Iščem indijsko omako z meto in jogurtom

Čukolada  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1

tema odprta - 18. mar 2004 18:54 | ogledi: 3.670 | odgovori: 3

Živjo vsem!

Pred kratkim sem v neki indijski restavraciji na Škotskem jedla tandoori chicken (nekej podobnega) z eno prečudovito rumeno kremasto omako--precej sladko, vendar iz sicer prijaznega možiclja nisem izvlekla nič več sestavin kot jogurt, meta in sladkor. Ima kdo kakšno idejo, kaj je bilo še v omaki? (ni bila pekoča)

hvala, katarina

Sirius

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

18. mar 2004 19:17

Je lahko kaj takega? YOGHURT MINT SAUCE 150 ml natural yoghurt 1 teasp lemon juice 2 teasp castor sugar 1 clove garlic, crushed 1 tablesp chopped fresh mint leaves To prepare sauce: Combine yoghurt, lemon juice, sugar, garlic and chopped mint leaves in a small jug and mix well. Chill well.

Čukolada  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1

20. mar 2004 14:28

ahu! hvala hvala, tole izgleda precej super, bom sprobala pa sporočim...bega me samo, ker je bila tista omaka zelo rumenkaste barve (kot bi bil rumenjak notri, samo menda ni jajc), ampak če bo tole podobne, me ne bo motilo :) hvala še enkrat Sirius

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

20. mar 2004 14:36

Mogoče bi pa lako dodala še kurkumo in bi tako dobila rumeno barvo. LP! Darja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti