Kontracepcija, pomoc

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

21. jan 2014 19:56

Draga moja, o tvojih potencialnih boleznih, nosečnostih in kar je še tega govorijo in razmišljajo v soseščini točno toliko, kot ti razmišljaš o boleznih tistih, ki jih srečaš v čakalnici. Nič več in nič manj. Nisi toliko zanimiva, da bi o tvojem zdravstvenem stanju diskutirali kakšno dlačico več. Nobeden ni. Get real and grow up.

Vendelina jr.[/citat]

Ježeš na, da mlade punce v čakalnici pri ginekologu drugim v mislih diagnoze postavljajo. Moja trditev o čakalnici je v pripombah ostalih  kar nekajkrat potrjena, kar nekaj se jih strinja z mano. Grow up ti kar prepuščam, jaz grem že bolj v Go down. 

Katrca11

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

21. jan 2014 21:54

Zanimivo.Nikoli nisem razmišljala o pacientkah sedečih z menoj v čakalnici,kaj,zakaj.Ja nosečnice sem opazila in jim seveda pri sebi v svojih mislih želela najboljše.Mislim,da v današnjih časih res ni potrebe skrbeti, o tem, kaj se govori, če si v ginekolOški čakalnici.Pač, če že morajo opravljat pa naj imajo to veselje.Sestra je delala pred leti na ginekologiji,bila je zelo diskretna,nič ni povedala,a povedala je kako so njo gnajvili poznani, a je res,da je tista pa tista delala splav.Sestra je živela na vasi, delala v mestni bolnici.Ni nikoli govorila o pacientkah.

dari

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. jan 2014 22:11

Hm, Katra11, če si pa že mimo prve mladosti (čeprav, emšo nima direktne zveze s tem, eni ne pridejo do modrosti nikoli), potem pa zna biti, da ti blazno razmišljaš o tem, kaj za vraga počnejo dekleta pri ginekologu (namig: na pregled so prišla)....Hja, če ni Dogodka v mestu Gogi, je lahko vedno tudi Dogodek pri Ginekolgu, glavno, da smo grumovski.

Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. jan 2014 22:18

Vendelina jr. je napisal/a:
......(čeprav, emšo nima direktne zveze s tem, eni ne pridejo do modrosti nikoli).....

To pa drži - za marsikoga.

rimljanka

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

22. jan 2014 4:07

Katrca11

Sporočilo je spremenil(a) Katrca11 dne 22. 2014 04:27

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 406

22. jan 2014 6:52

Katrca 11, ne sekiraj se preveč. Jaz vem, da imaš še kako prav in da je v manjših mestih še vedno tako! Žal. Pa naj ostale rečejo kar hočejo. Še vedno ne grem rada, ker še nekaj časa po obisku ginekologa v naši majhni okolici veselo ugotavljajo kakšne bi naj bile moje težave. Žal. Res edina možnost, da greš drugam, kjer te nihče ne pozna.

eta

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

22. jan 2014 8:45

eta je napisal/a:

 Res edina možnost, da greš drugam, kjer te nihče ne pozna.
eta

Se ne strinjam, taka miselnost zna biti koristna vsem, ki se trudijo No pasaran odvzeti No.

lp

mzm

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

22. jan 2014 9:10

Eta, točno tako je pri nas. Najhuje pa je,da se najde kakšna, ki o svojih težavah na glas razlaga, da lahko cela čakalnica sliši, kako in kaj. Pri nas je skupna čakalnica z splošnim zdravnikom! Ginekološka ambulanta pa dela pri nas samo enkrat-mesečno, groza! Na srečo sem že ko sem prvič šla, oh, kje je že to, šla v mesto. Če pa rabiš ultrazvok, moraš pa itak v mesto, ker ga tukaj nimajo. Tako, da je bolje, da takoj greš dlje...No,takšna je slika pri nas, če je pa drugje bolje, pa ;hvala bogu;!

kvačkarica

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

22. jan 2014 9:43

Pa ženske , ne morem verjet, s čim se ukvarjate in kaj vam roji po glavi??? To je vendar neodgovorno do vas samih, do vaših bližnjih...da zaradi morebitnih flavz, ki nikomur niso mar, tvegate ravzoj težke bolezni, seveda govorim o raku. Jaz razumem žensko pri 70+ letih iz dežele, ki ni nikdar nikamor v svet šla in ima v glavi še neke iz nekih davnih časov domneve o tem, kdo gre h ginekologu. Ampak ve, ki znate priti na internet, pa poiskat v virtuali, kar vas zanima...od vas bi pa pričakovala vseeno več modrosti in zdrave pameti. Pa menda vas ja ne bo sram, če zbolite? In se po možnosti še obtoževale, da ste tega same krive...

Ko to berem, sem resnično presrečna, da sem svoji mami iz generacije 70+ in iz vasi in iz skupine, ki je večinoma doma in čaka, da nam bo lahko vsem riti odnesla, ko pridemo k njej (če bi ji seveda dovolili) v obdobju njene težke bolezni dopovedala, da to ni nobena sramota, če ostaneš brez kakšnega delčka svojega lepega teleščka, če to pomeni, da ti bo potem zdravje še dolgo služilo in nas bo še dolgo lahko cartala, ko bo priložnost za to in da ni nič hudega se o tem pogovarjati, čim več pogovarjati, ne pa nositi v sebi. In če ne bi vsa leta redno hodila k svoji zlati ginekologinji (seveda v našo bližnjo vas), je že leta ne bi več imeli žive.

Pustite vendar vnemar "ka je rekla, to je rekla, bo rekla....", ker nekateri itak mislijo, da so na svetu le zato, da flavzarijo o drugih in hkrati iz svojega dreka ne morejo stopiti.

Res nima veze z vprašanjem na začetku te teme, pa vseeno...ženske, glavo pokonci in veselo v svet.

Ognjič

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. jan 2014 10:22

That's my girl, Ognjič

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti