Na soncu posušeni paradižniki

gaber3  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2

tema odprta - 22. mar 2004 13:56 | ogledi: 3.302 | odgovori: 4

Pozdravljeni!

V trgovini sem videla, da prodaja Eta posušene paradižnike v olju in me zanima če ima kdo recept za pripravo le- teh (kupila bi že posušene paradižnike).

Lep pozdrav!

Teja

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

22. mar 2004 14:46

Če kupiš že posušene paradižnike (ampak ne take v olju), najprej ugotovi ali niso preveč slani! Moja žena jih potem namoči v vodo za nekaj ur in nato odlije vodo. Pripravlja jih predvsem kot predjed: torej sedaj razmočeni in mehki paradižniki, feta sir na kocke, dobre črne olive, na kolobarje narezan mladi lukec, in vse skupaj prelije s finim olivnim oljem iz otoka RAVA. Nato na krožnik in Lep pozdrav vsem! Henri

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

22. mar 2004 16:41

Henri, a bi lahko povprašal svojo ženo kako jih dela oz. vlaga v olje? Sama sem pred nekaj časa napisala, kaj se mi je zgodilo, ko sem jih tudi nekaj časa mehčala v vodi, nato vložila v olje in dodala česen in baziliko...pa se je v enem tednu vse pokvarilo-splesnelo :((((( Lepo prosim za natančna navodila, kako to reč pripravit. Zala

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

22. mar 2004 17:16

ne, ne namakaš jih v vodi in nato vlagaš! vlagajo se direkt sušeni v olju. vloženi v olju so mislim da sicer malce manj suhi, pa jih olje konzervira, da ne splesnijo. se mi je že zgodilo, da so oljnati "zvreli", ker jih nisem imel v hladilniku. henrijeva žena jih le pred serviranjem namoči in prelije z oljem. ampak stil je, da ali kupiš suhe ali vložene; mislim, da nima smisla suhih še vlagat, saj moraš tisto olje potem spet odcejevati...

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

22. mar 2004 21:14

Malan, hvala za info. Vseeno bi pa lepo prosila še Henrija za recept njegove žene. LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti