Kontracepcija, pomoc

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

22. jan 2014 10:31

Mi pride na misel:

Se opravičujem za smetenje.

blossom

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

22. jan 2014 10:35

Vendelina jr: Hm, Katra11,  (Zakaj žalitev starejših? ) če si pa že mimo prve mladosti  zna biti, da ti blazno razmišljaš o tem (nimam pojma, kaj drugi mislijo). Pregovor: Kogar je kača pičila, se boji zvite vrvi. Torej sem napisala nekaj, za kar sem posledice doživela na svoji koži in sem se zato bala. 

Ne morem ravno vsega natamčno razlagati, zato sem najprej odgovorila s simbolom. Da ne dajem povoda za zahajanje iz osnovne tematike. Upam, da pišem spoštljivo do drugih. Moje prepričanje:  če ne moreš komu dobrega narediti, mu tudi slabega ni treba. 

 

Katrca11

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

22. jan 2014 11:14

Pa ok to razumem, da določen del populacije so zatolčene kokoši oz. pripadnice ženskega spola, ki se jim grauža vsaka beseda, ki ima konotacijo na ginekologa in/ali seks. Pa razumem, da je potomcem teh žensk nekoliko težje, med drugim sem potomka take matere tudi sama. H ginekologu se ni hodilo, menstruacija je bila del meseca, ko je ženska "bolana" in takrat tuš menda škoduje, pošta programa Svit je služila pa za podložit majavo mizo. Aja sester, tet in ostalih ženskih sorodnic, ki bi lahko nadomestile ta vzgojni manjko nisem imela.

Ampak hkrati mi je, če ne po 2 letih OŠ biologije pa po 4 letih SŠ taistega predmeta postalo jasno, da je moja mama en strašno neodgovoren osebek do sebe in posledično tudi do mene. In sem lepo sicer šele v prvem letniku faksa, ko sem iz podeželje prišla v LJ odšla na Aškerčevo 4 in se naročila. Noben me ni za roko tja peljal, noben od domačih mi ni razložil, da je to čisto normalno in nepretresljivo. Lepo sem pač poračunala, če sem stara 20 let, hodim na faks, živim skoraj čisto na svojem in nasploh na veliko razglašam, da sem odrasla, potem je pač ginekolog del te podobe. Mi je res trajalo nekje, 2 meseca prvega letnika, da sem zbrala pogum za naročiti se, pa jako sem farbala na prvem pregledu, ko bi v stavbo najraje vstopila z vrečo na glavi, ampak sem tudi preživela. Ker mi je bilo vseskozi jasno, da z vsem izobraževnjem, katerega del sem bila, nimam nobenega opravičila, da se vlečem okoli s tistim blesavim obrazkom "Ohh mene je pa sram tja it, ker meni je pa mama rekla, da pridne punčke se ne dotikajo tam doli itd."

 

 

Viva Meier

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

22. jan 2014 11:20

Pred nekaj dnevi je onkološka klinika sprejela mlado pacientko. Ali se je res vredno zmeniti za vaške trače, ko gre za vas in vaše zdravje?

Čarli08

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

22. jan 2014 11:26

Katrca11, tistim ljudem, ki v srcu premorejo samo sovraštvo, svojega prepričanja nikoli ne boš dopovedala...pa če iskreno povem, meni se smilijo, so bolniki svojega lastnega telesa

babka1951

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

22. jan 2014 12:16

Blossom

JJ

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

22. jan 2014 13:06

Se strinjam s tem, kar so dekleta napisala o malih ambulantah v malih vaseh. Sama sem doživela precej smešno izkušnjo. Med čakanjem v čakalnici ginekologa (preventivni pregled) me je gospa, ki sem jo poznala na videz (ona pa mene po imenu), pozdravila z besedami "kaj si pa tako bleda, a si noseča?!". Pa sem v trenutku potuhtala, da se pred polno čakalnico nimam kaj zgovarjat in sem izstrelila odgovor "ja, dvojčka bosta". Normalno, nova sočna informacija o takrat komaj 18-letnem nosečem dekletu se je širila kot požar hehe 

 

P.S.: Žensko je itak skoraj infarkt, otrok pa še do danes nimam ;)



Lp od R.

Sporočilo je spremenil(a) Riddle dne 22. 2014 13:09

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

22. jan 2014 13:21

Vseh 5 strani sem prebrala, pa nikjer nisem zasledila, da bi katera napisala, da k ginekologu ne hodi, ker ... ne vem kaj. Berem samo zgodbice o vaških ginekologih in vaških deklicah itd. Samo ene pač morate iz tega narediti oh in sploh razprave in doktorate in traktate.

Moja izkušnja: 17-letna vaška punca prvič pri velemestnem ginekologu, ki jo nadere, naj se deklice rajši s punčkami igrajo, ne pa z l---ki - dobesedno!!!

Moja mama pa verjetno sorodnica Vivine mame.

Tista-ana, vse dobro ti želim!

marjja

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

22. jan 2014 15:22

Jaz pri ginekologu v čakalnici razmišljam le o tem, da čakam že 2 uri in ali bom kmalu na vrsti. hehe :)

Drugače pa je potrebno hoditi na redne preglede, ki navadno niso povezani z boleznijo ali nosečnostjo. Tudi k zobozdravniku se gremo vsako leto pokazat, a ne?

Lopatka

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

22. jan 2014 18:36

Še enkrat sem šla brat: pa kje piše, da katera ne hodi odgovorno h ginekologu, ker jo je sram/strah ??? Kje?

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti