Meso oven in ovca

saharin  

član od: 18.12.2013

sporočila: 1

tema odprta - 18. dec 2013 13:47 | ogledi: 8.509 | odgovori: 6

Pozdravljeni!

Vedno spremljam tale forum in vedno najdem nove in nove stvari, ki jih svetujete vi.

Zato sem se obrnila sem.

Doma imam nekaj mesa ovna in ovce (dobila v dar), kateri del točno ne znam povedat....

Me pa zanima če ima kdo kakše ideje kako naj to pripravim... Sem razmišljala, da bi pripravila

za silvestersko večerjo..... kakšen golaž?

nimam ravno ideje in tudi ne izkušenj z tem mesom....

hvala vam že vnaprej za vaše ideje predloge nasvete :) ;) :) :)

saharin

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. dec 2013 14:11

če poveš, kak kos imaš, ti še lahko kaj predlagam.

Vanja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. dec 2013 14:55

Saharin, dobrodošla na kulinariko.

Glede ovčjeg mesa ti vsekakor odsvetujem experimentiranje s golašem za silvestra. Ovčetina je namreč znana po močnem vonju ( sicer odvisno od paše živali in ( verjetno ) sorte, ki ga ( vonj )nekateri imajo radi nekateri ( beri, v Slo večina ) ne marajo, ni nič vmes. Drugač, meso je dokaj trdo, ljubitelji rečejo aromatično ( oni drugi........ ah, saj ni važno kaj oni drugi rečejo ), pripravlja se večinoma kuhano, najrajši s zeljem ali ohrovtom, ledvični del je prav zelo slasten v tej kombinacji. Prav posebna specialiteta je ovčje stegno. Če morebit imaš ta del, lahko narediš tako: ovčje stegno kuhaš v vodi recimo ( uf, tega nisem pripravljal že enih 40 let ) cca 45 min. Potem, ko se mal shladi, ga našpikaš s slanino ( meso je drugače " pusto " ) in daš v pečico kot normalno pečenko.

Če te ne matrajo foring lengviđizi ( srbohrvaščina ) lahko pogooglaš " bravetina " in boš dobila nekaj receptov, pol tudi pobrskaj po irskih ali škotskih receptih, boš že kaj najdla.

A ja, možno je tudi, da nimaš ovčetino, morda je mal starejše jagnje, to pa je ( po moje ) vsekakor najboljše za pečenko.

ežoj

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

18. dec 2013 15:57

Pri nas, sicer jagnje, pripravljamo vedno tako, da ga en dan prej damo v 'pac', torej ga začinimo (poper, sol, oljčno olje, česen, čebula, korenček, lahko tudi rožmarinček) in ga pustimo počivati v hladilniku. Naslednji dan pa ga pečemo v pečici pokritega na 180 stopinjah. Pomembno je, da se peče počasi, vmes pa se lahko malo zaliva s sokom, ki se iteka iz mesa. Navadno dodamo tudi brinove jagode, lahko tudi režlje limone, skratka po želji. Zelenjavo, ki se peče poleg, zalijemo z vodo in spasiramo ter jo postrežemo zraven kot omakico, kateri lahko dodamo tudi malo smetance.

Skratka, tako ga pripravljamo pri nas in je vedno mehak, sočen in okusen, verjetno pa ima kdo še kakšno zanimivo idejo.

Pa prijetno silvestrovanje želim.

Lopatka

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

18. dec 2013 16:40

Pri nas se tudi dela na način, kot ga je opisala Lopatka. Pa vedno dam še malo zelene, timijančka, mogoče por če ga imam in vse zmixam v okusno omako brez moke, mmmm,

Lp, Saša

Mir in dobro!

jgoren17  

član od: 8.1.2012

sporočila: 73

19. dec 2013 13:16

Draga saharin, če imaš ovčje meso ti nebi znala konkretno odgovoriti,če pa imaš jagnje je pa najbolje speči v pečici na mreži in spodaj v pekač dati samo vodo in seveda samo soliti. To je najboljša pečenka, brez vseh dodatkov začimb saj tako delajo v Beli Krajini, ki so znani po pečenem jagenčku.

Mislim pa da tudi pri ovčjem mesu nebi falila na ta način, seveda,če meso ni prestaro.

 



klari

Sporočilo je spremenil(a) jgoren17 dne 19.dec 2013 13:18

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti