Nasvet pri izdelavi torte

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

3. feb 2014 21:28

Ponovno se obračam na vas mojstrice in mojstre!

 

Tokrat morem speči torto za gasilca, kaj priporočate? Rada bi nekaj takega, da bi dobila ven ene normalne kose... Torta pa mora biti velika za približno 16 kosov, torej ena navdna torta..

 

Hvaležna bom za kakršnekoli ideje!

Darija50

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

4. feb 2014 9:48

Pomoje bi bilo res najlažje, da spečeš navadno okroglo torto, jo oblečeš v rdečo tičino, ob robi narediš rumene in oražne ognjene zublje, na na vrhu enega gasilca, če ti uspe še cev z vodo in je super mojstrovina ;)

Če pa ne maraš tičine (ker sem videla, da si se tudi pri prejšnji torti odločila potem za smetano + hostijo), lahko pa tudi na hostijo natisneš nek gasilski motiv, zublje pa lahko nabrizgaš s smetano - jaz bi jo obarvala v oranžno in v dresirno vrečko, iz katere si brizgala zublje, dodala še malo rdeče barve v prahu, da si ratalo malo "šekasto" oz. da si se prelivalo.

http://bormasinazapunce.blogspot.com/

Sporočilo je spremenil(a) tunna dne 04. 2014 09:53

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

4. feb 2014 10:06

Jaz bi verjetno naredila kar gasilsko čelado. Dovolj simbolično, ne prekmplicirano in dokaj normalni kosi

JJ

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

4. feb 2014 14:43

Hvala vsem za ideje!

Kar se tiče oblike torte, sem dobila zaželjeno, da se oblika torte navezuje na gasilce...

Res je, da bom torto najverjetneje "oblekla" s smetano, prav tako sem že razmišljala, da naredim čelado, vendar se mi zdi, da bodo to OGORMNI kosi ( višinsko...)

Zdi se mi zelo dobra zamisel s cevjo in gasilcem na vrhu torte ampak ve mogoče katera, ke bi lahko staknilo figurico gasilca? Po možnosti še gasilski avto? 

Darija50

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

4. feb 2014 15:05

Misliš figurica gasilca iz tičine ali plastična? Plastično bi skoraj zagotovo dobila v kakšnem Muellerju ali podobni trgovini z igračami. 

Iz tičine pa mogoče lahko prosiš koga, ki se na to spozna, če ti jo naredi, ampak na smetani se tičina itak topi ...

http://bormasinazapunce.blogspot.com/

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

4. feb 2014 15:35

Mislila sem tičina ja, sej figurico bi dala gor 15min pred serviranjem, mislim, da se takrat še nebi stopila no...

Drugače pa sem se sedaj zagledala v takšno tortico ali pa

Kaj pravite, mislim, da s tem nebi smela imeti veliko težav...

Najprej spečem eno navadno okroglo torto potem naredim ta podalkšek cevi z maso iz biskvita in kreme... Potem spečem eno okroglo tortico oz. pol kroglo in jo položim gor, kaj pa narediti za spodnji del kape? Hm...

Darija50

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

6. feb 2014 18:35

Zanima me še samo tole, danes sem kupila sladkorno maso, ki je namenjena izdelovanju figuric. Vednar ta masa je tako trda, da je ne dobim niti narazen, kaj storiti?

Darija50

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti