Recepti za 90-dnevno dieto

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

23. mar 2004 8:18

Asja, na tuno se sploh nisem spomnila, zdaj pa vem, kaj bom jedla na naslednji beljakovinski dan; veliko različne solate in tuno iz konzerve na vrhu. To je bila nekaj let moja najljubša solata, ker nisem jedla mesa. Danes bodo na vrsti rezanci in rdeča pesa, ker v službi nimam paradižnika. Ali mislite, da bo v redu? Irena

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

23. mar 2004 15:24

Danes imam škrobni dan. Za kosilo sem jedla mehko zeleno solato s kuhanim krompirjem. Torej krompir za večerjo. Sicer ga imam zelo zelo rada, vendar mi trenutno nič ne pade na pamet, kako naj si ga pripravim za večerjo, da ne bo kuhan, pečen, tenstan.... Punce, pomagajte, sem utrujena od službe in brez idej. Ali se katera spomne kakšnega recepta za okusno in domiselno pripravljen krompir za našo dieto? Hvala vsem in lep dan vam želim! TanjaG.

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

24. mar 2004 7:19

Punce, super ste, vse ste seznanjene s to dieto, meni se pa ne sanja o čem govorite. Lahko še za nas laike poveste kako ta dieta poteka Jaz sem si po porodu nakopala le dve ali tri kg preveč, vendar jih nikakor ne morem odpraviti. Vse me drži v pasu in strašno sem nesrečna. Rada bi se vam pridružila vendar ne vem kje in kako začeti.

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

24. mar 2004 8:00

Pojdi na forum Ločevanje živil, preberi vso pošto, če ti ne bo preveč, se pa pogovarjamo tudi na Med.Over.Net-hujšanje in prehrana, kjer imaš tudi napisano vse o sami dieti. Lp

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

24. mar 2004 8:31

Miškolin, poglej si drugo stran na forumu Ločevanje živil in si preberi navodila, ki jih je posredovala Franja dne 30. jan 2003. Zame je to bila osnovna informacija o tej dieti, sedaj pa še čakam na knjigo, sproti pa berem sporočila na forumu. Vključevanje v forum zelo pomaga za dviganje morale.

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

24. mar 2004 8:33

Miškolin, poglej si drugo stran na forumu Ločevanje živil in si preberi navodila, ki jih je posredovala Franja dne 30. jan 2003. Zame je to bila osnovna informacija o tej dieti, sedaj pa še čakam na knjigo, sproti pa berem sporočila na forumu. Vključevanje v forum zelo pomaga za dviganje morale.

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

24. mar 2004 10:43

Jaz sem jo našla na spodnjem naslovu in se jo več ali manj držim od 1. februarja. Rezultat cca 6 kg. Grem naprej do poletja. Lep pozdrav, Klavdija http://mojplanet.com/dieta/

ZdenkaG  

član od: 27.1.2003

sporočila: 33

24. mar 2004 13:32

Če ni prepozno- v Sparu se dobijo "njihove" tortilje in so dva do trikrat cenejše kot druge znamke, pa še dobre. lp, Zdenka ZdenkaG

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

24. mar 2004 17:33

Grozno mi je tudi moj fant hujša in sicer zaradi tega, ker hodi na fitnes in ima zdaj en mesec zmanjševanja maščob v telesu. Sploh ne vem kaj naj mu pripravim. Vam pa dam nekaj receptov ki jih najraje uporabim: ker mora jesti čim manj oz. nič ogljikovih hidratov odpadejo vse testenine, riž itd. Za zajtrk ali malico: 1. Katera koli konzerva z ribami (v olivnem olju, ki ga moram odcedit), polovico pora in rdečo ali zeleno papriko. Zelenjavo narežem, zmešam z ribami dodam malo vode in kis ter poper po želji. 2. Tuna v olivnem olju,ki ga odcedim, narežem čebulo dodam kuhan rjav fizol malo kisa in malo vode. Za kosilo: 1. File kakšne ribe popečem na mini olju. Na mini oljuna hitro popečem por in zelenjavo, ki jo imam v hladilniku. 2. Na pari huhan piščanec z cvetačo in malo korenja. Za malico mu pa najraje kupim beljakovinsko tablico (čokolado), ki jo dobite v vsaki športni trgovini in je najbolša rešitev tudi če kam greva. sotrpinka malo drugače

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

25. mar 2004 13:32

SUZANAZ, evo se ti pridružujem s tem kuhanjem za fitnesače Tudi pri nas je na programu predvsem aviacija, piščanci, purani, na vse možne načine. Jaz sem itak na 90dnevni dieti, zato pripravljava pač dvojna kosila, oz. kar večerje, saj sva do poznega v službi. Nekaj idej, ki bodo tudi zate morda koristne, seveda brez testenin, riža, krompirja...torej čimmanj oz. nič OH V Sparu sva v akciji kupila eno goro piščančjih bedrc in jih zamrznila po dve skupaj. Zjutraj jih dam iz skrinje, zvečer jih premažem z različnimi začimbami in vržem v pečico,v ognjevarni posodi in to kar brez maščobe , čez pol ure je večerja že na mizi. On pridno pobere dol kožice in poje meso. Zraven pa različne solate: 1) rdeča pesa, 2) naribano korenje z limoninim sokom in nasekljanimi dišavnicami, 3)sir feta, z maaaalo olivnega olja in svežim origanom, 4) kolobarčke kumaric z lahkim jogurtom Puranje stegno dušim na zelo majhnem ognju, pridno dolivam toplo vodo, dodam na krhlje narezano čebulo in stroke česna (to dam za okus), zraven dava peperonato (sva jo tudi zmrznila, to je skupaj dušena na koščke narezana zelenjava, in sicer bučke, paprika, melancane, čebula, paradižnik). Piščančji file skuhava nad paro, zraven skuhava še korenje in gomoljno zeleno. Ohladiva in nareževa na koščke, dodava v skledo k zeleni solati, dodava narezane redkvice, naribano zelje, olive na kolobarčke, na polovičke narezano vloženo čebulico, preliv za solato: žlica olivnega olja, sok ene limone, žlica gorčice, svež drobnjak. Piščančje zrezke namažem z lahko zeliščno skuto, ki jo sama pripravim tako, da skuti dodam začimbe, suhe in sveže - strt česen, origano, timijan, baziliko, čili, limonino lupinico. Zrezke zvijem in spnem z zobotrebci, na malo maščobe jih opečem v teflonski ponvi, podlivam in pokrijem, da se dušijo. Če spustijo malce skute, nič hudega, naredim omakico iz nje, katero potem polijem po dušeni zelenjavi, ki jo dam zraven (dušen stročji fižol, brstični ohrovt, korenje....) Ko imam beljakovinski dan, jeva pretežno enako, s tem da nisva fanatika, on ne za fitnes in jaz ne (no...izgledam fantatik, saj skozi neki piham in puham in težačim, pa nisem ravno tako huda...) za dieto. Je pa vseeno kar potrebno razmišljat, včasih ne veš kaj skuhat pa rečeš okej, naj bo pašta z nečim, pa je.... Sem se razpisala, kaj?! TanjaG.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti