Goveji biftek za novoletno kosilo/večerjo

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. dec 2014 11:48

Če govedina, ki zahteva hitro popekanje (steak iz spodnjega, zgornjega hrbta, rumpsteak, pljučna) spusti vodo, da z njo zalivaš zrezek, takrat je temperatura zagotovo prenizka in bo zrezek trd. Nikakor ne sme puščati tekočine med peko. Noben picopek, ki sem ga imela v rokah do sedaj ni ustvaril dovolj visoke temperature. Za veliko ljudi je zelo težko delati steake. Jaz se jih ne lotim, razen na žaru. Lahko pa tudi samo na hitro popečeš in dokončaš v vroči pečici. 

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. dec 2014 11:50

Medtem, ko bodo zrezki v pečici, pa pripraviš na ponvi, kjer si pekel zrezke še poprovo omako, na rjavih ostankih na ponvi

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. dec 2014 16:24

Kako delajo picapeki ne vem, predlagam ti pa, da raje spečeš cel kos v pečici. Najprej popeci  v zelo segreti ponvi z vseh strani, potem pa daj v segreto pečico za nadaljnih 20 do 30 minut, odvisno od velikosti in kako imate radi meso pečeno. Za ziher si nabavi en tak termometer. :)

Vanja

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

27. dec 2014 16:45

Kaj pa priporočate kot prilogo takim steakom?

sonic

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. dec 2014 17:03

sonic je napisal/a:

Kaj pa priporočate kot prilogo takim steakom?



sonic

Morda kroketi, rolada iz palačink (http://www.kulinarika.net/recepti/17883/priloge/rulada-), , krompirjeva rolada (http://www.kulinarika.net/recepti/17784/priloge/krompir

zraven glazirana zelenjava (mlado korenje na primer, šalotka, brokoli, da je lepo barvno),  yorkshire puding ...

 



mamamia

 

Pa še to: sama imam picopek, ki doseže kar visoko temperaturo, sem tudi že bifteke pekla v njem in so se lepo zapekli. Ko ga prižgem, počakam da se iz picopeka začne kaditi, dodam malo mačobe in potem bifteke gor. Še ni bilo težav z iztekanjem soka, deser se jih je res lepo speklo.

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 27.dec 2014 17:05

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. dec 2014 23:08

sonic je napisal/a:

Kaj pa priporočate kot prilogo takim steakom?



sonic

 

Poleg pljučne, če ne boš delal omake, izvrstno paše krompirjev gratin. Olupiš krompir, narežeš na tanke lističe, soliš, zložiš v ognjevarno posodo, preliješ s smetano/mlekom (več kot je smetane, bolj  je dobro) smetani dodaš malo muškatnega oreščka in popra. Pečeš pri 220 stopinjah dokler ni krompir mehek. Malo je odvisno od tega, kako visoko je krompir naložen. 

Če delaš omako, jih preseneti z fondant krompirjem. https://www.youtube.com/watch?v=XOatJPocjDo

 

Vanja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. dec 2014 13:32

Če bo omaka pa pečeni mini krompirčki. Glavno, v vsakem primeru bi se jaz odločila za krompirje

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

29. dec 2014 6:58

Pozdravljeni!

Zanima me kako pripravite svinjsko ribico,na kakšen način,da ostane sočna in mehka.

Hvala za nasvet!

 

 

 

 

jesen

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. dec 2014 7:14

Jesen, katerikoli recept boš uporabila je vseeno, pazi samo, da ne pečeš predolgo. Svinjina je prefektna, ko je temperatura mesa nekje pri 70 do 75 stopinjah. Če še ne znaš peči mesa oz. se še učiš, priporočam, da si nabaviš termometer. jaz jo delam zelo poredko, zato je pa takrat iz rumove marinade. Spečeš ali v pečici ali pa na žaru. :) 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. dec 2014 8:16

jesen je napisal/a:

Pozdravljeni!

Zanima me kako pripravite svinjsko ribico,na kakšen način,da ostane sočna in mehka.

Hvala za nasvet!

 

eden od načinov je tale:

http://www.kulinarika.net/recepti/16498/mesne-jedi/svin

 

Tudi pečena v testu je sočna, lahko jo "našpikaš" s suhimi slivami in pečeš v celem.

Svinjska ribica v kosih ne potrebuje dolgo časa, na hitro naj se zapeče z obeh strani, potem pa še nekaj minut na zmernem ognju, vmes zalivaš. Hvaležna je tudi za pripravo v različnih omakah.

 

 

 

 



jesen

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti