Mlado goveje meso

Lanaa  

član od: 14.11.2011

sporočila: 11

tema odprta - 21. jan 2014 13:29 | ogledi: 6.841 | odgovori: 14

Prosim za pomoč!

Kupila sem mlado goveje meso (rebra,prsa) v kosu. Mislila sem da bom dobila lep kos brez kosti, da ga bom razrezala in naredila zrezke. Šele potem sem videla da piše rebra, prsa in je seveda s kostjo.

Kakšen nasvet kaj naj naredim s tem? Mogoče kakšna pečenka?

 

hvala

Lanaa

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

21. jan 2014 13:51

Juha?

Miroslav Vulović

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

21. jan 2014 15:13

Če je teletina potem so fina pečena (kot pečenka). Morda celo nadevana.

Lopatka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. jan 2014 15:23

Nekaj shrani za juho.

A mesa nisi videla, ko si ga kupovala, da je s kostjo?

Sicer pa izloči kosti, meso pa nareži na kose in uporabi za enolončnico, za omako z grahom na primer, za rižoto (le da ga prej duši toliko časa, da je mehko, preden dodaš riž), pa tudi v večjo posodo lahko daš meso (tudi s kostmi navsezadnje), le da daš na dno posode veliko zrezane čebule, koenja, korenine peteršilja, malo zelene, česna, začimb in to v pokriti posodi dušiš dve uri približno, vmes zalivaš z vodo, in dobiš eno tako fino mesno-zelenjavno jed v omaki (zelenjavo na koncu spasiraš). Zraven postrežeš krompir, polento, njoke oziroma svaljke, široke rezance, kuskus, ajdovo kašo, kar pač imaš pri roki.

 

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

21. jan 2014 19:55

Jaz to kupujem izključno za juho.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

21. jan 2014 19:59

Zanimivo, pri nas pa imamo raje govejo juho iz mesa od starejše živali (kar je prav težko dobiti).

JJ

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

21. jan 2014 20:08

Segedin imam sicer rajši s svinjino, prav tako boranijo, ampak v zadnjih letih sem se navadila kuhati ričet s svežim govejim mesom - pravzaprav ga s suhim mesom že nekaj časa sploh nisem kuhala. Meso (prav rebra se mi zdijo v ta namen posebno dobra) razrežem na večje kose in ga popečem, najraje na svinjski masti, dodam čebulo, česen in začimbe in dušim toliko časa, da se skoraj zmehča; v zadnje pol ure dodam ješprenj, na kocke narezano vsakovrstno zelenjavo in toliko vode ali jušne osnove, da je jed primerno gosta. Verjetno mi bo sredi noči kakšna kulinarična policija prišla v okovanih škornjih razbijat po vratih, ker to prodajam za ričet, ampak se nič ne sekiram. lp, proxima

bivsamiska  

član od: 23.8.2006

sporočila: 47

21. jan 2014 20:36

mamamia je napisal/a:

Nekaj shrani za juho.

A mesa nisi videla, ko si ga kupovala, da je s kostjo?

Sicer pa izloči kosti, meso pa nareži na kose in uporabi za enolončnico, za omako z grahom na primer, za rižoto (le da ga prej duši toliko časa, da je mehko, preden dodaš riž), pa tudi v večjo posodo lahko daš meso (tudi s kostmi navsezadnje), le da daš na dno posode veliko zrezane čebule, koenja, korenine peteršilja, malo zelene, česna, začimb in to v pokriti posodi dušiš dve uri približno, vmes zalivaš z vodo, in dobiš eno tako fino mesno-zelenjavno jed v omaki (zelenjavo na koncu spasiraš). Zraven postrežeš krompir, polento, njoke oziroma svaljke, široke rezance, kuskus, ajdovo kašo, kar pač imaš pri roki.

 



mamamia

 

In meni se je zdaj neizmerno abgušt zaluštal 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. jan 2014 23:46

bivsamiska je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

Nekaj shrani za juho.

A mesa nisi videla, ko si ga kupovala, da je s kostjo?

Sicer pa izloči kosti, meso pa nareži na kose in uporabi za enolončnico, za omako z grahom na primer, za rižoto (le da ga prej duši toliko časa, da je mehko, preden dodaš riž), pa tudi v večjo posodo lahko daš meso (tudi s kostmi navsezadnje), le da daš na dno posode veliko zrezane čebule, koenja, korenine peteršilja, malo zelene, česna, začimb in to v pokriti posodi dušiš dve uri približno, vmes zalivaš z vodo, in dobiš eno tako fino mesno-zelenjavno jed v omaki (zelenjavo na koncu spasiraš). Zraven postrežeš krompir, polento, njoke oziroma svaljke, široke rezance, kuskus, ajdovo kašo, kar pač imaš pri roki.

 



mamamia

 

In meni se je zdaj neizmerno abgušt zaluštal 



 

Hehe, v petek sem ga delala v količini, da smo ga še v soboto za kosilo jedli ... 

mamamia

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

22. jan 2014 6:38

In kaj je je abgušt - te besede še nikoli nisem slišala - mogoče je pa prav dobro. Bvisamiska ali lahko napišeš kako se ga naredi.

Lep dan vsem.

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti