Pranje mesa

tema je zaklenjena

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

23. jan 2014 14:57

No, meni se zdi lepo kremasta, but to each their own =).

Life is war against boredom~

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

23. jan 2014 16:33

MiriBon je napisal/a:

ežoj je napisal/a:

A ja, jaz riž vedno perem. Vrtejbenka, tisto " omakco " lahko dobiš, če delaš rižoto točno po italijanskem receptu: riž prepražiš, zaliješ s malo vina, mešaš dokler ne izpari, dodaš vročo juho ( malo ), mešaš skos, dodajaš vročo juho, mešaš................. dokler ni rižota kremasto/pocasta, ki je meni ni treba nesti, kar sama si jo pojej in je hvali, kolk je dobra s tisto " omakco ".............



ežoj

 

Lahko pa jo 'spečeš' v pečici in si tako prihraniš 15 minut mešanja: http://www.youtube.com/watch?v=C4fTD4EukUo



MiriBon



Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 23. 2014 14:40

Ali je res treba čisto vsako stvar razvrednotiti?

Če nimaš toliko volje, želje in ljubezni do kuhanja, pusti rižoto pri miru. Rižota pač zahteva  vsak trenutek prisotnosti in truda. Timing in sestavine so ključne za dobro rižoto, v pečici nimaš povsem nobene kontrole nad kuhanjem.

Toliko spoštujete tradicijo in pristne recepte na tem forumu, stoj pri štedilniku in švicaj, če je lenoba premočna skuhaj ali speči ali karkoli že, piščančji žur.

 

p.s; Pa spremeni si podpis.



Commis débarrasseur

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 23. 2014 16:34

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

23. jan 2014 16:37

zzak je pa danes še posebno dobre volje

 Tvoj podpis bi pa lahko bil "Live and let live"  toliko o vreščanju....

JJ

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

23. jan 2014 16:43

E moja Đenis mogo bi o ovome danima da se derem
Ali čuvam grlo i položaj i zato tiho serem

By Rambo Amadeus, svjetski mega car.

Commis débarrasseur

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

23. jan 2014 17:12

zzak1977 je napisal/a:

MiriBon je napisal/a:

ežoj je napisal/a:

A ja, jaz riž vedno perem. Vrtejbenka, tisto " omakco " lahko dobiš, če delaš rižoto točno po italijanskem receptu: riž prepražiš, zaliješ s malo vina, mešaš dokler ne izpari, dodaš vročo juho ( malo ), mešaš skos, dodajaš vročo juho, mešaš................. dokler ni rižota kremasto/pocasta, ki je meni ni treba nesti, kar sama si jo pojej in je hvali, kolk je dobra s tisto " omakco ".............



ežoj

 

Lahko pa jo 'spečeš' v pečici in si tako prihraniš 15 minut mešanja: http://www.youtube.com/watch?v=C4fTD4EukUo



MiriBon



Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 23. 2014 14:40

Ali je res treba čisto vsako stvar razvrednotiti?

Če nimaš toliko volje, želje in ljubezni do kuhanja, pusti rižoto pri miru. Rižota pač zahteva  vsak trenutek prisotnosti in truda. Timing in sestavine so ključne za dobro rižoto, v pečici nimaš povsem nobene kontrole nad kuhanjem.

Toliko spoštujete tradicijo in pristne recepte na tem forumu, stoj pri štedilniku in švicaj, če je lenoba premočna skuhaj ali speči ali karkoli že, piščančji žur.

 

p.s; Pa spremeni si podpis.



Commis débarrasseur



Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 23. 2014 16:34

 

Heuheuhuee, nekdo je pa danes z levo nogo vstal.

Moj >predlog< nima nič z lenobo, temveč zgolj obvešča, da obstajajo tudi drugačni načini priprave tradicionalnih jedi. Če ti ne 'diši' taka priprava, je vsaj ne obsojaj, dokler je ne preizkusiš, da ne omenjam osebnih napadov (ampak, res? haha). Za enkrat je ta forum o kulinariki na splošno, ne o tradicionalnih načinih kuhanja.Quit bitchin', jokica.

 

Sama pripravljam rižoto, kot mi pač paše v tistem trenutku, in zagotovo nisem edina, ki ni obdana s kitajskimi zidovi za vse, kar ni staro 100+ let in na tisočkrat preizkušeno, da deluje. Pa še za btw, do kuhanja imam dosti 'ljubezni' in se ga lotim z veseljem, še POSEBEJ pa, ko preizkušam nove stari. Na srečo še nisem tako stara, da bi bila en hard-core tradicionalist, ki udriha čez vsakega, ki ne dela tako, kot vsi ostali (;

P.S. Če ne pa..? Pravkar si pomagal/-a zmagati še eno bitko proti dolgčasu, tako da se ti iskreno in najlepše zahvaljujem. tyvm :*



Life is war against boredom~



Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 23. 2014 17:19

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 23. 2014 17:20

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

23. jan 2014 20:07

Namig, če morda nsite opazili, tema je namenjena pranju mesa, ne kuhanju rižote in drugih jedi iz riža. Obrnite jadra, prosim, za rižoto pa si odprite novo temo. Hvala.

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. jan 2014 21:30

Malo se čutim krivo, ker sem vprašanje o rižu zastavila jaz. Mogoče bi samo naslov popravili v "pranje sestavin za jedi". Meso smo že oprali, riž tudi. A začimbe umivate, npr. lovor? Jaz ga vedno. Popra, soli, sladke paprike pa ne.

Spoštovani moderator2, upam, da te nisem ujezila, saj ni bil moj namen. Tem je pa toliko, da za vsako stvar mogoče ni dobro odpirati novih tem. A to je le moj predlog.

 

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. jan 2014 21:42

  1. Samo še to o rižoti. MiriBon naj dela, kakor hoče, a tisto potem ni rižota, ampak pečen riž. Pika. Vemo, kaj je rižota, kaj je pečen riž v pečici, kaj pečen riž na tajski, tajski ali drug vzhodnjaški način, kaj je pilav in kaj na primer biryani.  Tu ne gre za obdanost s kitajskim zidom, kot očita tistim, ki spoštujejo način priprave določenih jedi, ampak za spoštovanje do jedi, ki ima značilen način priprave.
  2. Stepena smetana s sladkorjem tudi ni panna cotta, je pa to kuhana smetana s sladkorjem. Torej enake sestavine, a rzličen način priprave. 
  3. Riž iz pečice je seveda tudi dober, ni pa rižota. In nihče ni očital načina prirpave, pač pa poimenovanje.
  4. In ta forum je lahko tudi debata o tradicionalnih načinih kuhanja,  povsem enakovredno kot o kulinariki na splošno.
  5. Sem skorajda odvisnik od riža, belega seveda, pa me zato v denate potegne.
mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti