Vlečeno testo

panga  

član od: 29.1.2010

sporočila: 28

tema odprta - 25. jan 2014 19:31 | ogledi: 6.961 | odgovori: 9

Radi imamo štrudelj. Ker so sestavine za vlečeno testo vedno pri roki, ga delam sama.

Pa je skorja, ko je štrudelj že pečen, trda. Ne tako, da bi ne bila za pojest, vendar toliko, da

se ga ne da zrezati lično na manjše kose. Probala sem že več variant -  ne uspe.

Delam pa ga tako: v moko dam malo kisa, olja, sol in mlačno vodo. Gnetem, da postane voljo, pustim počivat

cca 1-2 ure, potem ga razvlečem. Zelo lepo se vleče, se ne trga in je za videt vse ok. Ko pa je štrudelj pečen,

 sem razočarana. Znova in znova. Kaj naj naredim? Še to, nadev dam po sredini in ga prepognem z obeh strani,

prepognjeno stran dam na dno pekača. Po vrhu ga namažem z jajcem in pečem cca 45 minut pri 200 C.

Približno. Odvisno od velikosti štrudlja.

lp, panga

panga

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

25. jan 2014 19:45

Razvlečeno testo pokapaj z raztopljenim maslom ali oljem. Nadev daj od začetka do polovice razvlečenega testa in zarolaj, tako da prt dviguješ.

Po vrhu ga ne maži z jajcem (po moje, da je trdota od tega), daj ga v vročo pečico in čez 5-10 minut premaži z maslom. (Na vilico nabodem kockico masla in premažem po zavitku, ki je že vroč in se lepo maže).

Ko je po 40-ih minutah zavitek pečen, še enkrat ga pemaži z maslom, pokrij s krpo in pusti naj se ohladi.

 

Pozdravček!

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 364

25. jan 2014 20:14

Po mojih izkušnjah je ključno za voljno skorjo zavitka to, da ga, ko je pečen, pokrijemo. Tako kot Dragička, ga nikoli ne premažem z jajcem, temveč z malo olja ali masla. Pečenega pa pokrijem najprej s peki papirjem, nato pa še krpo. 

Najraje imamo še toplega.

 

Noemi

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

25. jan 2014 20:36

Jaz dam nadev vedno do tretjine, največ polovice testa, preostanek na tanko namažen s stopljenim maslom, zavitega po vrhu še malo namažem z maslom. Pečen je potem zlato rumen, skorjica pa rahla in ravno prav hrustljava. Zavitek pač ni stvar, kjer se špara z maščobo....

jkd

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

25. jan 2014 22:52

jaz pa namažem celo testo z nadevom in zvijem. ko ga dam iz pečice, je skorja prav tako trda, a zavitek pokrijem z alufolijo, ena moja sodelavka da celo pekač v veliko vrečko, prej pokrije s serveto;  v glavnem, mora "zašvicati"; nato je skorja mehka

Lakica

panga  

član od: 29.1.2010

sporočila: 28

25. jan 2014 23:17

Hvala za nasvete. očitno sem delala narobe to, da sem ga premazala z jajcem. Jutri ga naredim po vašem nasvetu. Razvlečeno testo, kjer ne bo nadeva, bom premazala z maslom, nadev dala do polovice in ga še enkrat po vrhu premazala. Pozabila sem napisat , da ga tudi jaz pokrijem z kuhinjsko krpo. Jutri ga bom najprej s peki papirjem, potem z kuhinjsko krpo. Poročam , kako bo uspelo.

lp, panga

panga

panga  

član od: 29.1.2010

sporočila: 28

26. jan 2014 14:27

Današnji štrudelj je res nekaj drugega. Ima mehko skorjo in se ga da tudi zrezati na manjše koščke. Naredila sem ga tako: nadev če 1/2 testa, ostalo pomazano z stopljenim maslom. Zavit, potem spet pomazan z maslom. Ko je bil pečen, sem ga pokrila z peki papirjem , čez kuhinjsko krpo. Pustila cca 1 uo, potem sem ga zrezala. Bil je res dober. Hvala !

lp, Panga 

panga

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. jan 2014 15:23

panga je napisal/a:

 .....................................................................................................................

......................................................................................................................

Pustila cca 1 uo, potem sem ga zrezala. Bil je res dober. Hvala !

lp, Panga 



panga

Matr, panga, ste pri vam ene potrpežljive sorte. pri meni stoji pokrito par minut in se že reže in vroč je!

 

ežoj

granatka  

član od: 26.2.2011

sporočila: 20

26. jan 2014 17:22

Pri nas gre samo tak štrudelj, ki je mešan (jabolka +skuta). Jaz ko ga zavijem, ražvrkljam 3 jajca, ter dodam mleko, s tem prelijem štrudelj,da se napije. Mimogrede današnjega je že zmajnkalo.

granatka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

26. jan 2014 17:38

Uf... hudo! Granatka, zakaj pa 3 jajca?

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti