Pralni stroj korting wk6101

martn  

član od: 6.8.2009

sporočila: 58

tema odprta - 14. jan 2014 20:33 | ogledi: 5.133 | odgovori: 5

Pozdravljeni

Dobil sem nov pralni stroj Korting wk 6101,zdaj pa me zanima čas pranja,ali kdo ve koliko časa traja pranje na 95 stopinjah ,belo perilo kuhanje,centrifuga,meni laufa tri ure 25 minut in se mi zdi preveč-ali ne?Če ima kdo tak stroj naj mi prosim svetuje kako nastaviti pranje za belo umazano perilo,se pač ne spoznam in vas prosim samo za pomoč brez tistih pametnjakovičev.

Hvala lepa

martn

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

14. jan 2014 20:46

Jaz imam Kortinga, sicer ima displej na katerem piše čas pranja. In za 90 stopinj je 2,43ure. jaz belo ponavadi perem na 60, ima ene tri programe različnih dolžin, meni srednji super ustreza, tudi program 40 mešano perilu je super in traja 1,20 ure ja perem barvasto službeno, kar itak ni vmazano ampak vsak dan zamenjam...

testeninca

spagety  

član od: 15.1.2014

sporočila: 7

15. jan 2014 9:17

Pozdravljen

Sicer nimam kortinga, vendar tudi meni pere na 90℃ slabe tri ure, prej ko pa sem imela gorenje je na displayu pisalo da bo opral v 2h45m,  vendar je bilo vedno krepko čez tri ure,  tako da se na te displaye ne gre ravno zanašati.  Meni tudi na 40℃ pere več kot dve uri, tako da je čisto odvisno od modela stroja.

 

spagety

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

15. jan 2014 10:04

Jaz imam stroj Hoover in ima veliko možnosti za nastavitev. Tako lahko izbiram 90 stopinj z predpranjem ali brez.

Je pa a++ in pere s predpranjem in dodatnim programom za umazano perilo in dodatnim izpiranjem 2 uri in 10 minut,  pa vse programe pod 2 uri. Sedaj perem na 40 stopinj in prve 4 minute tehta perilo in določi čas pranja.  Celoten čas pranja je uro in 10 min. Drugače pa sproti odšteva na prikazovalniku. 

Martn poglej v navodilih ali imaš pri 95 stopinjah možnost nastavitve s predpranjem ali brez? Če ni tako umazano, daj brez predpranja. Je pa možno, da če ni stroj a+, da vsa pranja zahtevaji daljši čas. Več bi ti znali svetovati v Gorenjevi prodajalni na Brnčičevi v Črnučah.

Jaz barvasto spodnje perilo  in brisače perem  na 60 stopinj. Belo, pa kuhinjske krpe, moževe delovne obleke pa na 90 stopinj. Za barvasto perilo imam tekoči prašek, za belo in bolj umazano pa navadni prašek. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

kutikula  

član od: 25.5.2008

sporočila: 37

15. jan 2014 10:32

Martn, mi imamo točno takega. Na 90 skoraj nikoli ne perem, ker belega nimamo in res ne vem koliko časa traja; sigurno pa bo hitreje brez predpranja. Navadno dam na 60 in pere nekaj čez 2 uri. Lahko preverim v naslednjih dneh kako se obnaša na 90, saj je že počasi čas za sterilizacijo pralnega stroja 

kutikula

minka2  

član od: 10.6.2009

sporočila: 123

15. jan 2014 19:21

V navodilih za naveden pralni stroj piše, da program za bombaž na 90° s predpranjem traja 196 minut.

minka2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti