Kus kus

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 19. mar 2004 11:59 | ogledi: 5.841 | odgovori: 9

Ali kaj kuhate Kus Kus ? Kako ga postrežete, kaj paše zraven ?

Lep pozdrav,

Klavdija

Kira  

član od: 12.11.2002

sporočila: 58

19. mar 2004 12:36

Jaz preprazim vse vrste zelenjave:paprika, paradiznik, bucke, por, po zelji lahko dodas tudi koscke mesa in zacinim ter zraven postrezem kus kus ali pa ga zamesam kar v preprazeno zelenjavo in kosilo je tu. lp, Kira

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

19. mar 2004 13:13

Včeraj sem malo pospravila omaro in skrinjo.Skuhala sem koreček,brokoli,cvetačo in prepasirala.Dodala sem morske sadeže in eno pest kuskusa.Dodala sem posebej skuhan riž.Začinila s soljo,peteršiljem,popoprala,česen ne sme manjkati.Odlična morska juhica. Vesna Leben

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

19. mar 2004 16:35

Pri nas prav vsi obožujemo kuskus. Ponudim ga pa najraje z zelenjavo ( komaj čakam zelenjavno sezono ) Če je bila za kosilo pečenka in je ostalo kaj soka je večerja jasna. Tudi golaž z mletim mesom paše. Naredim kup iz kuskusa in z žlico v sredini naredim jamico. Notri pa golažek......otroci se prav radi lotijo te jedi. Naš najmlajši pa je kuskus za večerjo kar tak brez vsega. Tudi meni je tak kar dober in ga namerno naredim več _- da lahko postrgam.

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

22. mar 2004 10:23

Pri nas najbolj tekne z omako iz piščanca in paprike, oboje narežem na koščke in na hitro prepražim (včasih dodam čebulo, včasih korenček, kakšen paradižnik), dolijem malo vode in podušim, da se naredi omakica. Postrežem zraven kus- kusa. Suzana Sporočilo je spremenil(a) suzanar dne 22. mar 2004 11:07:30

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

22. mar 2004 16:46

Mi pa ga obožujemo sladkega - skuhanega na jabolčniku, dodane rozine in čez naložena nakrhljana jabolka. To damo zapečt v pečico, da jabolka porjavijo.....še toplo postrežemo in jemo z navadnim jogurtom - malo kuskusa z jabolki na eno stran skodelice in malo prilitega jogurta na drugo stran..... Odlično je za sobotni ali nedeljski zajtrk! LP Zala Sporočilo je spremenil(a) _ZALA_ dne 22. mar 2004 16:47:12

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

24. mar 2004 8:05

podobna sladica kot zalina: v jabolčni sok streseš pol žličke mletih začimb (klinčki, cimet, muškatni oreh, ingver in piment) ter rozine in fige. Vreš dve minuti, nato vmešaš instant kuskus in pustiš stati, da se napije. Potem zamešaš notri jajček pa malo sladke smetane, preložiš v ognjevarno skledo, jo pokriješ s folijo in kuhaš kot puding - na sopari pol ure. Zvrneš na krožnik, preliješ z jogurtom. Naslednjič probam še z svežimi in suhimi dateljni!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti