Piščanje prsi na knedlu

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

tema odprta - 23. dec 2013 23:49 | ogledi: 4.068 | odgovori: 10

Ali mogoče obstaja kakšen recept za piščančje prsi na knedlu ali nekaj podobnega. Zadeva je približno takole izgledala: spodaj nekaj podobnega kruhovemu knedlu na katerega je bil položen kos piščančjih prsi s kožo in vse skupaj hrustljavo zapečeno. Bi mogoče vedela katera za kakšen takšen recept ?

Blitva

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. dec 2013 0:06

Lahko da je bila kruhova štruca, torej enake sestavine kot za kruhove cmoke, le da zavito v prtič in kuhano na pari, potem zrezano narezine. 

Lahko da so na to dali že pečeno mes in potem le še do konca zapekli v pečici. 

Ugbam,glede na to, kaj si napisala.

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. dec 2013 4:17

Dandanes ima vsaj ena oseba pri mizi telefon, s katerim se lahko delajo slike. Enostavno se naredi slika in jo pripopa k vprašanju. Prav tako, se o tem kako je nekaj pripravljeno in kake začimbe so uporabljene, razglablja medtem, ko se jé in seveda vpraša natakarja za pojasnila.

Prepričana sem, da je bil kak kruhov narastek ali cmok, na katerega so položili piščančja prsa. To sama precej redno prakticiram z različnimi podlogami (torej krompir, buče ipd), samo da je moj piščanec brez kože in navadno ga po diagonali narežem za lepšo prezentacijo. 

 

 

Vanja

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

24. dec 2013 10:42

Na misel mi je prišel tudi polnjen piščanec in sicer tako, da kruhovo filo napolniš pod kožo piščanca, vsaj jaz rada tako naredim. Potem pride lepo narezano - okrog hrustljava koža pod njo kruhova fila in potem rezina prsi.

V tem primeru je dobro piščanca peči malo dlje, ker je pač bolj obložen.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. dec 2013 13:11

tinca je napisal/a:

 

V tem primeru je dobro piščanca peči malo dlje, ker je pač bolj obložen.



Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

 

In ker ga pečeš dlje časa, se meso osuši. 

 

Vanja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

24. dec 2013 13:35

Ali pa tudi ne, če ga pečeš pokritega, na primerni temperaturi, sem in tja mu pa privoščiš kak požirek vina (in sebi tudi). lp, proxima

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. dec 2013 5:40

Preveč pečeno meso je v moji knjigi crime against humanity. (ne govorim o pot roastu ali kakem raguju)  In ajajaj, to se tako pogosto dogaja na stari celini, da je kar boleče in folk se tega ne zaveda.  Več kot 20 let nazaj se je to dogajalo z zelenjavo, ki so jo kuhali do pireja in preko. 

Resno, zakaj bi nekaj, kar se speče v 5 do 10 minutah cmaril pol ure ali celo eno uro dolgo? Mejdun, v eni uri pripravim celga (nerazkosanega) piščanca  do perfektnosti.  Res pa je, da moram poiskati bolj majhnega. 

 

Vanja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

25. dec 2013 8:42

Eh, Vanja po mojem nevarno bredeva v teološke vode Ampak dokler nimam na vratih kakšne chicken police, ki me bo zaradi časov in načinov kurje peke držala za vrat, se sploh ne sekiram (kako dolgo še, je sicer vprašanje). Jaz hočem imeti piščanca hrustljavo zapečenega, meso pa sočno in tako mehko, da se da še kosti pojest (z malo epskega pretiravanja - kosti ravno ne, hrustance pa zagotovo, j***ga, vsak ima svoje majhne idiosinkrazije). To dosežem tako, da ga zabrišem v jensko posodo brez maščobe, prilijem pošten curek belega vina, dodam lovorjev list, nekaj olupljenih strokov česna in eno ali dve olupljeni čebuli, pečem v pokriti jenski posodi približno 1 uro na kilo teže, 180-200°C; 15 minut pred koncem pečenja ga odkrijem, zvišam temperaturo na 225°C, odlijem omako, ki se je nabrala, in zapečem do konca; tekočini vsaj približno posnamem maščobo in jo vrnem nazaj v posodo, potem pa vse skupaj pustim nekaj minut, da se umiri. lp, proxima

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. dec 2013 13:12

Ko že omenjamo odstranjevanje maščobe - s tem me je razveselil dedek Mraz letos, super stvar (spoloh za govejo juho) 



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 25.dec 2013 13:13

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

25. dec 2013 18:52

No takole nekako je zgledala ta zadeva. Knedl je bil kot  ena porcijska kepa pokrit s piščančjimi prsi s kožo in hrustljavo zapečeno. Sedaj me muči, ali je možno  da se kruhov knedl peče, saj se običajno kuha

Blitva

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. dec 2013 19:01

Pri nas se VEDNO peče. Ali v trebušni votliini race, goske, purana, kokoši ali pod kožo ali samostojno v pekaču, lahko zavito v pečko.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti