Goveji biftek za novoletno kosilo/večerjo

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

30. dec 2014 13:34

Ko je že (tudi) govora o prilogi, prosim za vaše mnenje in nasvet - nameravam narediti polento z lisičkami: polento skuham (dodam maslo in solim), že prej na čebuli in česnu prepražim lisičke in to dam v polento - počakam da se strdi, zvrnem iz modela. Ali paše gor sir in da popečem v pečici? In katere  začimbe gredo zraven? Ali je sir tukaj zraven "too much information" (uh, kako mi je ta fraza všeč!!! ). Zraven pa zrezki v omaki.

 

Hvala!

Moycaa

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

30. dec 2014 13:56

Prej pripravljene lisičke dodaj, ko polenta še ni čisto skuhana, se ti bodo lepše vmešale.

Začimba? To je pa od okusa odvisno, meni paše origano ali šetraj, morda majaron. Če že, bi malo parmezana dodala takoj po lisičkah, kaj več sira pa ne. Polento bi pred postrežbo narezala in popekla na olivnem olju. ​

lp

mzm

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

30. dec 2014 15:35

Moycaa, na juhi z dodanim česnom in malo masla ter smetane skuhaj raje malo bolj trdo polento in jo daj v lončke ali pa zimproviziraj obročke za obliko. Naredi omako z lisičkami posebej. Meni, se zdi greh, da bi jih "skril" v polento. Ne pozabi na timijan. 

Vanja

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

30. dec 2014 17:00

Hvala! Bom malo pokombinirala vajini ideji - polento bom skuhala tako kot je predlagala Vanja (na juhi, maslu, česnu in smetani)in vanjo vmešala lisičke, kot je predlagala mišzmoke in seveda dodala timijan.

Vanja, lisičke v omaki, juhi... mi "gledajo iz ušes", ker je bila letošnja gobarska sezona "lisičkasta" in ne "jurčkova". Ne moreš verjeti, ampak niti en jurček se ne skriva med lisičkami, same lisice imam v skrinji... .

Najlepša hvala, dekleti!!!



Moycaa

Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 30.dec 2014 17:01

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. dec 2014 21:17

Polento vlij v modelčke za mafine.

 Meni je lisičk škoda za v polento. Kot prilogo jo raje prirpavim z veliko zelišči - origano, majaron, timijan, rožmarin, sol, poper, tik preden je kuhana dodam naribano feto ali mocarelo ali kak drug sir.



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 30.dec 2014 21:18

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti