Priloga k pecenicam

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

tema odprta - 25. jan 2014 14:12 | ogledi: 19.673 | odgovori: 15

Zivjo!

 

Zvecer imam povabljene in postregla bom pecenice (ki sem jih, khm, khm, naredila sama!!). Tu gori nad kislim zeljem niso ravno navduseni, zato si bo treba zmislit nekaj drugega.

 

V mislih sem imela pire krompir, kar se pa zelenjave tice, sem pa v popolni temi

 

Prosim, pomagajte!

 

Hvala!

 

zvitorepka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

25. jan 2014 14:19

Pri nas je kot priloga pečenic in krvavic zelo priljubljena krompirjeva solata. Ne predstavljam si, da bi poleg pasala kakšna zelenjava, razen kaj kislega (vložene paprike, kumarice) ali pa ajvar. Če boš naredila pire, pa bi jaz poleg postregla zeleno solato.

JJ

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

25. jan 2014 14:25

Problem tukaj gori (na Norveskem) je, da ne marajo nic od kislega - vlozenega......

 

Zraven pecenic pa skoraj mora biti nekaj ......

zvitorepka

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

25. jan 2014 14:47

Ob pečenicah sicer najprej pomislim na klasiko- kislo zelje ali repa+matevž ali zabeljen krompir v kosih, ampak s pečenicami za moj okus prav dobro špila tudi marsikatera zelenjava, ki se peče v njihovi družbi (da se navzame arome)- bučke verjetno še najbolj, ker so nevtralnega okusa, čebula, korenček, cvetača ali pa kuhan fižol v zrnju, ki ga pomešaš s sokom pečenic, kar je ena (meni njami) varianta...

Na netu je precej roasted sausages&vegetables variant, recimo http://afoodieaffair.com/roasted-sausages-vegetables/

Aja, pa čestitam ti za samostojno izdelavo pečenic 

LP, V.

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

25. jan 2014 14:54

Nekaj idej, ki bi jih z veseljem pojedla zraven pečenic:

- dušen koromač

- dušeno sveže zelje

- dušena sveža repa

- dušena zelena

Če te ne moti sredi zime poletna zelenjava, všeč so mi pečene paprike in jajčevci.

Sicer pa meni k pečenici paše skoraj vsa zelenjava, tudi rdeča pesa, pa ohrovt, pa...

lp

 

mzm

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

25. jan 2014 14:54

Meni se tudi zdi primerna krompirjeva solata. Če pa boš naredila pire krompir, pa paše zelena solata, zeljna solata...Malo povprašaj, bo še najboljše. Saj oni najbrž tudi jedo klobase in priloge zraven.

Lep pozdrav na Norveško!

 

naor

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

25. jan 2014 14:54

O, hvala.... sej niti ni tezko, samo malo zamudno, hehe

 

Sej v Sloveniji jih ne bi sama packala. Tukaj gori jih pa ne delajo (imajo samo fino mlete - hrenovke, pa se te so bolj plasticne).

zvitorepka

preprost  

član od: 25.1.2014

sporočila: 168

25. jan 2014 15:19

Če ni prepozno? Poskusi pire krompir in duseno navadno zelje. Glavo belega zelja narežeš na trakove tanke, popražiš čebulo, zvrneš zelje,pokriješ in podušiš kake 5 minut. Nato počasi dolivaš vodo, malo rdeče paprike mlete, malo kumine,poper in sol počasi. To dušenje traja približno 30 do 40 minut. Po potrebi dolivas vodo ali juho iz kocke. Proti koncu dodas kavno žličko sladkorja. Na mizo pa potem postavis kis in si lahko vsak po želji doda ali pa ne. T o bi bil najboljši približek originalu.

 

Lp

preprost

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. jan 2014 15:49

Rdeče zelje (ob predpsotavki, da ga imajo in da ni obsceno drago), dušeno in zraven naribaš jabolko in daš malo cimeta  - ki se skozi dušenje ravno prav zloži z ostalim, da dobi zelje en seksi izgled in okus.

 

Vendelina jr.

beno71  

član od: 3.1.2010

sporočila: 52

25. jan 2014 16:56

Bohinjski govnač-ohrovt s krompirjem se odlično poda k pečenicam, pa krompirjeva solata tudi kot je napisala Janis. lahko pa tudi samo gorčico in pa dober svež kruh.

beno71

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti