Zimski dopust na toplem

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

tema odprta - 4. jan 2014 11:01 | ogledi: 14.379 | odgovori: 38

Pozdravljeni,

prosila bi za kakšen nasvet/idejo za dopust v januarju ali februarju. S fantom si želiva cca 10 dni nekje, kjer bi se lahko kopala v morju in bi bile temperature temu primerne. Torej Kanarski, Egipt ipd. odpadejo.

Za dopust bi namenila cca 1000€ na osebo- letalo, hotel, vsaj HB. Je pa tukaj še kriterij hotela, želela bi da je nekje 4* (naše, slov. kategorije). Kakšnih robinzonskih variat tokrat ne želiva, zaradi moje nosečnosti.

Iskala sem po raznih internetnih straneh in ni bilo nič prepričljivega. Vem, da so kriteriji kar visoki, vendar sem prepričana, da se nekaj da najti. Zelo bom vesela, če mi lahko kdo priporoči kaj iz lastnih izkušenj. Super bi bilo, če bi bilo v bližini nekaj lokalnih znamenitosti, saj ne nameravava 10 dni ležati na plaži, ampak bi mogoče rentala avto alio kaj podobnega.

 

Vesela bom vsakega namiga in pomoči.

 

 

tamara

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

4. jan 2014 11:40

Na Filipinih je sezona... Ampak sezoni primerno so tudi cene višje. LP

Mateja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. jan 2014 12:02

Kuba. Idealno v tistem času. No, tam je sploh idealno v vsakem času. Rezerviraš si hotel, najameš avto in se voziš naokoli kolikor ti paše, pa se vračaš v "bazo" spat in kak dan spočit.

Če je predaleč pa vsekakor Maroko. Ali Madeira? 

http://www.kulinarika.net/album.asp?)hash=7ej5q0o07c178t98

 

Tam sicer plaže niso uporabne, je vulkanski črn pesek in skale, a ima vsak hotel svoj bazen. Če ne nameravata poležavat, ampak hodit naokoli in se vozit, je idealna.

 

 

 

 

mamamia

Euphoria  

član od: 11.4.2011

sporočila: 56

4. jan 2014 12:16

Tajska? Letiš na Phuket, potem pa si izbereš en otok po svojem okusu.

Vem pa, da se meni za 10 dni ne bi dalo iti tako daleč.

lp

Euphoria

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

4. jan 2014 12:18

Pa ste prepričani, da je 1000 evrov na osebo dovolj za to? Predvsem glede na zahtevo po udobju za nosečnico.

Lisa

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

4. jan 2014 14:42

Mislim, da bi se za cca 1000€ dalo najti kaj, sploh ker ne bi rezervacije delala preko agencij. Maroko in Mateira sta prehladni za kopanje, res si želim kopanja v morju.

Vem, da je 10 dni relativno malo, ampak več žal tudi zaradi dopusta ne gre.

Tudi jaz sem gledala Kubo in ostale Karibe, ampak mislim, da s trenutnim budgetom ne bo šlo. Mamamia če lahko vprašam s katero letalsko družbo ste leteli, ker jaz karte pod 800€ ne najdem.

O Phuketu sem tudi jaz razmišljala, letalska pri Emirates pride cca 600€, tako da mislim, da bi tole šlo. Poznate mogoče kakšne konkretne hotele, ki so ok. Predvsem iz higienskega vidika. Kakšna je hrana?

Katere letalske družbe bi še lahko preverila- vaše izkušnje.

Gledala sem tudi obalni pas Indije... ima kdo izkušnje?

hvala

tamara

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

4. jan 2014 15:17

Mislim, da bi se za cca 1000€ dalo najti kaj, sploh ker ne bi rezervacije delala preko agencij. Maroko in Mateira sta prehladni za kopanje, res si želim kopanja v morju.

Vem, da je 10 dni relativno malo, ampak več žal tudi zaradi dopusta ne gre.

Tudi jaz sem gledala Kubo in ostale Karibe, ampak mislim, da s trenutnim budgetom ne bo šlo. Mamamia če lahko vprašam s katero letalsko družbo ste leteli, ker jaz karte pod 800€ ne najdem.

O Phuketu sem tudi jaz razmišljala, letalska pri Emirates pride cca 600€, tako da mislim, da bi tole šlo. Poznate mogoče kakšne konkretne hotele, ki so ok. Predvsem iz higienskega vidika. Kakšna je hrana?

Katere letalske družbe bi še lahko preverila- vaše izkušnje.

Gledala sem tudi obalni pas Indije... ima kdo izkušnje?

hvala

tamara

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. jan 2014 15:38

Take zadeve se raziskuje na Tripadvisor.com

Tam je ena velika skupina ljudi, ki napišejo vtise o hotelih, okoliških izletih, hrani in še marsičem in jaz sem ugotovila, da je zelo verodostojno. Je pa res, da imam navado, da pri dobro ocenjenih zadevah, odmislim tiste z oceno 1 zvezdica. Namreč, 5% ljudi ni nikoli zadovoljnih in bodo šimfali tudi čez Four Season's hotel.

http://www.tripadvisor.com/Hotels-g297930-Patong_Kathu_P

Samo prosim ne napiši, da bi rada podatke iz prve roke.  V tem primeru poišči znance in sodelavce, ki so dejansko bili tam. 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 04. 2014 15:42

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

4. jan 2014 16:08

Vanja, tripadvisor poznam in ga tudi uporabljam. Ja, sem mislila, če mi lahko kdo iz prve roke pove, ne samo za hotel tudi okolico- torej širše podatke. Saj ni problem najti hotela na tripu in letalske karte nekje. Je pa malo težje (vendar verjamem da ne nemogoče), če bi še kakšno dodatno informacijo in pomoč pri raziskovanju, sploh pa pri omejenem budgetu. Vem, da na kulinariki veliko ljudi potuje, zato sem tukaj poslavila vprašanje.

tamara

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. jan 2014 16:37

sajovict je napisal/a:

 Ja, sem mislila, če mi lahko kdo iz prve roke pove, ne samo za hotel tudi okolico- torej širše podatke. 



tamara

 

Evo, ti dam še en podatek, prav tako iz prve roke, kot če bi ti ga dali "znanci" s kulinarike: 

 

http://www.tripadvisor.com/Search?q=phuket&geo=&

 

Tukajle je več nasvetov, kot ti jih damo mi vsi skupaj, ki smo člani KUlSLo. Mimogrede, na Phuketu še nisem bila.

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 04. 2014 16:39

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti