Beluši

superjaz  

član od: 5.3.2010

sporočila: 12

tema odprta - 7. jan 2014 20:01 | ogledi: 3.552 | odgovori: 12

Pozdravljeni,

Na spletu sem zasledil recept kuhanih štrukljev v maslenem testu z beluši in skuto. Receptura me je takoj prevzela in me zdaj zanima če je že kdo kaj takšnega poskusil. Saj mi kombinacija nekak ne gre skupaj (testo za piškote,skuta in beluši). Zraven bi se naj še postregla omaka pripravljena iz belušev,graha,marscapona in listov bazilike.

 

Vsem se zahvaljujem za odgovore in nasvete.

Uživam v amaterskem kuhanju,zato razumite moje vprašanje :)

superjaz

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. jan 2014 20:37

Poskusi pa poročaj. Beluše imam sicer sama najraje s čim manj dodatki, nikdar jih ne utapljam v smetani, začimbah, omakah (kvečjemu v holandski), mi je preveč okusov naenkrat. 

 

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. jan 2014 20:44

Kaj pa če bi prilimal link recepta? Tako bomo vsaj vedi, kaj ti roji po glavi.

Vanja

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

7. jan 2014 22:59

Superjaz, mišljeno je verjetno listnato testo, ne testo za piškote(krhko testo).

Gotovo je okusno, vendar jaz ne bi kuhala maslenega testa, ker pride bolj do izraza če je pečeno.

 

Vesnuska

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

7. jan 2014 23:47

Saj ne pravim, da ne bi bili ok. Ampak listnato testo je mastno in nasitno, zato ga raje uporabim tam kjer pride do izraza(ker drugače je škoda kalorij, bi rekla Vanja :D), torej pečeno, za kak millefeuille recimo.

Vesnuska

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

8. jan 2014 0:15

Vsekakor, Vesnuška. Kolikor sama sebe poznam, vem, da bom še naprej kuhala zavitke iz vlečenega testa. Mogoče pa kdaj iz firbca naredim le-te iz listnatega testa.

Johanna

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. jan 2014 0:22

Joj, kok gredo meni na živce bedasto pomnkljivo napisani recepti. V poplavi odličnih in odlično napisanih receptov se mi zdi škoda časa, da bi si razbijala glavo z iskanjem podrobnosti po internetu. Ampak danes se mi ljubi. 

Od malega je bilo pri nas masleno testo ni bilo nikoli listnato, čeprav ima veliko masla. Torej, če vidim v receptu masleno testo, mi pride na misel Pate brisse, ali testo, ki ga uporabljam za sladke in slane pite. Recept za testo je pri obeh receptih.

In zakaj skuta in beluši ne bi šli skupaj? 

 

P.S.:

Meni so beluši najljubši, če so na hitro popečeni v litoželezni ponvi na žlici masla, posoljeni in popoprani. Seveda morajo še malo zahrljustati.

Drug način precej pogoste priprave je ta, da jih mariniram v vinaigrette polivki za solato, potem pa na raženj z njimi. Jemo namesto solate (dodam še malo marinade) ali pa narežem na 2 do 3 cm koščke in dodam izraelskemu kuskusu ali v skrajni sili orzo testeninam. Kuskus ali orzo sta seveda veliko boljša, če je še kaj druge zelenjave zraven, zato dodam na podobno obliko, kot so beluši še narezano rdečo papriko, cukinije, spomladanske rumene bučke in melancane. Njami!

Delam jih tudi v rižoti, quiche za posebne priložnosti, pa še kaj bi se našlo.

 

Sami po sebi se mi ne zdijo kaka posebna sreča: Okus imajo kot...hkm...trava. 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 08. 2014 00:30

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. jan 2014 8:58

Dekleta, listnatega testa ja ne moremo kuhati, saj razpade takoj, ko ga damo v vodo.

mamamia

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

8. jan 2014 9:29

No, ja, zavit v folijo, morda...

Mogoče se je pa piscu recepta zatipkalo, ali pa ne loči med vlečenim in listnatim testom. 

Johanna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti