Potica muffini

_simoncica_  

član od: 16.6.2013

sporočila: 3

tema odprta - 26. dec 2013 10:53 | ogledi: 8.385 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

 

Hčerkica pravi, da ne bi pekla potice, ampak muffine :) Sedaj pa me je prešinilo, da bi pekle potica muffine :)

 

Ima kdo kakšno idejo, recept? Sem nekaj iskala, pa nisem nič našla.

 

Verjetno bi bilo treba razvaljat tanke trakove testa, premazat, zvit v ozke rolice, narezat in položit v pekač za muffine?!? 

 

Hvala in prijetne praznike!!!

 

_simoncica_

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

26. dec 2013 11:15

Mogoče pa ravno tega noče delat, ampak bi samo nekaj na hitro zmešala?

Če si prepričana da ne, pa naredita osja gnezda ali fernandote in jih specita v muffin pekaču, samo mislim da ne bo ok, ker stvar naraste.

https://www.google.si/search?q=osja+gnezda&rlz=

tulka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

26. dec 2013 12:12

Hčerka je lani naredila ena čudovtne božične mafine.V testo za mafine je dodala še malo mletih orehov,nadev je naredila kot za potico..mlete orehe (mandeljne,lešnike) dodala rozine namočene v rum,vanilja sladkor,limonino in pomarančno lupinico,malo cimeta,klinčke,smetano..pač kot delaš sama nadev.Napolnila je pol modelčka z testom,dala na sredo žlico nadeva in čez še malo testa.Ko so bili pečeni je na vsakega dala še tri kapljice ruma,posula sladkornim prahom in so bili mafini z okusom potice.



Vrtejbenka

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 26.dec 2013 12:14

_simoncica_  

član od: 16.6.2013

sporočila: 3

26. dec 2013 12:43

ok, hvala punce.... nekaj bo nastalo... 

_simoncica_

_simoncica_  

član od: 16.6.2013

sporočila: 3

30. dec 2013 18:12

hvala.

_simoncica_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti