Maroški namaz amlou

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

tema odprta - 23. jan 2014 22:04 | ogledi: 3.877 | odgovori: 2

Je morda že kdo doma delal amlou, maroški namaz za na kruh? Pred časom sem ga dobila prav z Maroka, snedla v kakšnih dveh tednih in ga ne morem pozabit. Bom poskusila s kakšnim receptom s spleta, k sreči imam sestavine (med, mandlji, arganovo olje), samo za med nisem prepričana, da je čisto vseeno, kakšen je, pa itak mi je jasno, da ne bo čisto isti, ker tam vse skupaj meljejo v nekakšnem mlinu, pa vseeno. Me pa zanima, če ima kdo tu gor kaj izkušenj. Da se ga tudi kupit v nekaj domačih spletnih trgovinah, a je drag ko žafran.

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

25. jan 2014 7:35

Jaz sem ga delala po temle receptu.Uporabila pa sem čisto običajen domač cvetlični med.Na palačinkah je meni božanski. Mlela sem na našem superduper sokovniku greenstar, ki ima poseben program za delanje masla iz oreščkov. Mogoče bi šlo tudi v možnarju.(greenhttp://moroccanfood.about.com/od/dessertsandcookies/r/amlou

Ninja24

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

25. jan 2014 15:46

E, točno ta recept sem si tudi pripravila, samo še navdih čakam. Jaz bom fliknila kar v multipraktik, ker druge primerne mašince nimam. Bo že moralo ratat, zanič gotovo ne bo



Sporočilo je spremenil(a) rag_doll dne 25. 2014 15:47

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti