Morje 2014

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. jan 2014 9:46

Mogoče celo malo izven teme, pa vseeno. Dosti o vzhodnojadranskih destinacijah ne vem, že desetletja jih ne obiskujem več in takrat ko sem jih, sem jih kot jadralka, tako da o primernosti in udobju nastanitve  ne vem prav nič.

Me pa preseneča dejstvo, da dandanes mladi še vedno ne vidite čez Dalmacijo, ma kaj Dalmacijo, čez tisti apartamento točno tri korake od morja. A vas res ne zanima koliko je slano morje tam čez kamor si hodi namakat noge študent Ežoj?

Pa recimo da bi vas res zanimalo,  ampak karta za tja nekam na Karibe ali Kubo ja... No ampak saj smo vendarle sredozemska dežela, naše so tudi obale Albanije, Grčije, Italije, Tunizije.

A vi pa na vsak način v Pakoštane?

 

 

 

nola

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

20. jan 2014 19:07

Nola, mogoče je pa to povezano tudi s financami....Verjemi, nekateri gledajo(mo) na vsak evro...

peter

Žakec  

član od: 4.8.2008

sporočila: 3

1. apr 2014 9:26

Pozdravljeni,

pred leti smo bili na Pašmanu (kraj Kraj) nam je bilo OK, ampak ne tako da bi se še vrnili.

Že nekaj let pa hodimo v Sukošan in gremo letos zopet.
Imamo app čist ob morju, senca na plaži, plaža primerna za male otroke. Naš app je na drugi strani polotoka kjer je plaža Dječji raj.

Žakec

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

1. apr 2014 10:06

Žakec, a vidiš, jaz pa letos že šestič v kraj Kraj, ker mi je tako lepo. Zato sama tudi nerada svetujem, kje je fino, ker imamo tako različne zahteve in okuse. 

 

naor

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. apr 2014 10:35

Jaz sem tudi trdno odločena, da grem po treh letih končno spet na morje, na moj rajski otok, kjer se nikakor ne počutim kot doma (v čemer je tudi bistvo dopusta - če seveda spet ne bo spet kaj prišlo vmes).

Sonja

mhrastnik  

član od: 28.2.2014

sporočila: 16

5. jun 2014 13:39

Ob morju že nekaj let ne dopustujemo več, naveličali smo se vročine in gužve. Slovenija ponuja tudi kar veliko lepih kotičkov za dopust, naprimer Soča...kaj takega http://www.prileju.si/lokacija/ včasih niti nisem videl drugega kot morje, ampak ko se enkrat dejansko spraviš na malo drugačen dopust vidiš, da je drugje lahko mnogo bolje :). Predvsem Soča in Nadiža v Sloveniji sta zakon!

mhrastnik

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12641

5. jun 2014 13:54

Mi imamo morje v Bohinjskem jezeru, raj na zemlji, ni primerjave z nobenim morjem, okolica čudovita,mir, tišina, prava temperatura vode v najhujši vročini, ogromno možnosti za sprehode,ture, čudovita Slovenija, dopustujemo že 20 let, gorenjci izredno prijazni in gostoljubni ljudje, ne zavedamo se, kako smo lahko veseli,da živimo v tako prekrasni deželici.



mopsika

Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 05. 2014 14:02

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

5. jun 2014 14:17

Mi se na morje (če sploh gremo na morje) odpravimo tako, da si izberemo okvirno destinacijo (Grčija, Korzika, Italija...) na Google Maps malo pogledamo potencialne točke, prelistamo LP ali Rough Guide, naložimo kamp opremo v avto (včasih) oz. kamper (zdaj), hladilnik napolnimo z najnujnešim (pijača, kakšen jogurt), naložimo hrano za vsak primer (1 pašta, kava, kakšna tuna) in se odpeljemo. Med vožnjo jaz ponavadi še mrzlično iščem, kje so kakšne zanimivosti, možnosti rekreacije (kolesarjenje, hribolazenje). Ustavimo se tam, kjer nam je všeč (prostor v kampih se vedno dobi), preživimo tam nekaj dni in se prestavimo naprej. Hrano (razen železne rezerve kupujemo sporti), kakšno večerjo si skuhamo, na žar vržemo kakšno ribo ali meso, včasih gremo na večerjo v restavracijo.. Skratka nam najbolj ustreza popotniški stil, na vsakem dopustu gremo vsaj 1x v muzej/galerijo/ZOO/ tematski park (pač odvisno od destinacije), veliko se rekreiramo (spet odvisno od destinacije). Tudi jesensko/spomladnaski dopusti so pri nas podobni. Če gremo z letalom, ponavadi najamemo avto in se vozimo na okrog, bodisi tako, da menjamo prenočišča, ali pa si en kraj izberemo za izhodišče in z avtom delamo dnevne izlete. To nam pač najbolj ustreza.

 

Soča in Nadiža sta tudi nam zelo všeč. V Soči se jaz kopam sicer 1x na 10 let (lani sem se - ko je bilo tisto dolgo obdobje tempratur nad 40), v Nadiži pa me moti gneča. Kotički, ki niso zelo obljudeni, pa so ponavadi težko dostopni, zato nam zadnja leta (majhni otroci) niso bili priročni, letos pa bomo morda spet skušali priti do njih.

MHrastnik, če se rad kopaš v rekah, zelo priporočam Korziko, kjer so reke super za kopat (nam so bilje bolj všeč kot morje) - krasni tolmuni s toplo in kristalno čisto vodo. Podobno velja tudi za avstrijska jezera - čista voda, urejena okolica.

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

5. jun 2014 19:20

mopsika je napisal/a:

Mi imamo morje v Bohinjskem jezeru, raj na zemlji, ni primerjave z nobenim morjem, okolica čudovita,mir, tišina, prava temperatura vode v najhujši vročini, ogromno možnosti za sprehode,ture, čudovita Slovenija, dopustujemo že 20 let, gorenjci izredno prijazni in gostoljubni ljudje, ne zavedamo se, kako smo lahko veseli,da živimo v tako prekrasni deželici.



mopsika



Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 05. 2014 14:02

Preberi si nolin post zgoraj. Koliko morij si pa že videla? Bohinj ni nič drugega kot od boga, ljudi in sonca pozabljena luknja.

Commis débarrasseur

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

5. jun 2014 19:58

I beg to differ.

Life is war against boredom~

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti