre tudi dobro s tuno.

andreja m

minka2  

član od: 10.6.2009

sporočila: 123

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

28. jan 2014 17:07

 

Karkoli lahko daš. Zdrava bo pa zraven velika skleda surove solate -lahko s kalčki

Lupinica  

član od: 30.11.2013

sporočila: 51

28. jan 2014 18:01

Jaz dam kuruzo in grah!

Lupinica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. jan 2014 20:30

Meni je super tole: tuna+pelati+bazilika+rdeče vino+rozine

Vendelina jr.

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

28. jan 2014 20:34

Tuna v konzervi ima veliko histamina, zato ti priporočam, da jo uživaš občasno, vmes si kupiš kakšno svežo ribo.

V konzervah je najmanj kalorična tuna v lastnem soku in tudi najmanj okusna. Tuno lahko kombiniraš tako s katerim koli fižolom, lečo, čičeriko, paradižnikom, bučko, papriko, jajci, ....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. jan 2014 20:48

Ne bi pretiravali, Trixi. Tuna ne vsebuje nič kaj posebnega histamina. Pravzaprav zelo zelo malo, vsebuje histidin, ki - najpogosteje med skladiščenjem na zraku - pri sodelovanju določenih bakterij razpada v histamin. Pa ne samo v tunah, tudi skušah in nasploh plavih ribah bolj kot belih.Veliko več možnosti za kaj takega imaš torej pri "svežih" ribarniških ribah kot konzerviranih.

Sonja

preprost  

član od: 25.1.2014

sporočila: 168

28. jan 2014 23:38

Kombiniraj. Kot ti je bilo svetovano. Tudi ne rabijo bit spageti. Lahko je katerakoli pasta. Lahko sama kupis zelenjavo- to bo sicer veliko dela s sekljanjem - je pa tudi vlozena ali zamrznjena cisto ok. Namesto tune lahko vzames tudi sardelice, skuse al kar je pac v konzervah - ce imas omejen studentski budget. Vse bo ok. Pomembna je omaka. V bistvu lahko v omako iz pelatov al cisto pasirko dodas karkoli ti pase. Od buck, cebule,cesna,zelisc,koruze,melancanov,kislih paprik al kumaric, gob svezih ali vlozenih, rozin, sladkorja...Pa cisto vse je ajmo rect zdravo. Najprej si zgruntaj omako po okusu, nato v to dodas skuhae testenine. Premesas in pustis kake 10 minut,da se lepo vse prepoji. Res, ni nujno,da je vedno tuna.

 

 

Lp

preprost

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti